بازیکن باتجربه می گفت کاش زودتر مسابقات جام جهانی تمام گردد!

به گزارش وبلاگ علیکایی، به گزارش خبرنگاران، سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران با وجود گذشت چند روز از شکست مقابل قزاقستان در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فوتسال همچنان به انتقاداتی که از وی می گردد، واکنش نشان می دهد.

بازیکن باتجربه می گفت کاش زودتر مسابقات جام جهانی تمام گردد!

مهمترین مسائلی که درباره تفکرات سرمربی تیم ملی مطرح است، اعزام حسین طیبی با وجود مصدومیت، کنار گذاشتن انضباطی محمدرضا سنگ سفیدی، عدم اعزام بازیکنان جوان تر و دو دستگی در میان بازیکنان است.

ناظم الشریعه در تازه ترین تبادل نظری خود در مورد اینکه چرا بازیکنان شش دانگ و جوان لیگ در تیم ملی حضور ندارند، گفت: بازیکن شش دانگ در لیگ پیدا می گردد به شرطی که بازی کند و شش دانگ گردد. با بازی در لیگ، بازیکن می گردد یک دانگ! پنج دانگ دیگرش می گردد بازی با تیم های بزرگ.

وی ادامه داد: مسلم اولادقباد از سال 2017 با ما و در اردوهای تیم ملی بود. بازیکنی که به جام جهانی می آید باید در مقدار این جام باشد. بازیکن دیگری که مدنظر داشتیم مهدی کریمی چپ پا بود. کریمی مصدوم شد و تا آخرین لحظه اردو با ما کار کرد که او را برسانیم ولی واقعاً نشد.

سرمربی تیم ملی فوتسال که با شبکه خبر تبادل نظر می کرد، درباره علت اعزام حسین طیبی به جام جهانی با وجود مصدومیت، تاکید نمود: حسین در بازی با بلاروس آسیب دید. در بلاروس متوجه نشدیم مصدوم شده است. خودش هم متوجه نشد. وقتی برگشتیم به او گفتم برو کمیته پزشکی که به من اعلام کردند بعد از سه هفته می تواند بازی کند که یک هفته از آن هم گذشته بود. طیبی برند تیم ملی بود و فکر می کردم به مراحل بعد می رسد. از کمیته پزشکی ناراحت نیستم. آنها بر اساس قواعد پزشکی گفتند و درست هم گفتند ولی آناتومی آدم ها با هم فرق دارد. اگر تیم ملی در جام می ماند، حسین می توانست برایمان بازی کند.

ناظم الشریعه بعلاوه به صورت تلویحی تایید کرد که باخت به آرژانتین مصلحتی و برای معین راستا بهتر برای تیم ملی ایران بوده است. وی گفت: ما از قبل یک استراتژی را معین کردیم. نه من بلکه همه ایران می دانستند بازی با آرژانتین فرق دارد و احتمال اینکه به راستا مناسب برسد بیشتر است. این راستا (دوم شدن در گروه) برای ما بهتر بود. البته ازبکستان متفاوت شده بود و قدرت قزاقستان هم اظهر من الشمس است. ما این استراتژی را داشتیم. ضمن اینکه بازیکن محروم و مصدوم هم داشتیم. باید اینها را به شرایط بازی می رساندیم. شاید یکی از دلایلی که برایمان مشکل ایجاد شد همین مصدومیت ها بود. فرهاد فخیم مقابل ازبکستان آسیب دید. فخیم بازیکن بزرگی است و در دو، سه سال گذشته می توان او را یکی از دلایل قهرمانی مس سونگون در لیگ برتر دانست.

وی درباره تنبیه انضباطی محمدرضا سنگ سفیدی و کنار گذاشتنش از فهرست بازی قزاقستان اظهار کرد: خیلی ها از من در این مورد سئوال می نمایند. اگر کسی به من بی احترامی نماید ناراحت نمی شوم. به سنگ سفیدی گفتم در زمین این کار را بکن که او گفت این طوری است. برای همین به او گفتم برو بیرون بنشین و او را کنار گذاشتم.

سرمربی تیم ملی فوتسال در ادامه اختلاف و دو دستگی در تیمش را تکذیب کرد و یادآور شد: این تیم در پنج، شش سال گذشته نان همدلی اش را خورده است. چیزی که برای ما معین بود این بود که همه همدل بودیم و هدفمان صعود به مراحل بالاتر بود آن هم قدم به قدم. به بازیکنان گفتم سعی کنید راستامان هم یکی باشد. همدلی در نهایت وجود داشت ولی بالاخره قبول کنیم تاثیراتی داشت. ما آدم های احساسی هستیم. وقتی آنجا (در لیتوانی) بازی می کردیم پالس های منفی به ما می رسید. من نمی توانم جلوی مصاحبه هایی که اینجا (در ایران) می گردد را بگیرم.

ناظم الشریعه به یکی از مسائل مهم در تیم ملی اشاره نمود و گفت: بازیکن باتجربه ام نباید دو روز قبل از بازی بگوید کاش زودتر مسابقات تمام گردد و برویم. این یعنی چه؟ باید چه بگویم؟ نمی گویم بازیکن کم کاری می نماید. چنین چیزی نیست و ما ایرانی ها در این فاز نیستیم ولی از نظر روحی مسائلی که گفتم تاثیرگذار است. کسی که 20 روز از خانواده اش دور بوده و این حرف را می زند یعنی چه؟ آن هم بازیکن باتجربه.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1549

به "بازیکن باتجربه می گفت کاش زودتر مسابقات جام جهانی تمام گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیکن باتجربه می گفت کاش زودتر مسابقات جام جهانی تمام گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید