ایران آماده پذیرش گردشگران خارجی می شود

به گزارش وبلاگ علیکایی، معاون گردشگری از رایزنی با ستاد ملی مدیریت کرونا برای تعیین شرایط پذیرش گردشگران خارجی خبر داد و گفت: ایران دست کم تا یک ماه دیگر آماده پذیرش گردشران بین المللی است.

ایران آماده پذیرش گردشگران خارجی می شود

ولی تیموری در متنی که در صفحه شخصی اش منتشر کرده، از مذاکره با نمایندگی ها و رایزن های فرهنگی ایران در خارج از کشور برای همکاری و همراهی مجدانه در فرایند اعتمادسازی و رونق دوباره گردشگری ورودی خبر داده است.

او با اشاره به تجربه ای که ایران در دو هفته اخیر در سفرهای داخلی با وجود کرونا داشته است، نوشته که در سطح داخلی پس از پیگیری های مصرانه، در نهایت توانستیم ستاد ملی مدیریت کرونا را به ضرورت تغییر رویکرد کلی در مقابله با ویروس کرونا متقاعد کنیم و بالأخره دو هفته پیش پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی و گردشگری مبنی بر ضرورت توجه توأمان به سلامت و معیشت مردم به تصویب رسید.

اکنون با تدوین پروتکل بهداشتی سفر + سلامت گردشگری داخلی جان تازه ای گرفته و تمام اجزا و حلقه های زنجیره بزرگ گردشگری با رعایت موازین بهداشتی و اصول فاصله گذاری اجتماعی پس از چند ماه تعطلی مطلق فعال شده اند؛ به نحوی که در دو هفته گذشته نزدیک به چهار میلیون و 200 هزار نفر شب اقامت در کشور ثبت شد.

با تکمیل چرخه خدمات رسانی گردشگری داخلی مصمم هستیم با همت همیشگی و مساعدت های دلسوزانه، رایزنی های لازم با ستاد ملی مدیریت کرونا را برای بازگشایی تدریجی مرزهای بین المللی کشور به روی گردشگران بین المللی با درنظر دریافت ملاحظات بهداشتی و شرایط هر یک از کشورها آغاز کنیم. به طور حتم این فرایند حداقل یک ماه طول می کشد. با این حال می دانید ورود دوباره گردشگران خارجی به کشور امری نیست که با اعلام باز شدن مرزهای کشور یک باره اتفاق افتد، لازم است مذاکرات و رایزنی ها و اقدامات اعتمادساز گسترده ای از هم اکنون در دستور کار قرار گیرد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 791

به "ایران آماده پذیرش گردشگران خارجی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران آماده پذیرش گردشگران خارجی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید