افشای ایمیل های کلینتون درباره دفاع از قرارداد تسلیحاتی با ریاض در سال 2016

به گزارش وبلاگ علیکایی، وزارت خارجه آمریکا ایمیل وزیر خارجه اسبق این کشور و نامزد سابق حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2016 را منتشر کرد که نشان می دهد کلینتون حامی قرارداد فروش تسلیحات به عربستان به ارزش 60 میلیارد دلار بوده است.

افشای ایمیل های کلینتون درباره دفاع از قرارداد تسلیحاتی با ریاض در سال 2016

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کرد، در این ایمیل هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اسبق این کشور از قرارداد تسلیحاتی 60 میلیارد دلاری که در آن موقع بزرگترین قرارداد محسوب می شده و آمریکا قصد انعقاد آن را در سال 2016 با عربستان داشته، دفاع نموده است.

این در راستای پاسخ گویی به سوالات اعضای کنگره بوده که درباره تاثیر این توافق تسلیحاتی بر امنیت ملی آمریکا نگران بوده و تردید داشتند.

معاونان کلینتون اندور شاپیرو و ریچارد ویرما، بر عمق مشارکت نظامی با ریاض و تاثیر گسترده آن بر امنیت ملی آمریکا و منافع آن بر سیاست ها و دیدگاه واشنگتن در خاورمیانه تاکید کردند.

در عین حال وزارت خارجه آمریکا اشاره نمود، نگرانی های اعضای کنگره درباره حمایت سعودی از سیاست های آمریکا در سطح منطقه و فرایند صلح در خاورمیانه از مهمترین مسائلی است که از نزدیک با عربستان چه علنی و چه محرمانه درباره آنها هماهنگی می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 992

به "افشای ایمیل های کلینتون درباره دفاع از قرارداد تسلیحاتی با ریاض در سال 2016" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای ایمیل های کلینتون درباره دفاع از قرارداد تسلیحاتی با ریاض در سال 2016"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید