افتتاح فروشگاه کتاب ارمغان همزمان با طرح تابستانه کتاب

به گزارش وبلاگ علیکایی، علی حاجی تقی، مدیر انتشارات ارمغان طوبی قم در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در قم، با بیان اینکه این موسسه انتشاراتی فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده است گفت: این انتشارت، اولین فروشگاه خود را در سال 1394 با توجه به احتیاج آن موقع شهر قم به کتاب های روز تاسیس کرد و فروشگاه جدید با فضایی بزرگتر و مدرن تر و با تجربیاتی که از فروشگاه قبل داشتیم تاسیس شد.

افتتاح فروشگاه کتاب ارمغان همزمان با طرح تابستانه کتاب

این فعال حوزه چاپ و نشر با مثبت ارزیابی کردن افتتاح کتابفروشی در ایامی که خبر تعطیلی کتاب فروشی های مختلف شنیده می گردد گفت: کتابفروشی فقط یک شغل با دیدگاه اقتصادی نیست، یک بعد عظیم آن عشق و علاقه به این کار است، اگر می خواستیم موضوع را به شکل اقتصادی ببینم باید فروشگاه قبلی را هم تعطیل می کردیم و با فروش ملک آن، سرمایه خود را به سمت و سوی دیگری می بردیم، درطول آماده سازی فروشگاه حتی عوامل اجرایی هم وقتی متوجه شدند ما فضا را برای کتابفروشی آماده می کنیم تعجب می کردند. اما با توکل به خدا فروشگاه جدید را در فضایی عظیمتر و بهتر راه اندازی کردیم.

حاجی تقی با اشاره به کتاب های ارائه شده در این کتابفروشی گفت: فروشگاه کتاب ارمغان با وسعت 120 متر در بخش های مختلفی همچون ادبیات، هنر، روان شناسی، کتب دین، طب، سلامت، تاریخ، کودک و نوجوان با حدود 20 هزار عنوان کتاب راه اندازی شد.

مدیر کتابفروشی کتاب ارمغان اضافه نمود: در کنار کتاب، اقلام مرتبطی همچون بوک مارک ، بازی های فکری و به طور محدود لوازم التحریر و لوازم طراحی نیز عرضه می گردد.

وی همچنین اضافه نمود: فضایی برای برنامه های جنبی کوچک در نظر گرفته شده که قصد داریم در این فضا روزانه برنامه های داستان خوانی، قصه گویی برای بچه ها، کارگاه های هنری کودک و نوجوان و جلسات نقد یا جشن امضا کتاب داشته باشیم که البته اجرای این برنامه ها منوط به مساعد شدن شرایط و عبور از بحران بیماری کرونا است.

حاجی تقی در شرح ایده اولیه راه اندازی کتابفروشی اظهار کرد: راه اندازی فروشگاه کتاب ارمغان از دی ماه پارسال شروع شد و قرار بود فروشگاه اواخر سال 98 به بهره برداری برسد؛ اما مسائلی چون شیوع بیماری کرونا، رکود مشاغل از جمله نشر و کتابفروشی و گران شدن ناگهانی اقلام مورد احتیاج علاوه بر به تعویق انداختن کار، ما را هم دچار مسائل اقتصادی زیادی کرد، به طوری که هزینه های تاسیس فروشگاه به دو برابر افزایش پیدا کرد. بخشی از آن بدون دریافت هیچ گونه تسهیلاتی و حمایتی فراهم شد و ممکن است برای سایر تعهدات و تکمیل فروشگاه احتیاجمند دریافت تسهیلات شویم.

مدیر انتشارات ارمغان طوبی قم یادآور شد: به هر حال کارهای این فروشگاه در حد راه اندازی انجام شد و همزمان با طرح تابستانه کتاب 99 این فروشگاه به افتتاح رسید. به خاطر شرایط حاد کرونا و پرهیز از تجمع فعلا نتوانستیم افتتاحی برای فروشگاه برگزار کنیم؛ اما امیدواریم بتوانیم بعد از ماه های محرم و صفر افتتاحیه مناسبی برای این فروشگاه داشته باشیم.

حاجی تقی به موضوع اشتغال زایی در این فروشگاه اشاره نمود و گفت: این فروشگاه توانسته است در فاز اول برای 5 نفر اشتغال زایی انجام دهد که امیدواریم با تکمیل فروشگاه و فعالیت به صورت دو شیفت برای 9 نفر اشتغال زایی ایجاد کنیم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 898

به "افتتاح فروشگاه کتاب ارمغان همزمان با طرح تابستانه کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح فروشگاه کتاب ارمغان همزمان با طرح تابستانه کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید