تور آفریقای جنوبی: اعتراف وزیر بهداشت انگلیس؛ مسافران آفریقای جنوبی مبتلا به امیکرون تست کرونا ندادند

به گزارش وبلاگ علیکایی، وزیر بهداشت انگلیس اعتراف کرد که مسافران هوایی از آفریقای جنوبی در بدو ورود به انگلیس آزمایش کرونا ندادند و در نتیجه سویه نو کرونا در این کشور گزارش شده است.

تور آفریقای جنوبی: اعتراف وزیر بهداشت انگلیس؛ مسافران آفریقای جنوبی مبتلا به امیکرون تست کرونا ندادند

با تور آفریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس ژوهانسبورگ را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر بهداشت انگلیس یکشنبه شب به وقت تهران اعتراف کرد که مسافران هوایی از آفریقای جنوبی در بدو ورود به انگلیس در روز آدینه گذشته مورد آزمایش کرونا قرار نگرفتند و در نتیجه سویه تازه کرونا در این کشور گزارش شده است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت ساجد جاوید وزیر بهداشت انگلیس گفت: آن ها از فرودگاه ها به روش های عادی از جمله در وسایل حمل ونقل عمومی - سفر می کردند و تنها پس از این تردد از آنها خواسته شد که آزمایش های کووید انجام دهند و در صورت مثبت بودن آزمایش، قرنطینه شوند.

اظهارات او اندکی قبل از اینکه مقام های هلندی تایید کردند که 13 مورد مبتلا به سویه تازه کرونا به نام امیکرون در هلند در میان مسافرانی که روز آدینه با دو پرواز از آفریقای جنوبی وارد شده بودند، بیان شد.

جاوید تایید کرد که استفاده از ماسک صورت بار دیگر از روز سه شنبه در مغازه ها و وسایل نقلیه عمومی اجباری خواهد بود.

در همین حال، سومین مورد ابتلا به نوع کرونای امیکرون در انگلیس تایید شد. مقام های انگلیسی گفتند که این مورد در فردی شناسایی شد که از لندن بازدید نموده بود، اما از آن موقع کشور را ترک نموده است.

کشف این سویه تازه ویروس کووید19 باعث نگرانی دنیای، موجی از ممنوعیت ها یامحدودیت های سفر و فروش در بازارهای اقتصادی طی دو روز اخیر شده است، زیرا همگان نگران هستند که اُمیکرون ممکن است بهبودی شرایط بحران سلامت در دنیا را پس از تقریباً دو سال، متوقف کند.

وزارت بهداشت استان بایرن در آلمان نیز دو مورد تایید شده از سویه امیکرون را خاطرنشان کرد. این وزارتخانه خاطرنشان کرد که این دو نفر در 24 نوامبر به فرودگاه مونیخ وارد شدند، یعنی قبل از اینکه دولت آلمان کشور آفریقای جنوبی را به عنوان منطقه سرچشمه سویه تازه کووید-19 مشخص و برای سفرها از این کشور محدودیت اعمال کند.

بر اساس این گزارش، در ایتالیا، موسسه ملی بهداشت خاطرنشان کرد یک مورد از سویه اُمیکرون در میلان در بدن فردی که از موزامبیک به این کشور سفر نموده، شناسایی شده است. مقام های بهداشتی جمهوری چک نیز گفتند که در حال آنالیز یک مورد مشکوک از این نوع در فردی هستند که مدتی را در نامیبیا گذرانده است.

سویه امیکرون که به وسیله سازمان بهداشت دنیای نوعی نگران کننده از ویروس کووید-19 نامیده می گردد، به طور بالقوه مسری تر از انواع قبلی این بیماری است، اگرچه کارشناسان هنوز نمی دانند که آیا این بیماری در مقایسه با سایر گونه ها باعث ایجاد حالت شدیدتر کووید-19می گردد یا خیر.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1623

به "تور آفریقای جنوبی: اعتراف وزیر بهداشت انگلیس؛ مسافران آفریقای جنوبی مبتلا به امیکرون تست کرونا ندادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آفریقای جنوبی: اعتراف وزیر بهداشت انگلیس؛ مسافران آفریقای جنوبی مبتلا به امیکرون تست کرونا ندادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید