استان فارس، میزبان پنجمین جشنواره کشوری رویش دانشگاه های پیغام نور کشور شد

به گزارش وبلاگ علیکایی، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیغام نور، استان فارس را میزبان برگزاری پنجمین جشنواره کشوری در دی ماه امسال معرفی کرد.

استان فارس، میزبان پنجمین جشنواره کشوری رویش دانشگاه های پیغام نور کشور شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از دانشگاه پیغام نور، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیغام نور با تقدیر از برگزاری پیروز چهارمین جشنواره رویش در استان اصفهان در سال گذشته، استان فارس را میزبان برگزاری پنجمین جشنواره کشوری در دی ماه امسال معرفی کرد.

امین ناجی، دلیل انتخاب استان فارس به عنوان میزبان جشنواره ملی رویش را پتانسیل های بالای منابع انسانی و زیرساخت های لازم دردانشگاه پیغام نور فارس ذکر کرد و در عین حال خاطر نشان کرد: استان فارس و شهرشیراز، به عنوان مهد ادب و فرهنگ و هنر، صندلی ارزنده ای در کشور دارد که امیدواریم با کوشش مجموعه دانشگاه پیغام نور این استان و همکاری مسئولین فرهنگ دوست فارس، شاهد برگزاری هر چه بهتر و پرنشاط جشنواره رویش در شیراز باشیم.

وی در ادامه سخنان خود در اولین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره رویش دانشگاه پیغام نور کشور که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید، اضافه نمود: جشنواره رویش با رویکرد درون دانشگاهی به منظور معرفی و انتخاب بهترین و فعال ترین کانون های دانشجویی و با رویکرد برون دانشگاهی به منظور معرفی بهترین کانون ها و آثار فعالان دانشجویی به جشنواره ملی رویش دانشگاهیان کشور برگزار می گردد.

ناجی، توضیح داد: با توجه به شرایط شیوع کرونا در حال حاضر برنامه ریزی برای برگزاری این جشنواره به صورت مجازی خواهد بود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیغام نور، ایجاد زمینه حضور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه پیغام نور در مراکز داخل و خارج خصوصاً دانشجویان پیغام نور مرکز کابل و همچنین دانشجویان اتباع عراقی، افغانستانی و آسیای میانه شاغل به تحصیل در مراکز و واحد های داخل کشور در فعالیت های پرنشاط فرهنگی را از جمله رویکرد های مهم جشنواره امسال ذکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: حضور فعال دانشجویان غیر ایرانی در برنامه های فرهنگی علاوه بر بسترسازی برای بروز و ظهور استعداد های فرهنگی آنان، تبادل فرهنگی متقابل بین دانشجویان نیز به همراه خواهد داشت.

امین ناجی در بخش دیگری از سخنان خود، با تاکید بر حضور پرشور دانشجویان و کانون های دانشجویی مراکز و واحد های استان فارس در امر برگزاری این رویداد مهم به عنوان میزبانان اصلی جشنواره رویش، معرفی توانمندی های استان فارس خصوصا در بخش هنر و ادب این مرز و بوم با معرفی شاعران و ادیبان بزرگی که ریشه و خاستگاه آنان در استان فارس می باشد، را از جمله دستاورد های مهم جشنواره مذکور بیان کرد.

در ادامه محمد حسن صیف رئیس دانشگاه پیغام نور استان فارس نیز با تقدیر از حسن نظر سازمان مرکزی دانشگاه پیغام نور به استان فارس در واگذاری میزبانی پنجمین جشنواره رویش کشوری به موضوع شیراز را به فال نیک گرفت.

وی از راه اندازی دبیرخانه جشنواره و اعلام فراخوان ارسال آثار دانشجویان در آینده ای نزدیک اطلاع داد.

گفتنی است، اولین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره رویش دانشگاه پیغام نور کشور در امسال با حضور امین ناجی معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیغام نور، محمدی مدیرکل فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیغام نور، صیف رئیس دانشگاه پیغام نور استان فارس، جلالی رئیس دانشگاه پیغام نور استان اصفهان و میزبان جشنواره سال قبل و همچنین با حضور چند تن از مدیران ستادی بخش فرهنگی دانشگاه پیغام نورکشور و مدیران ستادی دانشگاه پیغام نور استان فارس به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1390

به "استان فارس، میزبان پنجمین جشنواره کشوری رویش دانشگاه های پیغام نور کشور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان فارس، میزبان پنجمین جشنواره کشوری رویش دانشگاه های پیغام نور کشور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید