ارتباط کرونا و سلامت روده

به گزارش وبلاگ علیکایی، یک متخصص انگلیسی در عرصه تحقیقات اپیدمیولوژی در ژنتیک به این نتیجه رسیده است که بیماران کووید -19 با مسائل میکروبیوم روده روبرو می شوند.

ارتباط کرونا و سلامت روده

از وبسایت سازمان بهداشت جهانی دیدن نمایید.

دکتر تیم اسپکتور متخصص مطالعات اپیدمیولوژی در ژنتیک معتقد است که میکروفلور روده در بیماران مبتلا به کووید -19 شدید، دچار مشکل می گردد و در مقابل، شرایط میکروبیوم انسان بر محافظت در برابر ویروس کرونا و دیگر بیماری های جدی تأثیر می گذارد.

میکروفلور روده شامل میکروارگانیسم های موجود در دستگاه گوارشی است که نقش مهمی در تنظیم سرعت متابولیسم مواد مغذی دارند.

وی معتقد است که فاصله غذایی زیاد برای میکروفلور روده مفید است و بطور کلی باعث افزایش مقاومت در مقابل بیماری ها می گردد.

وی معتقد است: باید برنامه غذایی مرسوم آمریکایی یعنی شش وعده غذا در روز فراموش گردد و به دو وعده غذایی اصلی صبحانه و شام گذار کرد که حداقل 12 ساعت فاصله بین آن ها باشد.

لازم به ذکر است شواهد تازه حاکی از وجود رابطه بین عفونت کووید 19 و شرایط میکروبیوم های روده است. این یکی از چندین فاکتور تأثیرگذار بر شدت بیماری است.

با در نظر گرفتن این حقیقت که روده رابطه شدیدی با سیستم ایمنی، شرایط التهابی و توانایی به چالش کشیدن پاتوژن ها دارد، میکروبیوم های روده هم می توانند در پیامدهای ناشی از ویروس تأثیرگذار باشند. از این رو پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها در جهت کاهش عفونت های تنفسی استفاده می شوند.

محققان دریافتند افزایش مقدار میکروارگانیسم های مثبت در روده می تواند بر مقابله با کووید 19 تأثیر داشته باشد. بعلاوه میکروبیوم های روده، اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه ترشح می نمایند که تأثیر سیستمیک بر کل بدن دارد.

به گزارش اسپوتنیک، نشریه آنلاین pledgetimes در این مطلب آورده است: از این رو محققان معتقدند هماهنگ سازی میکروبیوم های روده با مصرف پروبیوتیک ها می تواند ابزاری برای یاری به بدن در راستای مقابله با کووید 19 باشد. میکروبیوم روده می تواند در واکنش سیستم ایمنی بدن در مقابل کووید-19 دخیل باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1483

به "ارتباط کرونا و سلامت روده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط کرونا و سلامت روده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید