آیا عرضه اولیه مجددا آغاز می شود؟ ، کدام شرکت ها آماده عرضه اولیه اند؟

به گزارش وبلاگ علیکایی، به گزارش خبرنگاران، از مدت ها قبل تعدادی از شرکت ها در بازارهای مختلف بورس و فرابورس درج نماد شده اند یا فرآیندهای مربوط به آن را طی کرده اند اما به دلایل مختلف به عرضه اولیه نرسیدند مثل ترانسفورماتور توزیع زنگان (برانسفو)، تولید نیروی جنوب غرب صبا (بصبا)، شرکت نفت جی (شجی) و چند شرکت دیگر.

آیا عرضه اولیه مجددا آغاز می شود؟ ، کدام شرکت ها آماده عرضه اولیه اند؟

اما شرکت هایی که به تازگی درج نماد شده اند و به نظر برای عرضه اولیه آماده تر هستند شامل موارد زیر می شوند: شرکت صنعت غذایی کوروش، شرکت تأمین سرمایه تمدن، شرکت سپید ماکیان، شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس، شرکت سرمایه گذاری مدیریت سرمایه مدار، شرکت پتروشیمی بوعلی سینا، شرکت چوب خزر کاسپین، شرکت سپیدار سیستم آسیا که در این بین شرکت صنعت غذایی کوروش (غکورش) با توجه به آمادگی کامل به نظر یکی از محتمل ترین گزینه ها برای آغاز دوباره عرضه اولیه هاست. اما این موارد تنها گزینه های عرضه اولیه نیستند و نمادهای استقلال و پرسپولیس هم خواهند آمد.

عرضه اولیه دیگر ستاره خلیج فارس است که به عنوان بزرگ ترین عرضه اولیه سال شناخته می شود و از طرفی نیز مدیرعامل تپسی از حضور این شرکت در بازار سهام خبر داده است.

همچنین شرکت های بزرگی مانند شستا و هلدینگ غدیر هم سهام شرکت های زیرمجموعه خود را در بازار سهام عرضه می کنند.

آیا زمان آغاز مجدد عرضه اولیه رسید؟

محمد خبری زاد، کارشناس بازار سرمایه در این رابطه گفت: هنوز بازار سهام آنقدر محکم نشده است و هر اقدامی که باعث افزایش عرضه شود مانند عرضه اولیه، فروش سهم های دولتی و … می تواند منجر به ریزش بورس شود.

این کارشناس در رابطه با زمان عرضه اولیه گفت: عرضه اولیه زمانی باید آغاز شود که پول حقیقی وارد بازار سهام شده باشد و با عرضه اولیه بتوان عطش تقاضا را پاسخگو بود اما الان بازار سهام کشش عرضه اولیه را ندارد و فرایند صعودی به شدت شکننده است.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1067

به "آیا عرضه اولیه مجددا آغاز می شود؟ ، کدام شرکت ها آماده عرضه اولیه اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا عرضه اولیه مجددا آغاز می شود؟ ، کدام شرکت ها آماده عرضه اولیه اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید