آمار ها حکایت از ثبت 82 پتنت بین المللی دارد

به گزارش وبلاگ علیکایی، با حمایت کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 82 پتنت ایرانی در دفاتر ثبت اختراع خارجی گرنت شد.

آمار ها حکایت از ثبت 82 پتنت بین المللی دارد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ علیکایی به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت از ثبت اختراع در دفاتر معتیر خارجی یکی از اقدامات کانون پتنت معاونت علمی و فناوری در راستای تولید ثروت از مالکیت فکری و ایجاد بازار اختراعات و کسب درآمد از آن ها است.

کانون برای تحقق این هدف خدماتی مانند ثبت اختراع در سیستم های پتنت معتبر جهان مانند USPTO و EPO و حمایت 90 درصدی از کل هزینه های ثبت در ادارات معتبر ثبت اختراع را انجام می دهد. تا کنون مخترعان ایرانی با دریافت این حمایت ها پیروز به ثبت بین المللی 82 اختراع شدند.

بر اساس این گزارش تا کنون یک هزار و 688 درخواست در سامانه کانون برای دریافت حمایت ثبت شده که از این تعداد 274 پرونده پس از ارزیابی مورد تایید قرار گرفته است.

همچنین ترویج و انتشار مفاهیم و موضوعات مرتبط با حقوق مالکیت فکری برای آگاهی بخشی به مخاطبان عام، توانمندسازی کار شناسان دفا تر مالکیت فکری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، برگزاری سمینار ها و کارگاه های آموزشی مالکیت فکری دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان، ایجاد بانک اطلاعاتی از فناوری ها و اختراعات پتنت شده و معتبر از دیگر اهدافی است که در این کانون دنبال می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 395

به "آمار ها حکایت از ثبت 82 پتنت بین المللی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار ها حکایت از ثبت 82 پتنت بین المللی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید