آتش سوزی گسترده در جنوب اسپانیا؛ مرگ یک آتش نشان در عملیات اطفاء حریق

به گزارش وبلاگ علیکایی، آتش سوزی گسترده ای که از حدود چهار روز پیش در منطقه ها جنگلی جنوب اسپانیا شروع شده همچنان در حال توسعه است.

آتش سوزی گسترده در جنوب اسپانیا؛ مرگ یک آتش نشان در عملیات اطفاء حریق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه تاگس شاو آلمان، در آتش سوزی گسترده ای که اخیرا در جنگل های جنوب اسپانیا اتفاق افتاده حدود 6هزار هکتار جنگل در آتش سوخته است. این آتش سوزی های گسترده از حدود 4 روز پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد. چندین روستا تخلیه شده است. مقامات از احتمال وقوع عمدی این آتش سوزی ها سخن گفته اند.

این آتش سوزی روز چهارشنبه در منطقه کوهستانی پوشیده از جنگل در منطقه کاستادل سول آغاز شد و حوالی نیمه شب آتش سوزی شدت بیشتری پیدا کرد به نحوی که برای ساکنان هشدار تخلیه ارسال شد. این منطقه عموما مملو از گردشگرانی است که از انگلیس به آنجا سفر می نمایند.

این آتش سوزی و توسعه آن در عرض 4 روز حدود 6 هزار جنگل را سوزانده است.

یوآنما مورنو، رئیس منطقه ای آندلس در این باره گفته است: سال هاست چنین آتش سوزی جنگلی در آندلس و احتمالا اسپانیا وجود نداشته است.

بر اساس اطلاعات نهادهای اسپانیایی تعداد افرادی که از روز پنج شنبه خانه های خود را بر اثر این آتش سوزی تخلیه نموده اند به حدود 1620 نفر افزایش پیدا نموده است. اینکه آیا در بین آن ها جهانگرد هم وجود دارد هنوز تعیین نشده است.

سخنگوی آتش نشانی شرایط را بحرانی اعلام نموده و گفته است: ما از یک آتش با قدرت و شدت غیر معمول در مقایسه با آتش سوزی های معمول صحبت می کنیم. روز پنج شنبه یک آتش نشان 44 ساله در عملیات اطفاء حریق در این منطقه کشته شد. شرایط در این منطقه ها به علت کوهستانی بودن، گرما و خشکسالی و بادهای مداوم دشوارتر می گردد.

به علت شرایط پیچیده اوضاع ارتش هم از امروز (یکشنبه) وارد عملیات اطفاء حریق شده است. در مجموع حدود 6 هزار نیرو در این منطقه در عملیات اطفاء حریق مشارکت دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 شهریور 1400 بروزرسانی: 23 شهریور 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1518

به "آتش سوزی گسترده در جنوب اسپانیا؛ مرگ یک آتش نشان در عملیات اطفاء حریق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی گسترده در جنوب اسپانیا؛ مرگ یک آتش نشان در عملیات اطفاء حریق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید