5 توصیه برای گرفتن عکس در موزه

به گزارش وبلاگ علیکایی، با توصیه هایی از ویرایش گران عکس و عکس هایی زیبا از موزه های جهان، با ما همراه باشید.

5 توصیه برای گرفتن عکس در موزه

شاید همیشه برایتان سوال بوده است که چگونه باید در موزه عکاسی کنید. عکس گرفتن از آثار هنری، کاری پر از چالش است. در این مقاله با چند نکته مهم و کلیدی در مورد نحوه عکس گرفتن در موزه آشنا می شوید و عکس هایی زیبا از موزه های معروف حهان را به نظاره می نشینید.

این مقاله از طریق مت آدامز در تیم نشنال جئوگرافی نوشته شده است.

صفی از هنردوستان دیوانه اینستاگرام در موزه اسمیت سونیان هیرشورن و باغ مجسمه، بهار امسال برای داغ ترین بلیط در واشنگتن دی سی گرد هم آمده اند. جمع بی سابقه 160 هزار نفر از بازدیدکنندگان با دوربین و موبایل هایشان، برای نقاشی های مسحورکننده پلکا دات (طرح نقطه نقطه) و نصب مجموعه کارهای عجیب یائویی کوزاما، نمایشگاه آینه های بی نهایت در اتاق های موزه، در اینجا جمع شده اند.

برای تجربه یک سفر عکاسی درخشان در این موزه ها، به این نکات مهم نگاهی بیندازید. این 5 توصیه به شما کمک خواهد کرد تا عکس های موزه ای خود را هر کجا که بروید، در سطحی نو و حرفه ای بگیرید.

1. با خودتان یک لنز بیاورید، شاید دو تا

همه برای ماجراجویی در یک موزه محلی آماده هستید؟ قبل از برداشتن همه دوربین ها و لنزهایتان، به این فکر کنید که چه میزان از این لوازم را واقعا می خواهید حمل کنید. تلاش کنید فقط یک لنز به همراه داشته باشید، شاید هم دو تا، مثلا لنزهای کوچک 35 میلی متری یا 24-70 میلی متری. نیازی به لنز حجیم 300 میلی متری در این سفر نیست. قبل از شروع راجع به محدودیت های عکس گرفتن در موزه مقصد خود، اطلاعات کسب کنید. در بیشتر موزه ها در زمان عکاسی از کارهای هنری نباید از فلاش استفاده کنید. قطعا نمی خواهید به خاطر روشن کردن آثار هنری با فلش دوربین تان، از شما بخواهند موزه را ترک کنید.

2. در جستجوی مردم باشید

ببینید چگونه بازدیدکنندگان اثر هنری را دیدن یا با آن ارتباط برقرار می کنند. هر کسی می تواند از یک نقاشی معروف روی دیوار عکس بگیرد، ولی شما دنبال ترکیب های هیجان انگیزتری باشید. با تمرکز کردن بر مردم در صحنه، عکس شما زنده خواهد بود و داستانی برای خودش خواهد ساخت. شما هرگز متوجه نمی شوید چه نتیجه جالب یا خنده داری نصیب تان می شود.

3. از معماری موزه عکاسی کنید

برخی اوقات ساختمان های میزبان کارهای هنری می توانند خودشان آثار هنری جالبی باشند. قبل از داخل شدن به موزه، در مورد طراحی ساختمان آن، مطالعه کنید. یک دریچه جالب پیدا کنید و سعی کنید هویت ساختاری آن را به تصویر بکشید. برای این کار ممکن است نیاز باشد روی زمین بنشینید یا از آن طرف خیابان عکاسی کنید. آن قدر تلاش کنید تا بتوانید عکسی راضی کننده بگیرید.

4. حواس تان به نور باشد

نمایشگاه های هنری همیشه تنظیمات عالی به همراه نورپردازی زیبا دارند، گاهی پنجره های بزرگ با نور طبیعی و گاهی نورهای از بالا. خوب توجه کنید. دقت کنید نور چگونه به اثر هنری می تابد، سپس عکس های بی نظیر بگیرید.

5. از هنر عکس نگیرید

مطمئنا، همه افراد برای این به موزه می فرایند تا با دیدن آثار هنری خارق العاده، شگفت زده شوند یا از آن ها الهام بگیرند. فقط از خود مجسمه ها یا نقاشی ها عکس نگیرید. اتفاق در حال رخ دادن جالبی در اتاق پیدا و آن را به قاب عکس خود اضافه کنید. شما می توانید همیشه در گوگل عکس مونا لیزا را جستجو کنید، چیزی را خلق کنید که منحصر به آن لحظه و شما باشد.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1680

به "5 توصیه برای گرفتن عکس در موزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 توصیه برای گرفتن عکس در موزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید