کاربرد های جالب مسواک کهنه در خانه که نمی دانستید

به گزارش وبلاگ علیکایی، قطعا مشاهده نموده اید که جرم زیادی در اطراف شیرآلات تجمع پیدا می نماید و شما خیلی نمی توانید آن را تمیز کنید. در چنین حالتی باکتری و قارچ در لابلای شیرالات رشد می نماید که می توانید از مسواک و کمی مایع پاک کننده یاری بگیرید.

کاربرد های جالب مسواک کهنه در خانه که نمی دانستید

یکی از کاربردی ترین وسایل برای تمیز کردن بعضی قسمت های سخت خانه، استفاده از مسواک های کهنه است که کلی به شما یاری می نماید.

بیشتر ما برای تمیز کاری از اسفنج، پارچه، فرچه و جارو برقی استفاده می کنیم، اما یک ابزار بسیار مهم در اختیار داریم که شاید آن را فراموش کنیم و آن هم چیزی نیست جز مسواک. چیز هایی که می توانید با مسواک آن را تمیز کنید را در این قسمت به شما معرفی می کنیم.

شعله اجاق گاز

تمیز کردن شعله اجاق گاز به خاطر اینکه لبه های ظریف و باریکی دارد و از طرفی خیلی در دسترس نیست، کار سختی است و شما نمی توانید با دستمال به راحتی آن را تمیز کنید. مسواک یکی از آن مواردی است که برای تمیز کردن می توانید از آن بهره ببرید. از یک مسواک آغشته شده به مایع ظرفشویی با حرکات دایره ای شکل یاری بگیرید.

شیرآلات

قطعا مشاهده نموده اید که جرم زیادی در اطراف شیرآلات تجمع پیدا می نماید و شما خیلی نمی توانید آن را تمیز کنید. در چنین حالتی باکتری و قارچ در لابلای شیرالات رشد می نماید که می توانید از مسواک و کمی مایع پاک نماینده یاری بگیرید.

جای مداد شمعی روی دیوار

اگر در منزل کودک داشته باشید، احتمالاً او با مداد شمعی هایش روی دیوار طراحی نموده و شما نتوانسته اید کاری کنید. در چنین حالتی مسواک با کمی خمیر ریش تراش یا خمیر دندان می تواند رد مداد شمعی ها را پاک کند. در نهایت روی آن یک دستمال تمیز بکشید.

سشوار یا بخاری ماشین

هم سشوار و هم بخاری ماشین لبه هایی دارند که خیلی راحت قابل دسترسی نیستند، اما لابلای آن الودگی هایی تجمع پیدا می نمایند و می توانید زیر این لبه ها را با مسواک تمیز کنید و گرد و غبار را بیرون بیاورید.

کیبورد کامپیوتر

کیبورد کامپیوتر معمولاً خیلی راحت با گرد و غبار کثیف می گردد و در نتیجه باید لابه لای آن را تمیز کنید. از طرفی دستمال هم خیلی راه چاره خوبی نیست. پس بهتر است که با مسواک لابه لای کلید های کیبورد کامپیوتر را تمیز کنید.

راه آب داخل سینک ظرفشویی

راه آب داخل سینک ظرفشویی به علت اینکه بقایای مواد غذایی را داخل خودش جمع می نماید و از طرفی خیلی قابل دسترسی نیست، در نتیجه در طول زمان آلوده می گردد. شما می توانید یک مسواک را آغشته به مایع ظرفشویی کنید و روی این قسمت به راحتی فرچه کشیده و آن را برق بیندازید.

لابه لای کاشی

لابه لای کاشی حمام و دستشویی خیلی راحت جرم می گیرد. از طرفی شما با دستمال نمی توانید ان قسمت ها را پاک کنید. فقط کافی است که کمی سفید نماینده و آب را مخلوط کنید و روی مسواک بزنید و لابلای کاشی بکشید.

پرز های بلال

هنگامی که می خواهید بلال درست کنید، احتمالاً مقداری از ریشه ها و موی بلال روی آن باقی می ماند. در چنین حالتی می توانید با گوشه یک مسواک تمیز این مو ها را جدا نموده؛ به صورتی که روی بلال ها کشیده تا مو ها جدا گردد.

رنگ کردن ریشه موی سر

اگر می خواهید ریشه مو های خود را در منزل رنگ کنید، یک مسواک قدیمی و تمیز را به عنوان راهی برای اعمال کردن رنگ موی سر بهره ببرید تا کمترین کثیفی و آلودگی ایجاد گردد.

پاک کردن چربی ها

قطعا لوازم داخل خانه مخصوصا لوازمی که در آشپزخانه استفاده می کنید، چربی های زیادی را به خاطر پخت و پز و آشپزی به خودشان جذب می نمایند و هیچ چیز غیر از مسواک و ماده شوینده نمی تواند این چربی ها را از روی آن ها پاکسازی کند.

اسکراب ناخن

اگر احساس می کنید ناخن های شما احتیاج به یک اسکراب و لایه برداری ملایم دارند، کافی است که یک مسواک تمیز بردارید و کمی صابون و آب به آن بزنید و روی ناخن هایتان بکشید تا کثیفی ها و آلودگی ها از بین برود.

جدا کردن پالپ آبمیوه

معمولاً دستگاه های آبمیوه گیری بعد از مدتی کثیف می شوند، زیرا پالپ میوه ها در یک قسمت گیر می نماید و باعث می گردد که میوه های بعدی خیلی خوب و خالص نباشند. در چنین حالتی می توانید ناحیه فیلتر آب میوه گیری را با یک مسواک کاملاً تمیز پاکسازی کنید تا دوباره کار آبمیوه گیری بهتر از قبل نمایان گردد.

منبع: فرادید
انتشار: 11 اسفند 1401 بروزرسانی: 11 اسفند 1401 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1942

به "کاربرد های جالب مسواک کهنه در خانه که نمی دانستید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربرد های جالب مسواک کهنه در خانه که نمی دانستید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید