چرا برخی از آدم ها پیروز می شوند و برخی ها نه؟

به گزارش وبلاگ علیکایی، برترین ها: بعید می دانیم تا به حال این سوال ذهن تان را به خود مشغول نکرده باشد که چرا برخی از افراد در خیلی از مراحل زندگی خود پیروز هستند در حالی که عده ای نیز انگار هرگز پیروز نمی شوند و کنار می کشند؟

چرا برخی از آدم ها پیروز می شوند و برخی ها نه؟

میان این دو گروه، تفاوت های اساسی وجود دارد، اما خوشبختانه حتی اگر شما جزو دسته ناپیروز ها هم باشید، از همین امروز می توانید آغاز به انجام کار هایی بکنید که ورق را برگردانید.با ما همراه باشید تا به شما بگوییم افراد پیروز چگونه به هر آنچه می خواهند می رسند و شما چگونه می توانید بیشتر شبیه آن ها شوید.

افراد پیروز تصویر روشنی از هدف خود دارند

آیا واقعا می دانید چه می خواهید؟ بیشتر افراد نمی دانند! بیشتر انسان ها اصلا ایده ای از اینکه پیروزیت چه شکلی است ندارند و نمی دانند از زندگی چه می خواهند. اگر ندانید چه می خواهید چگونه می خواهید کوشش بکنید؟ خیلی از افراد می خواهند کسب و کار خود را آغاز نمایند و ترجیح می دهند به جای اینکه برای یک نفر دیگر کار نمایند، رئیس خودشان باشند، اما پیروز نمی شوند.

علتش این است که نه می دانند دقیقا چه می خواهند و نه می دانند چه باید بنمایند؛ بنابراین هرگز کاری را آغاز نمی نمایند.اگر شما راستا را بلد نباشید و خوب ندانید کجا قرار است بروید، در نهایت به جایی خواهید رسید که واقعا نمی خواستید آنجا باشید. شما نه تنها باید در ذهن خود، راستا درست را ترسیم کنید بلکه باید هر بار که هدف تان را تجسم می کنید، انگیزه تان تقویت گردد.

پس به چیز هایی فکر کنید که واقعا می خواهید در زندگی تان به آن ها برسید. خودتان را یک سال بعد چگونه می بینید؟ چه چیزی را می خواهید در خودتان تغییر دهید؟ در زندگی فعلی تان چه تغییری می خواهید ایجاد کنید؟ چه قرار است بکنید تا به تصویر ایده آلی که در ذهن تان دارید نزدیک تر شوید؟

افراد پیروز برنامه دارند

پیروزیت تصادفی نیست، بلکه یک علم است و باید برای آن برنامه ریزی داشت و طراحی اش کرد. یعنی شما می توانید پیروزیت تان را طرح ریزی کنید. بعد از اینکه دقیقا معین کردید چه می خواهید و هدف تان چیست، قدم بعدی این است که یک برنامه درست و دقیق معین کنید تا بتوانید راستاتان را در پیش بگیرید.

متاسفانه بیشتر افراد برنامه ای برای پیروزیت خود ندارند. آن ها برای تعطیلات آخر هفته و مسافرت های خود خوب برنامه ریزی می نمایند، اما برای آینده خود برنامه ای ندارند! در لحظه تصمیم دریافت در بیشتر مواقع شما را به جایی نمی رساند.

بی برنامه گی باعث می گردد هر چیزی به راحتی تمرکزتان را بهم بریزد و همواره در حال مقایسه خود با دیگران باشید. پس منفعل نباشید و دست به کار شوید. رویا ها و هدف های تان را تنظیم و برنامه ریزی کنید و از همه مهمتر، طبق برنامه تان پیش بروید.

افراد پیروز زود دست از کوشش نمی کشند

پشتکار و انسجام، نتیجه می دهد، اما شما باید شکیبا باشید و مدت زمان کافی برای چیزی که می خواهید کوشش کنید تا نتیجه بگیرید. شاید در ابتدا چیزی نبینید، مثلا طی اولین ماه های آغاز کسب و کارتان درآمدی نداشته باشید، یا چند ماه اول بعد از آغاز رژیم غذایی و ورزش وزن کم نکنید، اما نباید ناامید شوید و کوشش تان را متوقف کنید.

تغییر بالاخره روی خواهد داد فقط به کوشش و زمان احتیاج دارد. وقتی نتیجه را ببینید احساس بسیار خوبی نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد و این حس پیروزیت، یاری تان می نماید جلوتر هم بروید و پیوسته رشد کنید. تا زمانی که هدف فعلی تان را دنبال می کنید، به دنبال هدف و فرصت دیگری نروید.

تداوم راه حل هایی که می دانید درست هستند، رمز پیروزیت شماست. پس راه هایی را پیدا کنید که بتوانید ادامه شان دهید. اجازه ندهید طی راستا، چیزی حواس تان را پرت کند یا امیدتان را بگیرد. ادامه دهید و به پیروزی تان ایمان داشته باشید، فقط صبر کنید.

افراد پیروز محیط خود را تغییر می دهند

محیط شما باید زمینه پیروزیت تان را فراهم کند، البته اگر واقعا دوست دارید یک آدم معمولی نباشید و به چیز های بزرگ در زندگی دست پیدا کنید!

تغییر محیط یعنی اینکه دوروبرتان را از آدم های منفی خالی کنید، اطلاعات و دانش تان را در زمینه ای که مرتبط با کوشش تان است بالا ببرید، به سلامتی جسم و روح تان اهمیت بدهید و به طور کل، سبک زندگی تان را متناسب با هدف تان کنید. همه این ها شاید بی ربط به نظر برسند، اما ناخودآگاه بر نحوه قضاوت های تان، سطح انرژی تان و انگیزه و پیروزیت تان اثر می گذارند.

تغییرات لازم را جوری اعمال کنید که انگیزه بخش، مثبت و خلاقانه باشد و به هر روزتان معنا بدهد. با افرادی که هدف هایی مشابه شما دارند ارتباط برقرار کنید، زندگی نامه افراد پیروز را بخوانید، جا هایی بروید و در موقعیت هایی قرار بگیرید که انرژی تان را افزایش می دهند، مراقب سلامتی تان باشید و روح و روان تان را دست کم نگیرید. همه این ها بخش های مهمی از شخصیت آدمی هستند که می خواهید بشوید.

افراد پیروز به منفی باف ها گوش نمی دهند

همه ما حتما چند آدم منفی باف دوروبرمان داریم که به ما می گویند هدف مان ارزش کوشش کردن و منتظر ماندن ندارد، اینکه احمقیم و راه را بلد نیستیم، و اینکه رسیدن به هدف مان غیرممکن و وقت تلف کردن است. کاری که باید بکنید این است که این افراد را ندیده بگیرید و فقط روی هدف خودتان تمرکز کنید.

تقریبا همه افراد پیروز در زندگی خود، زمانی احمق خوانده شده اند! هر محصول و کمپانی پیروزی که می بینید زمانی غیرممکن به نظر می رسیده است، اما چیزی که پشت تمام این پدیده های متحول نماینده وجود داشته، کسی است که معتقد به هدفش ایستاده، طبق باورهایش پیش رفته و به جمعیت منفی باف اطرافش گوش نداده است.

افراد پیروز از اشتباهات خود درس می گیرند و دوباره کوشش می نمایند

شکست، بخشی از فرمول پیروزیت است، پس بهتر است از همین اول بپذیرید که اگر می خواهید پیروز بشوید باید شکست را نیز قبول کنید. نسبت به اشتباهات خود سخت نگیرید و از آن ها فرار نکنید. اشتباهات شما، بزرگ ترین معلم تان هستند که شما را باتجربه تر و متبحرتر می نمایند. فقط تسلیم نشوید و دوباره و بیشتر کوشش کنید.

افراد پیروز بهانه تراشی نمی نمایند

آن هایی که پیروز نمی شوند می توانند به راحتی صد ها بهانه جور نمایند؛ از اینکه چرا امروز روز خوبی برای آغاز پروژه نیست گرفته تا اینکه چرا بهتر است صبر نمایند تا باتجربه تر و باسوادتر شوند! بهانه ها فقط موانع ذهنی هستند که خودتان می تراشید و می سازید، پس خودتان هم می توانید خراب شان کنید.

وقتی کاملا به کارتان متعهدید، می توانید موانع را بردارید و تمام مسائل پیش روی تان را دیریا زود رفع کنید، اما اگر تعهد کاری نداشته باشید، به دنبال بهانه های بیخودی می گشت و مثلا می گویید: خیلی سخت است، رقبای من بسیار قوی هستند و از پس آن ها برنمی آیم یا وضعیت بازار الان خوب نیست و کوشش من فایده ای ندارد.

دست از بهانه جویی بردارید و مسئولیت کامل زندگی و کارتان را بپذیرید. فقط در این صورت است که می توانید تغییرات لازم را ایجاد کنید. چون می دانید که شما تنها کسی هستید که نتیجه را خلق می کنید. به جای سرزنش کردن رقبای تان، روی تقویت خودتان کار کنید و ببینید چه چیز هایی باید اصلاح شوند تا به نتایج بهتری برسید.

افراد پیروز قادرند فراتر از حد انتظار کوشش نمایند

آدم های معمولی فقط همان کاری را انجام می دهند که از آن ها انتظار می رود و نه بیشتر! به همین دلیل است که هرگز از سطح خود بالاتر نمی روند و گویی همواره درجا می زنند. اما افراد پیروز ترجیح می دهند امروز سخت تر کار نمایند تا بعدا پیروز تر و خوش شانس تر باشند. آن ها بابت هر کوشش کوچکی برای خود ارزش قائلند، برای همین به راحتی می پذیرند که ضروری است ساعت های بیشتری کار نمایند، اگر لازم شد کمتر بخوابند و انرژی بیشتری صرف نموده و تمرکز خود را بالاتر ببرند.

افراد پیروز مدام در حال یاد دریافت چیز های تازه هستند

اگر از یاد دریافت چیز های جدید فرار کنید، پس تنبلید و نمی توانید فراتر از آنچه هستید بروید. اما افراد پیروز که پشتکار دارند و سخت کوش اند، مدام در حال آموزش دیدن در دانشگاه زندگی اند.

آن ها از دیگران، از گذشته، از سفر کردن و از تجربیات مختلف درس می گیرند تا هم خودشان را بیشتر بشناسند و محک بزنند و هم احتمال خطا را در آینده کمتر و کمتر نمایند. این چیزی است که در زندگی روزمره آن ها دیده می گردد و تاثیر چشمگیری دارد.

اگر مهارت ها و دانش تان را به روز نکنید چگونه می توانید در برابر رقبای تان پیروز باشید؟ خیلی از افراد به این دلیل هرگز پیروز نمی شوند که با وجود اینکه به دنبال پیروزیت اند، از فرادریافت مهارت های جدید و افزایش دانش خود فرار می نمایند. آن ها کتاب نمی خوانند و به دنبال تازه ها نیستند. بهتر شدن با به روز کردن اطلاعات ارتباط مستقیم دارد.

افراد پیروز انتظار نتیجه فوری ندارند و می توانند ریسک نمایند

بیشتر آدم ها دوست دارند سریع و ساده به نتیجه برسند، اما افراد پیروز می دانند که باید امروز وقت و انرژی صرف نمایند تا در آینده نتیجه بگیرند. خیلی از افراد رویا های بزرگی دارند، اما تنها کسانی به رویا های خود می رسند که تحمل و پشتکار دارند. فقط رویاپردازی کردن شما را به جایی نمی رساند، دست به عمل بزنید و منتظر بمانید.

وقتی انتخاب می کنید که دست به کار شوید، خطر ها و ریسک ها خود نمایی می نمایند، اما نگران نباشید، بله شما شکست هم خواهید خورد و طبیعی است که از تردید ها و طرد شدن ها بترسید، اما مهم این است که خیلی زود کنترل امور را به دست بگیرید و به راستاتان برگشت. اگر ریسک نکنید و همواره همان کاری را بکنید که قبلا می کردید، نتیجه همان خواهد بود که قبلا بوده.

افراد پیروز هوشمندانه کار می نمایند

یک آدم معمولی هر روز زمان زیادی را صرف انجام کار های بی ارزشی، چون زیاد فکر کردن، افسوس خوردن، حسادت کردن و ... می نماید. اما افراد پیروز و خلاق آن هایی هستند که در عرض کمترین زمان ممکن، باارزش ترین کار ها را انجام می دهند و می دانند چگونه هوشمندانه و هدفمند کوشش نمایند تا بیخود و بی جهت خسته نشوند.

قادر به مدیریت زمان بودن، حذف هر چیز اضافه ای که مفید و به دردبخور نیست، زودتر از خواب بیدار شدن، در یک زمان چند کار انجام ندادن، اتومات کردن برخی از کار ها و خیلی از راه حل های دیگر باعث می شوند شما زمان و انرژی بیشتری برای آنچه واقعا مهم است داشته باشید.

افراد پیروز بابت هر آنچه که دارند قدردان و خرسند اند

آدم های پیروز، حریص و قدرنشناس نیستند. آن ها برای هدف خود کوشش می نمایند و می دانند که پیروز خواهند شد. اما تا آن موقع، هر آنچه که دارند را قدر می دانند و بابت شان خرسند اند. شادی، مربوط به زمان حال است و وقتی به آن می رسید که بتوانید خوبی ها را ببینید و تغییرات کوچک را ایجاد کنید. افراد پیروز با لبخند از خواب بیدار می شوند و از خداوند سپاسگزارند. حس قدرشناسی به افراد پیروز، رضایت و انگیزه می دهد و راستا های خوش شانسی را پیش روی شان باز می نماید.

چرا برخی از آدم ها هرگز پیروز نمی شوند؟

همه دوست دارند پیروز شوند، اما متاسفانه این اتفاق برای همه نمی افتد. خیلی از افراد به دلایل خاصی انگار هرگز نمی توانند پیروز شوند:. اگر نتوانید اهمیت زمان را بفهمید، نمی توانید پیروز شوید. افراد پیروز می دانند که وقت چقدر ارزشمندتر از پول است و این نکته را هرگز دست کم نمی گیرند.. اگر از اینکه یک آدم معمولی باشید راضی هستید نمی توانید پیروز شوید.

افراد پیروز به دنبال بهتر بودن هستند و فرقی نمی نماید در چه شرایطی باشند.. اگر اهمیت برنامه ریزی داشتن و طبق برنامه پیش رفتن را ندانید نمی توانید پیروز شوید. آن هایی که عادت به برنامه ریزی ندارند، در واقع برنامه ریزی نموده اند که شکست بخورند.. اگر اهل بهانه تراشی هستید نمی توانید پیروز شوید. افراد پیروز بابت کاری که نمی توانند انجامش دهند بهانه نمی آورند.. اگر کاری را که امروز می توانید انجام دهید به فردا موکول می کنید نمی توانید پیروز شوید.

اگر می خواهید پیروز باشید، باید کاری را که مربوط به امروز است، همین امروز انجام دهید، چون هیچکس نمی داند فردا چه خواهد شد.. اگر با کوچک ترین اتفاق، دست از کوشش می کشید و تسلیم می شوید نمی توانید پیروز شوید. افراد پیروز خوب می دانند که چالش ها و سختی ها فقط زمانی بزرگ می شوند که آن ها را بزرگ ببینند.. اگرنمی توانید به تنهایی تصمیم بگیرید نمی توانید پیروز شوید.

اگر به راحتی تحت تاثیر نظر دیگران هستید و هرگز تصمیم و انتخاب های تان با خودتان نیست نمی توانید پیروز شوید.. اگر ذهنی باز و پذیرا ندارید نمی توانید پیروز شوید. افراد پیروز توقع ندارند همه آدم ها از زاویه دید آن ها جهان را ببینند.. اگر فکر می کنید خلاقیت به این معناست که سرتان را با هر کاری شلوغ کنید نمی توانید پیروز شوید.

اینکه هر روزتان پُر از مشغله های زیاد است دلیل نمی گردد پیروز بشوید. سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که واقعا با چه چیزی سرگرم هستید؟ آیا وقت تان را با کار های باارزش پُر نموده اید یا صرفا وقت تلف می کنید؟ آدم های پُرمشغله لزوما پیروز نیستند.. اگر خودتان را محدود کنید نمی توانید پیروز شوید. افراد پیروز هرگز توانایی های خود را محدود نمی نمایند و باور دارند اگر بخواهند کاری را انجام دهند پس حتما می توانند.

منابع: elcrema، everydaypower

منبع: زندگی امروز
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 179

به "چرا برخی از آدم ها پیروز می شوند و برخی ها نه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا برخی از آدم ها پیروز می شوند و برخی ها نه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید