هر آنچه در خصوص خرید خانه در قم باید بدانیم

به گزارش وبلاگ علیکایی، خرید خانه از دغدغه های مهمی است که هر کسی در زندگی با آن روبرو شده و برای بهبود این جهت احتیاج به داشتن اطلاعات کافی برای انتخاب صحیح به وجود می آید. خرید مسکن در قم نیز چالش های مخصوص به خود را دارا است که امیدواریم در این جهت راهنمایتان باشیم.

هر آنچه در خصوص خرید خانه در قم باید بدانیم

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

در ادامه با سرفصل های زیر به آنالیز قیمت مسکن در قم و فراز و نشیب های خرید و فروش خانه در قم می پردازیم:

  • آشنایی با شهر قم
  • محله های شهر
  • خرید خانه در قم با قیمت مناسب
  • قیمت آپارتمان در قم
  • فروش خانه در قم
  • نکات لازم برای خرید خانه مناسب
  • رعایت نکات مهم در معاملات ملکی

آشنایی با شهر قم

حتی اگر نتوانیم شهر مقدس قم را با دیگر شهرهای مذهبی دنیا مقایسه کنیم، باز هم از اهمیت این شهر کاسته نمی شود. شاید بتوان بعد از مشهد، قم را دومین شهر مذهبی ایران نامید. این شهر عظیم و مقدس سالانه پذیرای تعداد بی شماری از زائران و مسافران است که برای زیارت رهسپار این شهر می شوند. این پایتخت شیعه با قدمتی که به قبل از اسلام بازمی شود به طور رسمی در سال 93-83 ه.ق تأسیس شد. آب وهوای قم در زمره آب و هوای نیمه بیابانی و جزو اقلیم کویری و خشک محسوب می شود. آن هم به دلیل نزدیکی به منطقه بیابانی مرکز ایران است.

شهر قم جزو کم هزینه ترین شهرهای ایران است و متوسط هزینه زندگی ماهانه یک خانوار در این شهر از بسیاری شهرهای عظیم ایران کمتر است. فروش خانه در قم نیز بازار داغ خود را دارد که میزان عرضه و تقاضای خوبی نیز دارد. خرید منزل در قم اگرچه در مقایسه با بسیاری شهرهای دیگر خصوصا تهران هزینه کمتری دارد اما چالش های مخصوص به خود را نیز داراست. خانه فروشی در رقم با مشخصات مختلف و امکانات و متراژهای گوناگونی در بازار ملک وجود دارد.

محله های شهر

این شهر نیز همانند هر شهر دیگری دارای محله ها و مناطق مختلفی است که به محله های گران قیمت و ارزان قیمت برای خرید منزل در قم تقسیم می شوند. محله سالاریه از گران ترین محله های این شهر به شمار می رود، همچنین ارزان ترین آپارتمان موجود در این محله مربوط به آپارتمان های بالای 10 سال ساخت است.

تقریباً می توان گفت در این محله آپارتمان های نوساز زیر 100 متر وجود ندارد و آپارتمان های کوچک تر مربوط به آپارتمان های قدیمی تر این منطقه است. محله پردیسان از ارزان ترین محله های موجود در جنوب غربی شهر قم است و در سال 1377 توسط وزارت راه و شهرسازی تأسیس شد و در سال 1390 جزو منطقه هشتم شهرداری قم به شمار آمد. وجود مسکن مهر قم در این محله نیز در ارزان تر شدن و افزایش جمعیت آن اثرگذار بوده است. همچنین در این محله متراژ فروش آپارتمان در قم از 56 متر شروع می شود و تا حدود 200 متر ادامه دارد.

خرید خانه در قم با قیمت مناسب

برای خرید خانه در قم باقیمت مناسب می توانید سری به محله های جنوبی شهر بزنید و جستجوی خود را از این مناطق شروع کنید. به عنوان مثال خیابان 15 پانزده خرداد و امام زاده ابراهیم یا حتی هفت تیر می تواند محل های مناسبی برای شروع باشد. همچنین شهرک ها نیز گزینه خوبی برای جستجو خانه فروشی در قم هستند. شهرک هایی مانند فاطمیه.

در پردیسان قم نیز خانه ویلایی باقیمت متری 3100 تومان نوساز و کلید نخورده با امکانات کامل وسوسه برانگیز است. حتی برای خرید خانه باقیمت مناسب پا راکمی فراتر گذاشته و به اطراف این شهر نیز مراجعه کرد. قیمت آپارتمان در قم نیز در محله های جنوبی و با هواداران کمتری نیز می توان باقیمت مناسب یافت. به عنوان مثال می توانید در پردیسان، 15 خرداد و… جستجوی خود را شروع کنید.

قیمت آپارتمان در قم

برای حصول به نتیجه بهتر به آنالیز قیمت آپارتمان در قم و در مناطق مختلف آن می پردازیم:

در بلوار 15 خرداد که قیمت ها کمی ارزان تر هستند، آپارتمان 13 ساله 60 متری با امکانات مناسب فقط 80 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است. فروش آپارتمان در قم و در پردیسان نیز با توجه به آنچه گفته شد از قیمت مناسبی برخوردار است. واحدی 74 متری نوساز با تمام امکانات 130 میلیون تومان برای فروش آگهی شده است. واحدی 78 متری در مرکز شهر و در محله امامزاده ابراهیم که یک سال بیشتر از سن بنا نمی گذرد 160 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است. طبیعتاً هر چه به سمت شمال شهر پیش می رویم قیمت آپارتمان در قم افزایش چشمگیری پیدا خواهد نمود.

به عنوان مثال در محله سالاریه، که قبلاً به آن اشاره شد، آپارتمان 175 متری لوکس نوساز را باقیمت 1.5 میلیارد تومان می توان تهیه کرد. در خود محله سالاریه نیز مناطق مختلفی هستند که در قیمت آپارتمان در قم تأثیرگذارند مانند میثم، یاسمن، بهشت و..

در مجتمع های بلوار کاشانی نیز آپارتمان با حدود قیمت مترمربعی 3 میلیون تومان برای خرید می توان پیدا کرد. در محله بنیاد نیز برای خرید ملک در قم باید بابت هر مترمربع آپارتمان بین 4 تا 4.5 میلیون تومان هزینه بپردازید.

شهرک قدس نیز از دیگر مناطق فروش آپارتمان در قم است که قیمتی بالاتر را برای خانه دار شدن می طلبد. هر مترمربع آپارتمان در این منطقه از 5 تا 5.5 میلیون تومان هزینه دارد. بازهم برای خرید خانه در قم باقیمت مناسب می توانید به هفت تیر نیز سری بزنید. برای خرید آپارتمان در این منطقه با توجه به نوساز بودن و امکانات مختلف باید برای هر مترمربع حدود 3 تا 4میلیون تومان بپردازید.

فروش خانه در قم

برای خرید منزل در قم نیز می توان با توجه به بودجه خود، سری به محله های مختلف شهر زده و قیمت ها را آنالیز کنید. خانه فروشی در قم گرچه کم نیستند اما برای تصاحبشان باید سرمایه یک عمر را یکجا پرداخت کرد. در بلوار پانزده خرداد که در جنوب غربی شهر واقع شده است با مراجعه به املاک شهر قم برای خرید خانه به شما می گویند که باید بابت هر مترمربع بین 2تا 3 میلیون تومان هزینه کنید.

در پردیسان نیز خرید و فروش خانه در قم چون همواره جریان دارد. برای خرید خانه در قم و محله پردیسان در حدود مترمربعی 3 میلیون تومان باید بپردازید. در منطقه امام زاده ابراهیم که به مرکز شهر نزدیک تر می شویم برای خرید ملک در قم باید کمی بودجه را بالاتر ببریم. در این منطقه قیمت هر مترمربع خانه ویلایی بین 3.5 تا 4 میلیون تومان است. بلوار کاشانی قم نیز باقیمت متوسط 3.5 تا 3 میلیون و 800 هزار تومان بابت هر مترمربع فروش خانه در قم را دنبال می نماید.

قیمت مسکن در قم و محله بنیاد نیز در همین دسته طبقه بندی می شود و رنج قیمت بابت هر مترمربع بین 3 تا 3.5 میلیون تومان است. در منطقه هفت تیر نیز قیمت ها به همین ترتیب تا هر مترمربع 3میلیون و 800 بابت خانه های ویلایی چندساله باید هزینه کرد. گرچه در این منطقه خانه های باقیمت های بسیار بیشتر نیز می توان یافت.

خرید و فروش خانه در قم و در محله سالاریه تمام معادلات بالا را نقض می نماید. خب طبیعی است تمام شهرها از محله های بورژوایی و لوکس برخوردار است. محله سالاریه نیز از این قاعده مستثنا نیست. بابت خرید خانه در قم در این محله بابت هر مترمربع بین 11 تا 13 میلیون تومان بپردازید که اصلاً مبلغ کمی نخواهد بود. در شهرک قدس اما قیمت ها با شیب کمتری به 4.5 تا 5 میلیون تومان می رسد. خانه فروشی در قم را می توان تقریباً با هر قیمتی جستجو کرد، چنانچه در پی یافتن خانه مناسبی هستید سایت های آنلاین خریدوفروش املاک در قم نیز می توانند هدایت خوبی باشد.

نکات لازم برای خرید خانه مناسب

در زیر بعضی نکات ضروری برای خرید ملک در قم و یا هر جای دیگری ذکرشده است که قبل از خرید خانه بهتر است از آن اطلاع حاصل کنید. قبل از خرید منزل در قم حتما به محله و امکانات قابل دسترس آن توجه کنید . خانه هایی که در مجاورت خیابان اصلی قرار دارند، معمولاً آرامش و سکوت کمتری دارند. با مشاهده قسمت های مشاع ساختمان در زمان فروش آپارتمان در قم می توانید از میزان اهمیت ساکنین در روبروه با امور ساختمان آگاه شوید.

قیمت آپارتمان در قم کم نیستند برای آسایش و آرامش خود و خانواده هزینه قابل توجهی می پردازید بنابراین از تعداد واحدها و همسایگان آرام خود مطمئن شوید. چنانچه از وسیله نقلیه برخوردار هستید بهتر در هنگام خرید منزل در قم، پارکینگ آن را نیز در نظر بگیرید. تعداد واحدهای یک ساختمان مشخص کننده میزان قدرالسهم هر واحد از زمین است. راهروها و راه پله های باریک همواره دردسر زا هستند. بهتر است برای خرید خانه در قم در دو زمان متفاوت روز و شب برای مشخص میزان نورگیری ساختمان مراجعه کنید.

آپارتمان ها معمولا با کمبود حیاط روبرو هستند بنابراین ضرورت وجود تراس بیش از پیش پررنگ می شود. خرید خانه در قم باقیمت مناسب کار خیلی سختی نیست اما هر خانه ای با هر شرایطی صرف ارزان بودن ارزش خرید ندارد. حتما با مشاوران حرفه ای املاک قم قبل از خرید و معامله مشورت کنید.

قیمت آپارتمان در قم علاوه بر محله به امکانات ساختمان نیز وابسته است. بنابراین از سلامت تمام آن ها اطمینان حاصل کنید. وجود انباری در خانه ای نعمت عظیمی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. با توجه به مسائل دائمی آب شرب در قم حتماً از کیفیت و فشار آب اطمینان حاصل کنید. املاک شهر قم باقیمت های متنوع در دسترس شماست بنابراین برای خرید خانه عجله نکنید و تمام جوانب را بسنجید.

رعایت نکات مهم در معاملات ملکی

انجام معاملات ملکی خود را در آژانس های عضو اتحادیه مشاورین مسکن معتبر انجام دهید. هزینه کمیسیون املاک را مطابق تعرفه اتحادیه پرداخت و رسید آن را نگه دارید. تمام مفاد قرارداد خصوصا قسمت ضرر و زیان و توضیحات آن را به دقت انجام دهید تا بعدا مسئله ای پیش نیاید. مراحل پرداخت قیمت مسکن در قم را با جزئیات کامل در قرارداد قید کنید. از اصل بودن سند و معتبر بودن شخص فروشنده قبل از هرگونه معامله مطمئن شوید. در صورت وراثتی بودن خانه فروشی در قم، معامله باید با حضور تمام وراث، مطابق با گواهی انحصار وراثت صورت گیرد.

منبع: هومینگ
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 665

به "هر آنچه در خصوص خرید خانه در قم باید بدانیم" امتیاز دهید

3 کاربر به "هر آنچه در خصوص خرید خانه در قم باید بدانیم" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آنچه در خصوص خرید خانه در قم باید بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید