میزان تولید لوازم خانگی با میزان نصب در منازل تطابق ندارد

به گزارش وبلاگ علیکایی، کیوان گردان با اشاره به افزایش تولید لوازم خانگی گفت: ما تولید را بالا برده ایم، اما آمار ها نشان می دهد که میزان تولید با میزان نصب در داخل منازل تطابق ندارد و حتما دستگاه های نظارتی باید در این مورد به وظایفشان عمل کنند.

میزان تولید لوازم خانگی با میزان نصب در منازل تطابق ندارد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت در برنامه تیتر امشب با بیان این که در پی بهبود و به سامان کردن تولیدات لوازم خانگی هستیم گفت: حال و شرایط تولید لوازم خانگی خوب است.

گردان با بیان این که بیش از این 70 تا 80 درصد بازار در اختیار محصولات کره ای بوده است اضافه کرد: واردات لوازم خانگی به کشور صد درصد ممنوع شده است.

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت گفت: درخصوص توزیع تولیدات گله مندیم ما تولید را بالا برده ایم، اما آمار ها نشان می دهد که میزان تولید با میزان نصب در داخل منازل تطابق ندارد و حتما دستگاه های نظارتی باید در این مورد به وظایفشان عمل کنند.

کیوان گردان با اشاره به مجوز 25 و 20 درصدی افزایش قیمت لوازم خانگی و تولیدات دیگر گفت: قیمت ها مشخص و در کارخانه محصول قیمت خورده است.

او درباره عرضه ورق فولادی خارج از بورس و با قیمت بالاتر گفت: مشکل سامانه بهین یاب نیست و این سامانه کارش را دقیق انجام می دهد و نظارت هم روی آن وجود دارد، ما الان آمار خرید و آمار تولید شرکت ها را داریم و تلاش می کنیم میزان خرید ورق فولادی را با میزان تولیدات آن ها مقایسه کنیم تا بتوانیم ورق فولادی را در اختیار تولید کنندگان واقعی قرار دهیم.

حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی هم گفت: ما باید افزایش تولید بدهیم، اما در تولید مشکل داریم واقعا تامین مواد اولیه و نهاده ها به قیمت مناسب سخت است ما مجبوریم ورق فولاد را با قیمت بالا از بازار آزاد بخریم برای این که میزان عرضه ورق فولاد در بورس کفاف همه تولید کنندگان را نمی دهد و بسیاری از تولیدکنندگان ورق فولاد سرد، محصولاتشان را در بورس عرضه نمی کنند.

غزنوی گفت: مشکل این است که به هر کسی که پروانه بهره برداری گرفته از طریق بهین یاب ورق فولادی می دهند، اما کسی پیگیری نمی کند که چه تعدادی از آن ها به ازای آن، چه میزان تولیدات دارند و فولاد مبارکه نباید ورق گرمش را به کسانی بدهد که ورق سرد تولیدی شان را در بورس عرضه نمی کنند در این باره وزارت صمت باید یک کار فوری بکند.

محمد تاجمیر ریاحی مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه هم گفت: فولاد مبارکه صد درصد محصولاتش را در بورس عرضه می کند یکی به صورت مستقیم در تالار بورس و دیگری به صورت اختصاصی به تولیدکنندگان خودرو و لوازم خانگی.

او با بیان این که صنعت فولاد می تواند به اندازه نیاز کشور تولید کند گفت: افزایش تولید در صنایع پایین دست موجب مقداری کمبود شده است.

حسنی سعدی سخنگوی بورس کالا هم گفت: حداقل 80 درصد ورق تولید شده خارج از بورس فروخته می شود و فقط فولاد مبارکه محصولاتش را در بورس عرضه می کند.

حمیدرضا دهقانی نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا هم گفت: با اقداماتی که صورت گرفته قاچاق کم شده و در 5 ماهه اول سال 99 نسبت به مدت مشابه قبل میزان کشفیات قاچاق 526 درصد افزایش یافته است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 941

به "میزان تولید لوازم خانگی با میزان نصب در منازل تطابق ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان تولید لوازم خانگی با میزان نصب در منازل تطابق ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید