مظنون حمله برلین مدرسه ای را در ایتالیا آتش زده بود

به گزارش وبلاگ علیکایی، مظنون حمله به بازارچه کریسمس در برلین به اتهام آتش سوزی مدرسه ای در ایتالیا 4 سال را در زندان سپری نموده بود.

مظنون حمله برلین مدرسه ای را در ایتالیا آتش زده بود

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا قیمت همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، رسانه های ایتالیا خاطرنشان کردند انیس العامری مظنون حمله برلین، بین سالهای 2011 تا 2015 مدت چهار سال را به علت اتهام آتش سوزی یک مدرسه در ایتالیا زندانی بوده است.

العامری که تبعه تونس است بهار سال 2011 به جزیره لامپدوسا ایتالیا نزدیک سواحل شمال آفریقا رسید و بر اساس اعلام روزنامه استامپا در آن موقع اعلام شد نابالغ است درحالی که 18 سال سن داشت. العامری در آن موقع بلافاصله به مرکز افراد نابالغ در شرق سیسیل منتقل شد. وی 24 اکتبر 2011 به همراه سه نفر از هم وطنانش پس از آتش زدن یک مدرسه بازداشت و به چهار سال حبس محکوم شد.

العامری در سال 2015 پس از خروج از زندان به مرکز تایید هویت در مرکز ایتالیا فرستاده شد و در آنجا حکم اخراج او از این کشور تصویب شد.

روزنامه میلانو نوشت: تونس نمی خواست شهروندی را که موجب مشکل در روستای خود شده است بپذیرد.

این روزنامه اضافه نمود: اقدامات برای تایید هویت برای انتقال العامری لازم است اما مقامات تونسی این اقدام را در مهلت قانونی انجام ندادند و برای همین ایتالیا مجبور شد او را آزاد کند.

دادستانی مبارزه با تروریسم آلمان خاطرنشان کرد عامل مظنون حمله با کامیون در برلین انیس العامری تبعه 24 ساله تونسی است و برای دستگیری او پاداش معین کرد. در این بیانیه پاداش تا 100 هزار یورویی برای دستگیری این فرد معین شد.

انیس العامری متقاضی پناهندگی ژوئیه 2015 وارد آلمان شد و درخواست او ماه ژوئن رد شد. آلمان در عین حال پیروز نشد او را به زادگاهش یعنی تونس بازگرداند. تونس به مدت چند ماه از پذیرش تونسی بودن او خودداری کرد اما روز چهارشنبه تابعیت او را پذیرفت.

برلین او را فرد نزدیک به جنبش سلفی - افراطی معرفی کرد. روزنامه بیلد گزارش داد او چند ماه قبل کوشش نموده بود تا همدستانی را برای انجام حمله ای به کار گیرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 357

به "مظنون حمله برلین مدرسه ای را در ایتالیا آتش زده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مظنون حمله برلین مدرسه ای را در ایتالیا آتش زده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید