مرگ سالانه 45 هزار ایرانی به خاطر آلودگی هوا

به گزارش وبلاگ علیکایی، محمد صادق حسن وند صبح امروز در مراسم رونمایی از بسته حمل و نقل پاک که با حضور شهردار تهران برگزار گردید، گفت: برای اولین بار در تاریخ کشور پنج سال است که روند افزایش غلظت آلاینده ها را شاهد هستیم و تقریبا غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون افزایش شش برابری پیدا نموده است.

مرگ سالانه 45 هزار ایرانی به خاطر آلودگی هوا

رئیس مرکز تحقیقات آلودگی هوا نسبت روند افزایشی آلودگی هوا هشدار داد و گفت: سالانه 45 هزار مرگ ناشی از آلودگی هوا وجود دارد که در این میان هفت درصد مرده زایی است.

به گزارش ایسنا، محمد صادق حسن وند صبح امروز در مراسم رونمایی از بسته حمل و نقل پاک که با حضور شهردار تهران برگزار گردید، گفت: برای اولین بار در تاریخ کشور پنج سال است که روند افزایش غلظت آلاینده ها را شاهد هستیم و تقریبا غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون افزایش شش برابری پیدا نموده است.

وی با بیان اینکه دو سال است که شاهد برگشت دی اکسید گوگرد هستیم که این نشان می دهد شرایط خوبی نداریم، گفت: سالانه 45 هزار مرگ ناشی از آلودگی هوا وجود دارد که در این میان هفت درصد مرده زایی است این در حالیست که ما در پی جوانی جمعیت هستیم.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید نمود: پنج برنامه توسعه ای داشتیم که در همه آن ها تاکید شده است که هوای پاک حق مسلم است اما در هیچ کدام از این برنامه ها این حق به وجود نیامده است.

حسن وند در انتها گفت: اثر باد خیلی بیشتر از اقدامات مسئولان در کاهش آلودگی هوا بوده است این در حالیست که 99 درصد مردم جهان با آلودگی هوا روبرو هستند و حتی جمعیت زیادی از مردم آمریکا در محل هایی زندگی می نمایند که هوا آلوده است اما روند آلودگی آن ها کاهشی است اما در کشور ما از سال 97 روند افزایشی است و به نظر می رسد نیازمند اقدامات و مدیریت علمی فارغ از ایده پردازی های لحظه ای هستیم و انتظار می رود که مسئولان حقیقتا به فکر سلامتی مردم باشند و اقداماتشان علمی و بر اساس مطالعات و بر اساس هزینه - فایده باشد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 بهمن 1401 بروزرسانی: 4 بهمن 1401 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1925

به "مرگ سالانه 45 هزار ایرانی به خاطر آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ سالانه 45 هزار ایرانی به خاطر آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید