عکس ، سونی و هوندا برای زمین زدن تسلا به بازار می آیند!

به گزارش وبلاگ علیکایی، دیجیاتو نوشت: همین چند هفته قبل بود که دو شرکت هوندا و سونی از تاسیس یک شرکت مشترک با نام سونی هوندا موبیلیتی خبر دادند. این شرکت ماموریت دارد خودروهای برقی با امکانات پیشرفته فراوری کند. در ...

عکس ، سونی و هوندا برای زمین زدن تسلا به بازار می آیند!

همین چند هفته قبل بود که دو شرکت هوندا و سونی از تأسیس یک شرکت مشترک با نام سونی هوندا موبیلیتی خبر دادند. این شرکت مأموریت دارد خودروهای برقی با امکانات پیشرفته فراوری کند. در آن مقطع دو کمپانی فقط به انتشار بعضی اطلاعات کلی بسنده کردند. اما حالا به فاصله کوتاهی، ژاپنی ها جزئیات بیشتری درباره نحوه فعالیت این شرکت تازه تأسیس منتشر کرده اند.

طبق اطلاعات موجود، محصولات سونی هوندا موبیلیتی از نظر نرم افزاری به وسیله سونی توسعه پیدا خواهند کرد. به عبارت دقیق تر، خودروهای این برند به سرویس هایی مثل موزیک، فیلم ها و حتی پلی استیشن 5 شرکت سونی مجهز خواهند شد تا در برابر رقبا دارای چند برگ برنده باشند. با توجه به این امر، بی راه نیست اگر بگوییم خودروهای ساخت سونی هوندا موبیلیتی به یک ویترین متحرک تکنولوژی تبدیل خواهند شد.

ایزومی کاوانیشی، مدیرعامل سونی هوندا موبیلیتی در تبادل نظر با نشریه فایننشال تایمز به نکات جالبی درباره فلسفه این برند اشاره کرده است. وی اعتقاد دارد اولویت ها و سلایق مشتریان رو به تغییر است و فناوری های نوین با سرعت بالایی در حال ورود به صنعت خودرو هستند. وی می گوید سونی هوندا موبیلیتی به طور ویژه روی این دو اصل، یعنی سلیقه مشتریان و فناوری های نوین، تمرکز خواهد نمود.

از دید آقای کاوانیشی سونی محتوا، خدمات و تکنولوژی های مربوط به حوزه تفریح را که برای مردم مجذوب نماینده هستند، در اختیار دارد. ازاین رو سونی می تواند آنها را با صنعت حمل ونقل ادغام کرده و به نقطه قوت خود در برابر رقیب بزرگی مثل تسلا تبدیل کند.

تجربه بازی گرن توریسمو 7 در داخل خودرو

آقای کاوانیشی که قبلاً سکاندار دپارتمان بخش رباتیکِ هوش مصنوعی سونی بود، از تجهیز خودروها به پلی استیشن 5 هم صحبت کرده و آن را کاملاً ممکن توصیف کرده است. این امر به مالکان اجازه می دهد بازی مجذوب نماینده و هیجان انگیزی مثل گرن توریسمو 7 را به راحتی در داخل کابین خودروی خود تجربه نمایند.

دستیابی به این هدف مسلماً در ابتدا چالش هایی خواهد داشت. یاسوهیده میزونو، رئیس هیئت مدیره سونی هوندا موبیلیتی برای غلبه بر این چالش ها، یک راه چاره معرفی می نماید. وی که قبلاً مدیر بخش خودروهای سواری هوندا بود، محتوا را اولویت اصلی می داند و تأکید دارد که فرایندهای فراوری با این اصل کلیدی هماهنگ خواهند شد.

به عبارت دیگر، به جای تجهیز یک خودرو به نرم افزار، سونی هوندا موبیلیتی می خواهد از همان ابتدا سخت افزار آن را با هدف تفریح سرنشینان و قابلیت های ارتباطی توسعه دهد. با کمی دقت در این موضوع می توان حدس زد که شرکت نوپای ژاپنی روی فناوری خودران نیز تمرکز خواهد نمود. امری که در صحبت های آقای کاوانیشی نیز مشهود است. وی در این رابطه گفت: برای تجربه لذت هنگام حضور در کابین خودرو، ضروری است که شما مجبور به رانندگی نباشید. برای تحقق این مسئله، رانندگی اتوماتیک در مقایسه با سطح کنونی باید بسیار پیشرفت کند که آن هم نیازمند زمان است.

اما با وجود مجذوب نمایندهیت، اهداف سونی هوندا موبیلیتی کمی بلندپروازانه به نظر می رسد؛ زیرا تحقق رؤیای اتومبیل های خودران نیازمند غلبه بر چالش های زیادی است. یکی از این چالش ها فاکتوری است به نام سودآوری که بازیگران بزرگی مثل Argo AI را با دردسر روبه رو کرده است. در هر حال اولین خودروی شرکت تازه تأسیس ژاپنی حوالی سال 2025 از راه خواهد رسید و علاقه مندانِ ایده انجام بازی های پلی استیشنی در خودرو، احتمالاً چند سال دیگر پس از آن باید در انتظار به سر ببرند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 آذر 1401 بروزرسانی: 7 آذر 1401 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1895

به "عکس ، سونی و هوندا برای زمین زدن تسلا به بازار می آیند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، سونی و هوندا برای زمین زدن تسلا به بازار می آیند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید