عکس ، زنده گیری اولین تمساح سیل زده در روستای کشاری بلوچستان

به گزارش وبلاگ علیکایی، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از مشاهده و زنده گیری یک سر تمساح سیل زده توسط یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اطلاع داد.

عکس ، زنده گیری اولین تمساح سیل زده در روستای کشاری بلوچستان

به گزارش وبلاگ علیکایی به نقل از پایگاه خبری عصر هامون، وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: در پی سیل اخیر همانگونه که جابجایی تمساح ها از زیستگاهشان پیش بینی شده بود، خوشبختانه با تماس تلفنی یکی از اهالی روستای کشاری در منطقه سرباز مبنی بر مشاهده یک سر تمساح تلف شده در حوالی رودخانه پایین دست سد پیشین گروهی از نیروهای محیط بان مستقر در منطقه به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی ادامه داد: محیط بانان با گذر از راستا سیلابی رود و گل ولای حاصل از سیلاب در کمترین زمان ممکن خود را به محل مشاهده تمساح رساندند و در آنالیز های اولیه متوجه زنده بودن تمساح شدند.

پورمردان توضیح داد: تمساح مذکور متاسفانه زخمی و بسیار ضعیف شده بود که با حضور محیط بانان در منطقه عملیات امداد و نجات گونه مذکور شروع شد که تمساح نیمه جان توسط محیط بانان زنده گیری و برای حمل در راستا دو کیلومتری سنگلاخی رودخانه که قابل تردد برای خودروها نبود، فیکس شد.

وی تاکید نمود: با گذشت زمان و تاریک شدن هوا گذر از رودخانه کار را با مشکل روبرو کرد زیرا رودخانه محل زیست تمساح ها بود و هر لحظه خطرات فراوانی محیط بانان را تهدید می کرد. بعد از ساعت ها کوشش و سختکوشی بالاخره محیط بانان پیروز شدند تمساح زخمی را برای درمان و تیمار به ایستگاه ریکوکش منتقل نمایند.

پورمردان اعلام کرد: حال عمومی تمساح زخمی خوب گزارش شده و گونه مذکور پس از التیام زخم ها و بهبود به زیستگاهش منتقل خواهد شد.

وی از مردم فهیم بلوچستان خواست در مناطق سیلابی، حاشیه رودخانه باهوکلات، هوتک ها، مرداب ها و مناطق حاشیه ای که محل تجمع آب های راکد شده است با احتیاط بیشتر و حتی الامکان از تردد در این مناطق خودداری نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 421

به "عکس ، زنده گیری اولین تمساح سیل زده در روستای کشاری بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، زنده گیری اولین تمساح سیل زده در روستای کشاری بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید