طرح احسان کتاب شهرداری شیراز به بیمارستان ها رسید

به گزارش وبلاگ علیکایی، به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، مشفقیان رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز هدف از اجرای این طرح که به بهانه هفته کتاب و کتابخوانی است، گفت: کتاب همدم لحظه های تنهایی و سختی انسان است که امیدواریم این برنامه قدری در روحیه دادن و افزایش معنویت در بین کادر عزیز درمان که روزهای سختی را همچنان می گذرانند ایجاد کند.

طرح احسان کتاب شهرداری شیراز به بیمارستان ها رسید

وی ابراز کرد: طرح احسان کتاب در مراکز مختلف از جمله، مراکز ورزشی، باشگاه های ورزشی، خانه کشتی، خانه ژیمناستیک، کانون سالمندان و مدارس را در سال های گذشته داشته ایم لذا امسال با توجه به حمایت و تشکر از مدافعان سلامت، این طرح در بیمارستان شهید فقیهی و حضرت علی اصغر (ع) که به عنوان مرکز درمانی مبتلایان به کووید 19 استان فارس است، برگزار شد.

مشفقیان به جزئیات این طرح اشاره کرد و اضافه نمود: در این طرح، یک کتابخانه در گردش طراحی شده است و با وجود قفسه و تعدادی کتاب اهدا شده از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی و ورزشی است که افراد می توانند کتاب را به امانت ببرند و باز هم برای مطالعه دیگران برگردانند.

معاون شهردار شیراز ادامه داد: محتویات این کتابخانه با موضوعات مختلف از جمله شیراز، دیوان اشعار، ادبیات، تاریخ، مذهبی، داستان کوتاه و... راه اندازی شده است که نیمی از کتاب ها تولیدات شهرداری شیراز در یکسال اخیر می باشد.

وی در پایان ضمن ابراز امیدواری برای بهبود شرایط کشور اذعان کرد: کتاب تاریخ شفاهی از فعالیت و زحمات پرستار، کادر درمان، پزشک تهیه می شود.

رضا جاویدی مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی از زحمات شبانه روزی مدیریت و کادر بهداشتی درمانی در راستای مبارزه با بیماری کرونا قدردانی و اظهار کرد: شهرداری شیراز در امر سلامت شهروندان، خدمات رسانی و آگاهی رسانی در دو سالی که کشور درگیر بیمار کرونا بوده است همواره یاری گر کادر سلامت بوده و به یاری خداوند با تمام پشتیبانی از این پس نیز همراه کادر بهداشت و درمان خواهیم بود.

وی ادامه داد: شهرداری شیراز به خود می بالد که در سومین حرم اهل بیت (ع) قدردان زحمات پرستاران و کادر درمان که روزانه بیماران را تیمار می کنند، است لذا امیدواریم انشاءالله با دعای خیر همه این بیماری ریشه کن شود.

سید کوشا میرمسعود رییس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) با اشاره به این حرکت فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: خواندن کتاب مطمئنا در روحیه پرسنل و همکارانی که دو سال درگیر بیماری کرونا بودند و از نزدیک از لحاظ روحی و عاطفی دچار آسیب شدند قطعا تاثیر انگیزشی ایجاد می کند

میرمسعود با اشاره به راه اندازی طرح کتاب احسان، ادامه داد: مطالبی که خواننده مطالعه می کنند در روحیه اش اثر می گذارد و می توانند دید مثبت که از کتاب و کتابخوانی دریافت می کند اثر مثبت در عملکرد خدمات دهی و ارائه دهنده خدمات در سیستم درمانی باشند.

وی در پایان گفت: در راستای حق شهروندی این کتاب ها علاوه بر استفاده کادر درمان در حوزه گیرندگان خدمت و مراجعین نیز قرار می گیرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1639

به "طرح احسان کتاب شهرداری شیراز به بیمارستان ها رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح احسان کتاب شهرداری شیراز به بیمارستان ها رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید