صخره ای که 4 هزار سال پیش با لیزر نصف شده!

به گزارش وبلاگ علیکایی، صخره باستانی النسلا | Ancient Al Naslaa Rock

آبادی تیما در عربستان، از آن دست منطقه های است که به خاطر صخره های عجیب و افسانه های تاریخی اش بسیار معروف است. تیما یکی از مسیرهای اصلی روزگار باستان بوده است و زمانی به عنوان یکی از منطقه ها مهم در زمان شاه نابوندیوس در تمدن بابل محسوب می شد. این شهر در منابع هم آشوری و هم بابلی به عنوان منطقه ای تجاری آورده شده و بعلاوه سنگ های باستانی 4 هزار ساله اش، علت دیگر معروفیت آن است. اما در میان همه آن ها، صخره باستانی النسا از جمله مواردی است که بسیار عجیب و فرق دارد. این صخره به گونه ای از وسط نصف شده که انگار واقعا آن را با لیزر نصف نموده اند؛ صاف و کاملا با دقت! اما خب با اینکه باورش سخت است، این صخره باستانی به علتی کاملا طبیعی به این شکل در آمده است که خبرنگاران در ادامه برای شما در خصوص آن مطالبی آورده است. با ما همراه باشید:

صخره ای که 4 هزار سال پیش با لیزر نصف شده!

سنگ های بیابان عربستان

بیشتر شبه جزیره عربستان از سنگ آهک، ماسه سنگ و شیل (نوعی سنگ رسوبی آواری) ساخته شده که روی سپر کریستالی عربی و مجموعه کریستالی جنوبی قرار گرفته است و این رسوبات رویی در محیط های کم عمق دریا تشکیل شده اند. در بیابان عربستان امروز، شن و ماسه های باز زده و بعلاوه باران های دوره ای، ماسه سنگ و بستر سنگ آهک را تراشیده و تشکل های سنگی غیر معمول را ایجاد می نمایند که بعضی از آنها کاملا بی نظیر هستند.

این بلوک ها بعلاوه از نظر باستان شناسی نیز مهم هستند، زیرا نمونه خوبی از هنر سنگی به شمار می فرایند که شبیه به اسب یا شتر هستند. بخش پایین تر بلوک، همان چیزی است که یک Ventifacts یا بادساخت (سنگی که وزش شن و باد به آن شکل داده است) نامیده می گردد. بادساخت ها تشکیلات زمین شناسی ایجاد شده به وسیله سایش شن و ماسه در برابر سطح سنگ هستند. آن ها می تواند سنگ هایی با اشکال غیر معمول و سطوح بسیار صاف ایجاد کند. صخره باستانی النسلا می توانید یک بادساخت باشد که هنوز هم در حال شکل گیری است.

فرضیه آب و لیزر

زمین شناسانی که شکستگی بین دوسنگ را مورد آنالیز قرار داده اند، معتقند که احتمالا این پدیده زمانی شکل گرفت که زمین زیر آن منحرف شده و موجب جدا شدن سنگ ها از یکدیگر گشته است. بعلاوه گفته می گردد که این پدیده شاید یک خط گسل قدیمی باشد. مواد سنگی در نزدیکی گسل ها تمایل دارند تضعیف شده و به راحتی تخریب شوند. همانطور که شن در طول سالها به شکاف سنگ رسیده است، ماده های آن ممکن است از ماسه سنگ اطراف، فرسایش تندتری داشته باشد و در نهایت باعث شکستگی این صخره باستانی شده باشند.

این شکست ممکن است از اتصال سنگ ها نیز به وجود آمده باشد. در زمین شناسی، مفاصل، شکستگی هایی هستند که به وسیله سنگهایی که به وسیله بعضی فشارها از هم جدا شده اند، در اطراف ناحیه ضعف های قبلی ایجاد می شوند. این مفاصل می توانند بسیار صاف و به گونه ای باشند که انگار مصنوعی هستند. در شرایط آب و هوایی خاصی، یخ ها نیز می توانند شکاف هایی به وسیله مفاصل و شکست ها تا جایی ایجاد نمایند که این صخره باستانی از هم جدا شده باشد. چند شکاف دیگر موازی نیز وجود دارند که بسیار عجیب هستند و معلوم نیست که کدام علت، در خصوص آن ها صدق می نماید.

شرحات بیشتر فراواقعی نیز پیشنهاد شده است. بعضی از ناظران باور دارند که این سنگ به وسیله یک لیزر ساخته شده است؛ شاید به وسیله فرازمینی ها یا تمدن پیشرفته انسانی در دوران باستان. همواره این امکان وجود دارد که این شکاف به صورت مصنوعی ساخته شده، اما به نظر نمی رسد که هیچ علت مستند و منطقی نشان نمی دهد که این صخره باستانی به علت نیروهای فرازمینی و مصنوعی ساخته شده باشد و تا به حال بعلاوه چیزی وجود نداشته است.

افراد دیگری می گویند که این صخره ها به وسیله مردم باستانی و هنر صخره ای شکل گرفته (rock art) اما هنر صخره ای بیشتر در حکاکی روی سنگ ها انجام می شده و به نظر نمی رسد که این موضوع ارتباطی با آن داشته باشد. پس می توان گفت که این فرضیه هم نمی تواند علتی باشد که این صخره بدین گونه به حالتی کاملا موازی و البته صاف، جدا شده باشد.

به هر حال هر طوری که به این صخره نگاه کنیم، هیچ علت منطقی پیدا نمی گردد که بگوید این سنگ به وسیله لیزر انرژی های ماوراء الطبیعه و یا علم باستانی به این حالت در آمده باشد.

با اینکه ما می دانیم که شکستگی های بسیار مستقیم در سنگ ها تقریبا مصنوعی هستند، در حال حاضر پدیده ای طبیعی، احتمال بیشتری برای شرح این پدیده دارد و بعلاوه ما هیچ مدرکی نداریم که انسان های باستانی از لیزر استفاده می نموده اند و یا اینکه از موجوداتی فرازمینی برای نصف کردن این صخره به زمین آمده اند! نمونه های زیادی در طبیعت سراسر دنیا وجود دارد که در لحظه اول به نظر می رسد که مصنوعی است اما در حقیقت پدیده ای طبیعی باعث آن شده است.

شرح ساختارهای طبیعی و مصنوعی

انسان ها همواره احتیاج به شرح الگوهای دنیا اطراف خود دارند و گاهی اوقات، زمانی که قادر به کشف یک فرایند طبیعی نیستند معمولا فرض می نمایند که این پدیده به شکلی مصنوعی ساخته شده است. شاید در بعضی از مواقع این پاسخ صحیح باشد، اما در بیشتر موارد، چیزی که ما فکر می کنیم علتی کاملا علمی داشته و یک فرآیند کاملا طبیعی باعث آن شده است.

گاهی انسان ها برای شرح پدیده هایی همانند همین صخره باستانی به روایاتی توجه می نمایند که از باستانیان چرخیده و حالا به ما رسیده است. با اینکه تجربیات گذشتان بسیار غنی و مهم است، اما بهتر است که در برابر عجایبی که می بینیم، عجولانه عمل ننموده و کار را به علم بسپاریم.

منبع: www.ancient-origins.net

منبع: الی گشت
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1704

به "صخره ای که 4 هزار سال پیش با لیزر نصف شده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صخره ای که 4 هزار سال پیش با لیزر نصف شده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید