شکایت سازمان حقوق شهروندی ایرلند از سیستم مناقصه آگهی های آنلاین

به گزارش وبلاگ علیکایی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، شورای آزادی مدنی ایرلند (ICCL) اظهار داشت از IAM Tech LAb به دلیل نقض قوانین اتحادیه اروپا شکایت می کند. این شکایت در دادگاهی در هامبورگ آلمان ثبت خواهد شد.

شکایت سازمان حقوق شهروندی ایرلند از سیستم مناقصه آگهی های آنلاین

IAM Tech LAb یک کنسرسیوم غیرانتفاعی است که فناوری بنیادین و استانداردهای جهانی را برای ایجاد رشد و اعتماد در اکوسیستم رسانه های دیجیتال توسعه می دهد.

مشکل مورد نظر این شورا مربوط به سیستم های مناقصه آگهی ها و در حقیقت هسته صنعت تبلیغات آنلاین است. شرکت هایی مانند گوگل و ناشران نیز تبلیغات را با همین روش می فروشند.

در این روش اطلاعات تاریخچه مرورگر کاربران جمع آوری و در اختیار صدها هزار شرکت قرار می گیرد تا آنها بتوانند آگهی هایی را به حراج بگذارند و نمایش دهند. شرکت های عضو دفتر تبلیغات تعاملی (IAB) نیز از همین روش استفاده می کنند. دفتر تبلیغات تعاملی 650 عضو دارد و IAB Tech Lab یکی از سازمان های وابسته به آن است که وظیفه معین استاندارد را برعهده دارد.

منتقدان معتقدند اطلاعات تاریخچه مرورگر حاوی دیتای خصوصی است و در برخی موارد بدون رضایت کاربران جمع آوری می شود.

در این میان شورای آزادی مدنی ایرلند نیز اعلام کرده صدها صفحه مدرک درباره اطلاعات کاربران از سیستم های مناقصه آگهی ها جمع آوری شده که آنها را به دادگاهی در هامبورگ ارائه می کند.

این شورا شکایت خود را در هامبورگ ثبت کرده زیرا IAM Tech Lab دفتری نیز در این شهر دارد و در نتیجه مشمول قوانین حمایت از حریم خصوصی اتحادیه اروپا (GDPR) نیز می شود. البته دفتر اصلیIAM Tech Lab در شهر نیویورک است.

جانی رایان یکی از اعضای ارشد شورای آزادی مدنی ایرلند در بیانیه ای اعلام کرد: ممکن است یک خرده فروش با استفاده از این اطلاعات، کاربر خاصی را هدف بگیرد و قیمت آنلاین بالاتری پیشنهاد دهد یا یک گروه سیاسی با استفاده از اطلاعات جعلی شخصی سازی شده، کاربری را هدف بگیرد.

از سال 2018 میلادی تا به امروز گروه های مختلف حمایت از حقوق شهروندی، گروه های حامی حقوق بشر تا ناظران حریم خصوصی در 15 کشور اتحادیه اروپا شکایات مختلفی درباره سیستم های مناقصه آگهی ثبت کرده اند.

ناظران حریم خصوصی در ایرلند و بلژیک هم اکنون مشغول بررسی و تحقیق در این زمینه هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1414

به "شکایت سازمان حقوق شهروندی ایرلند از سیستم مناقصه آگهی های آنلاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت سازمان حقوق شهروندی ایرلند از سیستم مناقصه آگهی های آنلاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید