سفیر نیکاراگوئه در تهران خواهان گسترش روابط فرهنگی موزه های دو کشور شد

به گزارش وبلاگ علیکایی، به نقل از روابط عمومی اداره موزه ملی ایران، در این ملاقات طرفین در این نشست بر توسعه روابط فرهنگی میان دو کشور خصوصا در زمینه همکاری های موزه ای تاکید کردند.

سفیر نیکاراگوئه در تهران خواهان گسترش روابط فرهنگی موزه های دو کشور شد

در ابتدای این جلسه جبرئیل نوکنده ضمن خوشامدگویی به معرفی مختصری از تاریخچه موزه ملی ایران و فعالیت های آن در سطح ملی و بین المللی پرداخت.

او تفاهم نامه های همکاری با بیش از 50 موزه عظیم دنیا را از نشانه ای از تمایل و کوشش موزه ملی ایران برای مشارکت پویا در شبکه موزه های دنیا و در سطح بین الملل خواند.

نوکنده با بیان اینکه کشور نیکاراگوئه از لحاظ استاندارد موزه ای در سطح بالا واقع شده است اضافه کرد: موزه ملی ایران آمادگی دارد تا با امضای تفاهم نامه با موزه ملی نیکاراگوئه در زمینه همکاری های مشترک بین موزه ها از جمله پروژه های مشترک پژوهشی، نمایشگاه های متقابل، سخنرانی های تخصصی زمینه ساز توسعه روابط فرهنگی دو کشور باشد.

رئیس کل موزه ملی ایران با توجه به محدودیت های ناشی از همه گیری کرونا و نقش آن در عملکرد موزه ها، برگزاری نمایشگاه ها و پروژه های مجازی مشترک را تا برطرف این بحران پیشنهاد کرد.

ایساک لنین براوو در مقام سفیر جمهوری نیکاراگوئه در ایران ضمن ابراز خرسندی از تشکیل جلسه در موزه ملی ایران به عنوان کانون عظیم فرهنگ ایران گفت: بسیار علاقه مندم تا با تاریخ و تمدن غنی ایران آشنا شوم و معتقدم این میراث عظیم باعث افتخار جامعه بشریت است.

او ادامه داد: کوشش دارم تا به وسیله پروژه های فرهنگی باعث تحکیم و گسترش روابط و دوستی عمیق دو کشور باشم.

در ادامه این دیدار بازدید از موزه ایران باستان، با هدایت فیروزه سپیدنامه رئیس موزه ایران باستان انجام شد و ایساک لنین براوو با بخشی از سیر تاریخ و تمدن هزاران ساله ایران آشنا شد.

او از آثار مختلفی از جمله گل نبشته های شوش، سفال پویا نمایی شهر سوخته، آثار فرهنگ غنی جیرفت، تالار هخامنشی، سردیس شاهزاده هخامنشی، تندیس عظیم زاده اشکانی و مومیایی طبیعی موسوم به مرد نمکی دیدن کرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 937

به "سفیر نیکاراگوئه در تهران خواهان گسترش روابط فرهنگی موزه های دو کشور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر نیکاراگوئه در تهران خواهان گسترش روابط فرهنگی موزه های دو کشور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید