سفرنامه خال سیاه عربی در کمتر از یک ماه به چاپ پنجم رسید

به گزارش وبلاگ علیکایی، چاپ پنجم کتاب خال سیاه عربی اثر حامد عسکری توسط انتشارات امیرکبیر راهی بازار شد.

سفرنامه خال سیاه عربی در کمتر از یک ماه به چاپ پنجم رسید

بهترین تجربه سفر را به https://bestcanadatours.com تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای گردشگری بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

کتاب خال سیاه عربی نوشته حامد عسکری در کمتر از یک ماه به چاپ پنجم رسید.

این کتاب حاوی سفرنامه حج تمتع این شاعر و نویسنده جوان است. عسکری پیش از این در سال 1397 توفیق حضور در حجم تمتع را پیدا نموده بود.

پنجمین چاپ کتاب خال سیاه عربی در حالی صورت می گیرد که هنوز کمتر از یک ماه از چاپ نخست آن می گذرد. خال سیاه عربی پیش از توزیع در بازار کتاب به مدت یک هفته برای علاقه مندان پیش فروش رسیده بود.

استقبال از کتاب به حدی بود که در همان مدت یک هفته پیش فروش یک چاپ از کتاب به اتمام رسید. اولین چاپ کتاب خال سیاه عربی در 13 اردیبهشت 1399 و همزمان با ایام ماه رمضان به طور مجازی و با حضور نویسنده به طور مجازی رونمایی شده بود.

در بخشی از مقدمه کتاب چنین می خوانیم: خدا را توی همان چند سال اول کودکی از چند عینک مختلف دیدم. عینک اول، عینک معلم های دینی مان بود. خدای معلم های دینی مثل خودشان بود. خدایی با عینک کائوچویی که یک سری مقررات وضع نموده بود سخت تر از مقررات مدرسه. یک خدای اخمو و بی اعصاب که انگار همواره از دندان درد رنج می برد و همین روی کارهایش تاثیر منفی گذاشته بود. از این خدا خیلی می ترسیدم.

عینک بعدی، عینک مادرم بود. مثل خودش بود این خدا؛ مثل مادرم! مهربان و صمیمی. همواره هم یک بغضی توی صدا و چشم هایش بود. این خدا را خیلی دوست داشتم. اگر کار بدی می کردم سگ محلم می کرد ولی با یک ببخشید گفتن من، یخش می شکست و دوباره بغلم می کرد و می گفت پسر خوبی باش؛ دلم ریش می شه تا برگردی و بگی ببخش!

برای پرستیدن، توسل کردن و پناه بردن سراغ همین خدا می رفتم. نه اینکه خداها متفاوت باشند، نه! خدا، یک خدا بود و فقط پنجره ای که از آدم ها از آن به او نگاه می کردند فرق می کرد. برای اینکه مطمئن شوم انتخابم درست بوده چند باری امتحانش نموده و دیدم نه جواب می گردد. پس انتخابش کردم برای پرستیدن!

پنجمین چاپ خال سیاه عربی در 244 صفحه و قیمت 35 هزار تومان توسط موسسه انتشارات امیرکبیر راهی بازار نشر شده است.

4028/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 763

به "سفرنامه خال سیاه عربی در کمتر از یک ماه به چاپ پنجم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرنامه خال سیاه عربی در کمتر از یک ماه به چاپ پنجم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید