زیباترین کانال های آبی و کشتیرانی دنیا

به گزارش وبلاگ علیکایی، کانال های آبی، اتصال میان دو اقیانوس و یا دریا را برقرار می نمایند. برخی از این کانال های آبی محل تردد کشتی های عظیم تجاری، و برخی دیگر نیز محل تردد قایق های تفریحی هستند.

زیباترین کانال های آبی و کشتیرانی دنیا

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

کانال دریای بالتیک، روسیه

کانال بالتیک در دریای سفید آبراهه ای 225 کیلومتری مهمی است که در آبراهه های روسیه که از دریای سفید در شمال آغاز می گردد و به دریای بالتیک در جنوب ختم می شوند قادرند ترافیک را تنظیم نمایند. این کانال در سال 1933 ساخته شده است. کانال بالتیک با اینکه برای دریانوردی مهم است ولی برای کشتی های تجاری با ابعاد و مشخصات عظیم مناسب نیست.

کانال های آبی ایالت نیویورک

این کانال ها که در اواسط قرن نوزدهم ساخته شدند از 843 کیلومتر آبراهه و جاده کنار آبراهه بین شهر آلبانی و شهر بوفالو در ایالت نیویورک تشکیل شده اند. کانال ایری از روچستر عبور می نماید و می توانید در آن از خانه سوزان آنتونی دیدن کنید. می توانید یک قایق کرایه کنید و خودتان قایقرانی کنید یا خدمه استخدام کنید.

کپنهاگ، دانمارک

در کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک با اتوبوس های دریایی که بین کانال های متعدد این شهر تردد می نمایند سفر کنید. در بعضی از جهتها مناظر فوق العاده ای از مجسمه پری دریایی کوچک وجود دارد. قایق ها در تابستان باز هستند و در زمستان سقف شیشه ای دارند و در تمام طول سال کار می نمایند.

آمستردام، هلند

پل های کوتاه، درخت های خمیده، و خانه های باریک تاریخی در کنار کانال های متعدد آمستردام قرار دارند. به گردش دریایی بروید و یا در خانه های قایقی اقامت کنید و کانال ها را پایگاه خود سازید. همچنین می توانید با استفاده از قایق های پدالی خودتان در طول کانال ها قایقرانی کنید. می توانید قایق های پدالی را در یک لنگرگاه کرایه کنید و در لنگرگاه بعدی تحویل دهید.

کانال دریای سیاه، رومانی

مجرای دانوب، دریای سیاه هنوز جهت مهم دیگری در منطقه غرب اروپاست. بعلاوه رودخانه دانوب به دریای سیاه متصل می گردد. این کانال کشتیرانی همچنین روشی است تا دریای سیاه را به دریای شمال به وسیله مجرای دانوب، مین، راین متصل می نماید و جهت دریایی را از اروپای غربی توسط کانال ولگا دن به هم متصل می نمایند.

کانال گوتا در کشور سوئد

این کانال مجموعه ای از دریاچه ها را به یکدیگر وصل می کند و باعث می گردد که قایق ها با حرکت از دریاچه ونرن نزدیک گونتبرگ به دریای بالتیک، تقریباً از تمام عرض سوئد عبور نمایند. در طول جهت 58 سد سلولی وجود دارد. حتماً روی عرشه بیایید تا ببینید که کارکنان چگونه آن ها را باز می نمایند و کشتی را بامهارت از بین آن ها عبور می دهند. قایق های متعددی در کانال تردد می نمایند و می توانید برای چندین ساعت یا یک هفته کامل در دریا سفر کنید. برای اینکه فعال تر باشید می توانید یک قایق اجاره کنید و تمام طول کانال پارو بزنید.

آبراه های براندنبورگ در آلمان

بین برلین و بالتیک، از شبکه ای از دریاچه ها و کانال هایی دیدن کنید که شما را از کنار قلعه ها و شهرهای زیبا و جالب عبور می دهد. در طول جهت حواصیل هایی را می بینید که بی صدا در سایه ها ایستاده اند و ماهیخورک های فیروزه ای رنگ که با سرعت در امتداد سطح آب حرکت می نمایند را خواهید دید. در عصرهای تابستان ماهیگیران در کنار رودخانه صف می کشند. و در هنگام غروب ماهی هایی که گرفته اند را در رستوران های محلی که ماهی کپور و دیگران ماهی های تازه غذای ویژه به حساب می آیند را امتحان می نمایند.

کانال انگلیسی به دریای مدیترانه، فرانسه

شبکه 8050 کیلومتری کانال های فرانسه می تواند شما را از شمال تا جنوب یا هر جایی مابین این نقاط ببرد تا شهرها و روستا هایی که در جهت واقع شده است را ببینید. کانال دومیدی به سمت جنوب فرانسه از بین باغ های انگور و شهرهای دیواردار عبور می کند که بسیاری از آن ها به راحتی از کانال در دسترس هستند. در خارج از یک شهر کوچک قایق را ببندید و به سوی ساحل به رستوران های محلی بروید. بسیاری از رستوران ها غذای ویژه محلی دارند. عمده شهرها بازارهای هفتگی دارند که می توانید در آنجا مواد خوراکی خرید.

کانال شروپ شر در انگلستان

نیمه شمالی کانال شروپشر در میدلند غربی انگلستان از بین مناظر پر پیچ و خم عبور می نماید. در جنوب نانتویچ این کانال در راهی تقریباً صاف از بین تپه ها و در امتداد دره ها به وسیله معبرهای عمیق و پل های باشکوه عبور می نماید. این کانال اثر تاریخی روزهای اولیه انقلاب صنعتی است. قایق های رنگ روشن باریک آن، به نظر می رسد که از دوره دیگری آمده اند. قایق ها با سرعت کم حرکت می نمایند تا رد آب باعث فرسایش کناره های کانال نگردد.

کانال پاناما، کشور پاناما

یکی از مهم ترین دروازه های دریایی اساسی کانال پاناما است که اقیانوس آرام و اطلس را به وسیله کانال پاناما به طول 80 کیلومتر به یکدیگر متصل می نماید. این کانال در سال 1914 ساخته شده است و جهت دریایی عظیمی دو طرفه دریایی با میزان زیاد ترافیک است.

کانال سوئز

کانال سوئز کانال کشتیرانی و حمل و نقل بسیار مهم و مشهوری است که به کشتی ها این امکان را می دهد تا از بین مدیترانه و دریای سرخ عبور نمایند. این کانال در میانه سده 1800 ساخته شده است و به عنوان جهت شناخته شده دریایی است که در همه زمان ها باز بوده است و کشتی های همه کشورها عملیات تجاری خود را قادر بودند صرف نظر از درگیری های جهانی در این جهت به آسانی انجام دهند.

کانال ولگا، دن

کانال کشتیرانی ولگا دن رودخانه های روسی ولگا و دن را به هم متصل می نماید که جهت آبی مهمی را به وسیله دریای آزوف (خلیج دریای سایه) و دریای خزر را به شبکه های اقیانوسی اصلی متصل می نماید. کار اصلی ساخت و ساز کانال قرن شانزدهم آغاز شد و این جهت به خاطر این حقیقت که عبور و مرور زیادی در آن امکان پذیر است تا شبکه های کشتیرانی اروپای غربی را به همتایان متصل کند مورد توجه بوده است.

کانال هوستون

به طور کامل ورود کشتی ها به بندرگاه هوستون در خلیج مکزیک را فراهم می آورد که این کانال حمل و نقل هوستون ، مجرایی حیاتی در داخل ایالات متحده است. این کانال کشتیرانی گر چه به طور طبیعی وجود داشته است اما به منظور ادامه حیات احتیاج بود تا عظیم تر و عریض تر گردد. کانال کشتی هوستون میانه دهه 1830 به وجود آمده است.

گروه گردشگری خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1048

به "زیباترین کانال های آبی و کشتیرانی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین کانال های آبی و کشتیرانی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید