روسیه نظامیان ارمنستانی آزاد شده در آذربایجان را به ایروان تحویل داد

به گزارش وبلاگ علیکایی، طبق اطلاعات وزارت دفاع روسیه، 15 نظامی ارمنستانی آزاد شده از سوی جمهوری آذربایجان در ازای دریافت نقشه منطقه ها مین گذاری شده در قره باغ، به وسیله یک فروند هواپیمای روسی به ایروان منتقل شدند.

روسیه نظامیان ارمنستانی آزاد شده در آذربایجان را به ایروان تحویل داد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه بیان کرد که یک فروند هواپیمای نیروهای هو-فضای این کشور روز شنبه 15 نیروی نظامی ارمنستانی که در حال گذراندن دوره محکومیت خود در جمهوری آذربایجان بوده و با میانجی گری مقامات مسکو آزاد شدند را به ایروان منتقل کرد.

طبق این اطلاعات، نظامیان آزاد شده ارمنستانی، بعد از ورود به فرودگاه بین المللی ایروان، بلافاصله برای معاینات پزشکی و اطمینان از سلامت آنها، به موسسات پزشکی مرکز ارمنستان فرستاده شدند.

وزارت دفاع روسیه یادآور شد که سرلشکر رستم مرادوف فرمانده واحدهای نیروهای حافظ صلح روسیه در منطقه قره باغ کوهستانی، شخصاً در هواپیمای حامل نظامیان ارمنستانی حضور داشته و آنها را در راستا باکو به ایروان همراهی کرد.

طبق این اطلاعات، این نظامیان در ازای دریافت نقشه زمین های مین گذاری شده در دو منطقه قره باغ کوهستانی از سوی دولت ارمنستان ، آزاد شدند.

مرادوف در فرودگاه ایروان در جمع خبرنگاران گفت: ما به فعالیت خود در راستای اجرای کامل توافقات سه جانبه در زمینه حل و فصل مناقشه قره باغ کوهستانی ادامه می دهیم و من شخصاً نقشه منطقه ها مین گذاری شده را به طرف آذربایجانی تحویل دادم و به نوبه خود، مقامات باکو هم 15 نظامی ارمنستانی به اسارت گرفته شده را آزاد کردند که با هواپیمای نیروی هوایی روسیه به ایروان منتقل شده و هم اکنون آنها را به مقامات این کشور تحویل دادیم.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه آذربایجان هم با انتشار بیانیه ای تأیید کرد که مقامات باکو در ازای دریافت نقشه عرصه های مین گذاری شده در دو منطقه قره باغ، 15 نظامی ارمنستانی را به این کشور تحویل داده است.

در این سند یادآوری شده که دولت آذربایجان از نقش میانجی گرانه فرمانده نیروهای حافظ صلح روسیه در قره باغ برای تحقق این تبادل قدردانی می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1460

به "روسیه نظامیان ارمنستانی آزاد شده در آذربایجان را به ایروان تحویل داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه نظامیان ارمنستانی آزاد شده در آذربایجان را به ایروان تحویل داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید