خبرنگاران کنسرسیوم بانک های دولتی در اصفهان تشکیل می شود

به گزارش وبلاگ علیکایی، اصفهان- خبرنگاران- استاندار اصفهان گفت: تشکیل کنسرسیوم بانک های دولتی برای اولین بار در کشور در این استان مهم ترین مصوبه امروز شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی بود.

خبرنگاران کنسرسیوم بانک های دولتی در اصفهان تشکیل می شود

عباس رضایی شامگاه روز شنبه در هشتاد و نهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی این استان اضافه کرد: یکی از بهترین راه ها تشکیل کنسرسیوم بانک هاست که در این راهبرد نیازهای تسهیلاتی واحدهای اقتصادی فعال دنبال شود.

وی اظهار کرد: همچنین بانک های خصوصی باید تسهیلاتی را در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهند و پول های سپرده را در همین استان هزینه کنند از این رو راهکار حضور بانک های خصوصی در کنسرسیوم مطرح شد.

استاندار اصفهان با اشاره به سال جهش تولید اضافه کرد: هماهنگی سازمان ها، نهادها و فعالان بخش اقتصادی به صورت چرخه کلی در ابعاد مختلف از جمله مسائلی است که در سال جهش تولید می تواند موثر واقع شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری باید توان و تلاش خود را منطبق با جهش تولید کنیم، ادامه داد: یکی از مسائل مهم در بحث تولید، تسهیلات است متاسفانه بانک های کشور محدودیت هایی را برای اعطای تسهیلات دارند و هریک از بانک ها هم می توانند سقف مشخصی را در اختیار واحدها و فعالان اقتصادی استان ها قرار دهند.

رضایی با اشاره به درخواست انجمن صنفی کارفرمایان سنگبری های استان خاطرنشان کرد: یکی از مباحث این بود که این واحدها مانند انجمن های صنفی از مزایای سازمان تامین اجتماعی برای بیمه کارگران بهره مند شوند.

به گفته وی به همین جهت با اعطای مزایا به واحدهایی که در شهرک های صنعتی خارج از محدوده اصفهان (شعاع بیش از 50 کیلومتر)هستند موافقت شد.

استاندار اصفهان اضافه کرد : همچنین در جلسه امروز برای تامین مزایای واحدهای سنگبری از سال 72 به دلیل سلامت مردم و حفظ محیط زیست مخالفت شد.

وی اظهارداشت: کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاران استان از مصوبات خوب این جلسه بود، اگر بانک، سازمان، اداره و یا نهادی مصوبات کارگروه تسهیلات و حمایت قضایی را نپذیزد بعد از ارجاع به استانداری و ماده 62 (کمیسیون تخصصی خبرگان بانکی) مقامات قضایی می توانند آن ها را مورد محاکمه قرار دهند که قدمی برای جذب تسهیلات بیشتر فعالان اقتصادی و جهش تولید خواهد بود.

عدم تخصیص ارز برای واحدهای تولیدی مشکلاتی ایجاد کرد

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان درباره تحولات ارزی طی روزهای گذشته، گفت: عدم تخصیص ارز برای واحدهای تولیدی نگرانی های زیادی را ایجاد کرد که ادامه این فرایند پیامدهای ثانویه ای برای ما دارد از این رو باید بر آن تامل جدی کرد.

مسعود گلشیرازی اضافه کرد: آمار تعهدات ارزی فعالان اقتصادی را در راستای برگشت ارز حاصل از صادرات از نظر تعداد و درصد برداشت شرایط مطلوبی داشته و جزو 2 استان اولیه در کشور هستیم که فعالان اقتصادی بر تجارت و تولید واقعی متعهد هستند که این آمار امیدوار کننده ای است.

وی با بیان اینکه باید حمایت جدی از فعالان اقتصادی صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: نگرانی هایی برای صادرکنندگان ایجاد شده که به جهت هجمه های بوجود آمده به نظر می رسد این نگرانی ها بجاست.

بررسی مجدد پیشنهادات کارگروه کارشناسی شورا مرتبط با درخواست انجمن صنفی کارفرمایان سنگبری های اصفهان در حوزه تامین اجتماعی ارجاع شده از جلسه 88 شورا، اختلاف حساب کارفرمایان با تامین اجتماعی از جمله دستور جلسه و مصوبات این جلسه از شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 848

به "خبرنگاران کنسرسیوم بانک های دولتی در اصفهان تشکیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کنسرسیوم بانک های دولتی در اصفهان تشکیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید