(تصاویر) رژه فرعون های مومیایی

به گزارش وبلاگ علیکایی، 22 زرهپوش که به هیات مرکب های مصر باستان آراسته شده بودند شامگاه شنبه اجساد مومیایی 22 پادشاه و ملکه را در خیابان های قاهره از موزه مصر در نزدیکی میدان تحریر به موزه ملی تمدن مصر که در سال 2017 در جنوب قاهره افتتاح شد منتقل کردند.

(تصاویر) رژه فرعون های مومیایی

به گزارش خبرنگاران، در این مراسم جابه جایی اجساد که نیم ساعت به طول انجامید، مرکب های طلانشان با شلیک گلوله های توپ اجساد مومیایی را به آرامگاه تازه تاسیس خود منتقل کردند.

زنان و مردانی در لباس مصریان باستان کاروان حامل اجساد را در جهت همراهی می کردند.

تلویزیون دولتی مصر برنامه ای تبلیغاتی برای یادآوری تاریخ و شکوه تمدن باستانی این کشور پخش می کرد. موسیقی اصلی این مراسم، قطعه ای از محمد منیر، خواننده محبوب مصر بود. همزمان خوانندگان مصری و تونسی دیگر حاضر در مراسم ترانه هایی در مدح تمدن مصر خواندند.

عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر به همراه مصطفی عبدالله، نخست وزیر و اودره ازوله، دبیرکل یونسکو در موزه نوساز تمدن مصر حاضر بودند.

قرار است اجساد این 22 مومیایی از دو هفته دیگر در معرض دید عموم قرار گیرد. این مومیایی ها مربوط به 18 فرعون مرد و 4 فرعون زن از دودمان هفدهم فراعنه تا دودمان بیستم است که بر روی تانک هایی طلایی که اسم هریک از فراعنه به ترتیب دوران فرمانراویی بر آن حک شده بود به مکان جدید منتقل شد.

در هفته های اخیر، بسیاری از کاربران عرب زبان شبکه های اجتماعی با هشتگ #لعنة-الفراعنة حوادث اخیر این کشور یعنی بسته شدن کانال سوئز، تصادف مرگ بار قطار و فروریختن یک ساختمان در قاهره را که منجر به مرگ 25 نفر شد، ناشی از نفرین فرعون ها و در پیوند با جابه جایی اجساد مومیایی توصیف می کردند.

نظریه لعنت نفرین ها برای نخستین بار در سال 1920 و زمانی مطرح شد که باستان شناسان کاشف مقبره و جسد توت عن خامون، همگی به شکلی مشکوک جان خود را از دست دادند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1304

به "(تصاویر) رژه فرعون های مومیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) رژه فرعون های مومیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید