بی توجهی به استانداردهای زیست محیطی از دلایل اصلی آلایندگی در کلانشهرهاست

به گزارش وبلاگ علیکایی، رئیس فراکسیون جوابگوی مجلس شورای اسلامی تاکید نمود که اگر به استانداردهای زیست محیطی در مدیریت های شهری توجه می کردیم امروز با معضل آلودگی با این حجم گسترده روبرو نبودیم و امروز باید به دنبال راهکاری علمی برای مقابله با این معضل باشیم.

بی توجهی به استانداردهای زیست محیطی از دلایل اصلی آلایندگی در کلانشهرهاست

علی بختیار در گفت وگو با وبلاگ علیکایی با اشاره به اینکه باید به دنبال راه چارهی علمی برای مقابله با آلودگی هوا در کلانشهرها گشت، گفت: متاسفانه یکی از مشکلاتی که هر ساله در فصول سرد سال در کلانشهرها با آن روبرو هستیم، بحث آلودگی هوا است. آلودگی هوا نه تنها به سلامتی شهروندان آسیب وارد می نماید بلکه با تعطیلی مدارس و بعضا اداره ها باعث ایجاد اختلال در امور جامعه می گردد.

وی در ادامه تاکید نمود: ما اگر به استانداردهای زیست محیطی در مدیریت های شهری توجه می کردیم امروز با این معضل با این حجم گسترده روبرو نبودیم. یکی از مهم ترین دلایل آلودگی کلانشهرها تجمع صنایع بزرگ و کوچک در آنان است. به عنوان مثال امروز تهران مرکز سیاسی، درمانی، صنعتی و تجاری کشور است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس توضیح داد: به دنبال تجمع صنایع در کلانشهرها به تبع جمعیت نیز به داخل و اطراف کلانشهرها آمده و با ازدحام جمعیت نیز روبرو می شویم. باید این جهت تغییر کند. امروز ما شاهد هستیم صنایع بزرگی که از آلوده کننده ترین صنایع هستند در تهران و اطراف آن فعالیت دارند.

وی در ادامه تاکید نمود: جهت توسعه یافتگی در کشور باید به گونه ای باشد که حداقل جمعیت اندک باقی مانده در شهرستان ها، هم آنجا بمانند و همچنین از مهاجرت به کلانشهرها نیز جلوگیری گردد. متاسفانه ما در این سال ها صرفا شعار توسعه یافتگی متوازن را در کشور سر داده ایم و در عمل برعکس پیش رفته ایم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مقابله با مسئله آلودگی و ترافیک کلانشهرها نیز قطعا دارای راه چاره علمی است، گفت: قطعا اگر ما نگاه اصولی به مسئله آلودگی و ترافیک در کلانشهرها داشته باشیم، راه چارهی علمی نیز برای مقابله با آن وجود دارد. باید به دنبال راه چارهی علمی برای مقابله با این معضل باشیم.

وی اضافه کرد: در گام اول تنها چیزی که می تواند تهران را از این حد از آلایندگی نجات دهد، توقف و انتقال صنایع کوچک و بزرگی است که در داخل شهر یا اطراف آن فعالیت دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 282

به "بی توجهی به استانداردهای زیست محیطی از دلایل اصلی آلایندگی در کلانشهرهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی توجهی به استانداردهای زیست محیطی از دلایل اصلی آلایندگی در کلانشهرهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید