انتقاد رییس سازمان میراث فرهنگی به بی برنامگی استان ها

به گزارش وبلاگ علیکایی، معاون رییس جمهور گفت: نقشه راه برای گردشگری در استان ها فراهم نشده است، با آن که استان ها این اختیار را داشتند طرح جامع گردشگری را برای خود تهیه کنند، ولی برخی از استان ها تهیه آن را به آماده سازی طرح آمایش منوط دانسته اند که نیازی به آن نیز نبوده است.

انتقاد رییس سازمان میراث فرهنگی به بی برنامگی استان ها

به گزارش خبرنگاران منطقه خراسان شمالی، زهرا احمدی پور در جمع نخبگان خراسان شمالی، اظهار کرد: از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران آموزه هایی است که به واسطه آن، خمینی بزرگ (ره) در کنار مبارزات ایران در قالب قانون اساسی تدوین کردند و نقشه راهی را برای ملت ایران ارائه دادند.

وی با اشاره به این که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا به امروز فراز و فرودهای زیادی در این کشور اتفاق افتاده است، اضافه کرد: با این حال فراز و فرودها موجب نشد ملت ایران دچار تزلزل شوند و از آرمان های بزرگ خود جدا شود.

رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که این انقلاب حق معین سرنوشت را به مردم داد، یادآور شد: 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و استقلال سیاسی و صیانت از نظام جمهوری اسلامی اصلی ترین دستاورد آن بوده و تا به امروز به عنوان دو اصل جدی مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: علاوه بر آن در چند سال اخیر خردورزی نظام جمهوری اسلامی ایران و رییس جمهور در کنار عقلانیت و دیپلماسی پیروز که برای پیگیری اهداف پیش گرفت، کمک کرد تا از سخت ترین شرایط عبور کند و گذر از این شرایط سخت امکان پذیر نبود، مگر اینکه با زبان جهان آشنا باشیم و بتوانیم با احترام متقابل اهداف خود را به پیش ببریم، برای همین ایران اکنون در معادلات جهان تاثیرگذار است.

احمدی پور با بیان این که افزایش قدرت ملی یکی از پیروزیت های بزرگ پس از برجام است، تغییر نگاه نسبت به ایران را از دیگر دستاوردهای بعد از برجام دانست و اضافه کرد: در حال حاضر ایران در جهان با عنوان کشوری امن و قابل رفت و آمد مطرح است.

معاون رییس جمهور گفت: در هفته گذشته راهنمایان گردشگری از حدود 40 کشور وارد ایران شدند، در حالی که از ایران به عنوان سرزمینی پرجاذبه با مردمانی پر از امید یاد می کردند. این فرصت کمک می کند تا زمینه برای ورود بیشتر گردشگران فراهم شود.

وی اضافه کرد: دیپلماسی مذاکره کمک کرد تا جهان از پنجره گردشگری، ایران را متفاوت ببیند که البته این دیپلماسی موجب خواهد شد روابط ایران با ملت ها مستحکم شود.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: البته تمام عزم دولت بر این نیست که گردشگر خارجی جذب کند، چرا که گردشگران خارجی پنج درصد سهم گردشگری ایران را تشکیل می دهد و 95 درصد گردشگران ما، داخلی هستند.

احمدی پور گفت: در این راستا تنوع و توزیع مقاصد گردشگری و بسته های سفر باید در اختیار هموطنان قرار گیرد که این اقدام به مقصدهای گردشگری گردشگران داخلی کمک می کند.

وی اضافه کرد: در بخش گردشگری سلامت نیز اقدامات خوبی در حال انجام است و توافق هایی با این سازمان و وزارت بهداشت در حال انجام است، البته گردشگری سلامت بیشتر در استان های مرزی متولد شده است.

معاون رییس جمهور در ادامه اظهار کرد: یک مشکل بزرگی که در حال حاضر مشاهده می شود این است که نقشه راه برای گردشگری در استان ها فراهم نشده است، اما استان ها این اختیار را داشته اند که طرح جامع گردشگری را برای خود تهیه کنند، ولی برخی از استان ها تهیه آن را به آماده سازی طرح آمایش منوط دانسته اند که نیازی به آن نیز نبوده است.

محمدرضا صالحی ـ استاندار خراسان شمالی ـ نیز در ادامه این جلسه گفت: خراسان شمالی ایران کوچکی است که ترکیبی از اقوام کرمانج، ترک، ترکمن، فارس و تات در آن به صورت مسالمت آمیز زندگی می کنند.

وی اضافه کرد: این استان دارای جاذبه های گردشگری مختلفی همچون اماکن تاریخی، کویر، چشمه های آب گرم، روستاها و طبیعت بکر و عشایر است.

صالحی اظهار کرد: بعد از برجام تعداد گردشگران خارجی به این استان 100 درصد افزایش یافته است.

استاندار خراسان شمالی با بیان این که این استان فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری سلامت دارد، اضافه کرد: وجود 300 کیلومتر مرز مشترک و دو بیمارستان در حال ساخت از عوامل زمینه ساز توسعه این بخش است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 550

به "انتقاد رییس سازمان میراث فرهنگی به بی برنامگی استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد رییس سازمان میراث فرهنگی به بی برنامگی استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید