امضای مدیران در صورت عدم اظهار دارایی بی اثر می گردد

به گزارش وبلاگ علیکایی، مدیر سامانه ثبت دارایی مسئولان جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت عدم اظهار دارایی توسط افراد مشمول قانون رسیدگی به دارایی مسئولان، امضای آن ها فاقد اعتبار خواهد بود.

امضای مدیران در صورت عدم اظهار دارایی بی اثر می گردد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ علیکایی، داوود کریمی مرید، مدیر سامانه ثبت دارایی مسئولان جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام این مطلب اضافه نمود: سی ام آبان ماه جاری مهلت ثبت اطلاعات دارایی مسئولان سرانجام می یابد.

وی میزان استقبال مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران از سامانه ثبت دارایی را بسیار بالا توصیف کرد و گفت: به منظور تسهیل فرآیند اظهار دارایی با دستور ریاست محترم قوه قضائیه از بیست و هشتم مهرماه دسترسی به سامانه ثبت دارایی در بستر شبکه ملی اطلاعات امکان پذیر شده است و تاکنون بسیاری از مسئولان توانسته اند اطلاعات دارایی و اموال خود را اظهار نمایند.

مدیر سامانه ثبت دارایی مسئولان در رابطه با ایجاد دفاتر موقت توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در نقاط مهم حاکمیتی توضیح داد: ایجاد این دفاتر تنها در راستای سهولت ثبت نام ثنا توسط مسئولان بوده است، در عین حال مسئولان مذکور می توانند در این دفاتر موقت یا در محل حضور خود اموالشان را در سامانه ثبت نمایند. گفتنی است که هم اینک بسیاری از مسئولان پس از مراجعه به این دفاتر و اخذ حساب کاربری شخصی ثنا اطلاعات اموال و دارایی خود را با پیروزیت در سامانه ثبت دارایی اظهار نموده اند.

کریمی مرید در پاسخ به پرسشی در رابطه با میزان امنیت سامانه ثبت دارایی گفت: مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه برترین دستگاه کشوری است که خدمات الکترونیک را در 70 سامانه گوناگون قضایی همراه با احراز هویت قطعی به بیش از 20 میلیون نفر در سراسر کشور ارائه می دهد و تاکنون هیچگونه ضعف امنیتی در ارائه این خدمات رخ نداده است.

وی اضافه نمود: برابر قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران و آئین نامه اجرایی مصوب تمام تمهیدات امنیتی برای سامانه ثبت دارایی توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه اندیشیده شده است.

این مقام مسئول در مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: در راستای تسهیل فرآیند ثبت دارایی مسئولان نقاط مهم حاکمیتی و براساس مکاتبات اجرا شده، کارشناسان مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه از روز شنبه هجدهم آبان در نقاط مهم حاکمیتی حضور یافته و ثبت نام ثنا را برای آن دسته از مسئولان که تاکنون پیروز به مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نشده اند، انجام خواهند داد.

مدیر سامانه ثبت دارایی مسئولان در سرانجام اظهار داشت: در صورت عدم اظهار دارایی توسط افراد مشمول قانون رسیدگی به دارایی مسئولان، امضای آن ها فاقد اعتبار خواهد بود، لذا از مسئولان محترم انتظار می رود تا سرانجام مهلت اعلام شده نسبت به ثبت اطلاعات دارایی و اموال خود در سامانه ثبت دارایی اقدام نمایند.

دسترسی به سامانه ثبت دارایی مسئولان با مراجعه به نشانی residegi.adliran.ir امکان پذیر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 247

به "امضای مدیران در صورت عدم اظهار دارایی بی اثر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای مدیران در صورت عدم اظهار دارایی بی اثر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید