افشاریان: عزیزی خادم خودزنی نمی کند و قابلیت هایی در خورشیدی دیده است، VAR فصل آینده هم به لیگ برتر نمی آید

به گزارش وبلاگ علیکایی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت که رئیس این فدراسیون، قابلیت هایی در مجتبی خورشیدی دیده که او را به عنوان سرپرست تیم ملی انتخاب نموده است.

افشاریان: عزیزی خادم خودزنی نمی کند و قابلیت هایی در خورشیدی دیده است، VAR فصل آینده هم به لیگ برتر نمی آید

به گزارش خبرنگاران، خداداد افشاریان درباره انتخاب های بحث برانگیز رئیس فدراسیون فوتبال گفت: نظر شما بیشتر درباره خورشیدی است. بیشترین کسی که می تواند وسواس و نگرانی برای تیم ملی نشان بدهد، همین ساختمان فدراسیون فوتبال و رئیس آن است. قسم می خورم از 10 اسفند تا به امروز، عزیزی خادم 30 روز خارج از فدراسیون فوتبال بوده تا با شرکت هواپیمایی یا وزارت امور خارجه رایزنی کند و تیم ملی با پیروزیت از مقدماتی جام جهانی خارج شود.

وی با بیان اینکه انتخاب ها بیشتر به عزیزی خادم برمی شود، اعلام نمود: شب گذشته (سه شنبه) به صورت مفصل با او صحبت کردم که گفت با سه، چهار نفر از اهالی و عظیمان فوتبال صحبت نموده و گفته به این مسئله یاری کنید، اما آنها قبول نکردند یا شروطی داشتند. عزیزی خادم چیزهایی در خورشیدی دیده و او قابلیت هایی داشته که به سمت سرپرستی تیم ملی انتخاب شده است. شاید برگزاری چهار ملاقات مقدماتی جام جهانی با هر کسی اتفاق شود. حالا که خورشیدی برگزیده شده، بهتر است از عزیزی خادم سوال کنید.

مطمئنم عزیزی خادم خودزنی نمی کند و مسائلی در ذهن داشته است.، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه گفته می شود بازیکنان تیم ملی انتخاب خورشیدی را نمی پذیرند، ضمن بیان این جمله گفت: باید یاری کنیم تا تیم را با خورشیدی جمع کنیم و در انتخابی جام جهانی پیروز باشیم. انتخاب سرپرست تیم ملی بر عهده فدراسیون فوتبال است و با بازیکن نیست. اگر بازیکن بگوید فلانی را می خواهم و فلانی را نمی خواهم، سنگ روی سنگ بند نمی شود. همه یاری می کنیم تا انتخاب خوبی رخ دهد و هر کسی سهل انگاری کند، اتفاقی می افتد که تا چهار سال باید حسرت بخوریم.

افشاریان با طرح این سوال که مدیر تیم مگر می خواهد چه کند، توضیح داد: او کارهای اداری تیم را درباره سفر انجام می دهد و شاید اگر جای شما بودم، می گفتم مهره قوی تری باید انتخاب می شد. اکنون جراحی این مسائل خودزنی است و شما یاری کنید که این اتفاقات کمرنگ تر شود. ان شاءالله با خورشیدی از بحرین برمی گردیم و جشن صعود می گیریم. ان شاءالله در جام جهانی باشیم.

وی در خصوص بی رئیس ماندن کمیته داوران فدراسیون فوتبال اعلام کرد: ما در بحبوحه مسابقات هستیم و کمیته داوران باید سر و سامانی بگیرد. رئیس کمیته باید تعیین شود که تکلیف آن در هیئت رئیسه روشن خواهد شد. کارها در حال اجرا است و بازی ها هم آنالیز می شود. با اینکه کمیته داوران رئیس ندارد، کارش را با آرامش انجام می دهد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که قول می دهد مقدمات ورود سیستم یاری داور ویدیویی به لیگ برتر فراهم شود یا خیر، گفت: شما می توانید قول بدهید سال آینده این میکروفون دست شماست. عزیزی خادم خیلی وسواس دارد تا کارها به خوبی انجام شود و این سیستم، پول و تأییدیه از فیفا می خواهد. قول می دهم این اتفاق فصل آینده هم رخ نمی دهد؛ چون استادیوم هایی داریم که زیرساخت کار از جمله صندلی دوربین ها را ندارند. زیرساخت ها باید آماده شود تا نسخه واحدی برای همه بپیچیم وگرنه 3 میلیون دلار را می توان در این فوتبال به خوبی درآورد.

افشاریان در این مورد که چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا نمی توانند از ملاقاتهای گروه های خود میزبانی نمایند، اعلام کرد: باید مسئله را ریشه یابی کنید. من به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال باید چه بگویم؟ تیم های ما عظیم هستند، اما باید در کشورهایی چون هند، عربستان و بحرین بازی نمایند. با توجه به تحریم ها، شرایط کرونا و اتفاقات بین ما و AFC، این موضوع را کمرنگ می کنیم. امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد و حق مان را بگیریم. فوتبال ما و فدراسیون از AFC و فیفا طلبکار است و مردم هیچ وقت این رفتار را فراموش نمی نمایند. یقیناً ما رو به جلو هستیم و ان شاءالله حرف های خوبی برای گفتن داشته باشیم.

وی با اشاره به پایین بودن دریافتی داوران اعلام نمود: حق الزحمه داوران خیلی کم است و در اولین جلسه هیئت رئیسه، تصمیمات خوبی خواهیم گرفت. روز گذشته عزیزی خادم با هولدینگ ایرانول صحبت کرد. فکر می کنم چهار میلیارد تومان برای این همه داور با لوگوی ایرانول، ظلم است و این مبلغ باید 40 میلیارد تومان باشد. این قرارداد (با ایرانول) اصلاح یا لغو می شود و فکر می کنم همه اقشار جامعه، در فدراسیون فوتبال صندلی خوبی داشته باشند و داوران نیز بی بهره نخواهند بود. قول می دهیم بتوانیم حق این داوران را بگیریم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درخصوص خرابی بیسیم های داوران لیگ رجحان گفت: این کار راحت است. قول می دهم این سیستم یک، دو یا سه هفته دیگر آماده می شود و از فصل آینده، بیسیم نو خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1298

به "افشاریان: عزیزی خادم خودزنی نمی کند و قابلیت هایی در خورشیدی دیده است، VAR فصل آینده هم به لیگ برتر نمی آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاریان: عزیزی خادم خودزنی نمی کند و قابلیت هایی در خورشیدی دیده است، VAR فصل آینده هم به لیگ برتر نمی آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید