اختلاس و تبانی در معاملات دولتی از سوی یک مدیر ارشد جهاد کشاورزی

به گزارش وبلاگ علیکایی، در راستای آنالیز عملکرد سازمان جهادکشاورزی استان کرمان از سوی بازرسی کل استان، هیات بازرسی با تبانی و برگزاری مزایده صوری یک قطعه زمین به مساحت 1274 مترمربع با کاربری تجاری از سوی اعضای کمیسیون معاملات سازمان مذکور روبرو شد. این زمین به مبلغ 89 میلیارد ریال به مادر همسر یکی از اعضای موثر در مزایده واگذار شده درحالی که بر اساس نظریه هیأت کارشناسان رسمی دادگستری بیش از 178 میلیارد ریال ارزش گذاری شده است.

اختلاس و تبانی در معاملات دولتی از سوی یک مدیر ارشد جهاد کشاورزی

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، نتایج بازرسی های استان ها به توضیح زیر است:

مشخص تکلیف بالغ بر 2.5 میلیون فقره حساب بانکی فاقد شماره و شناسه ملی در بانک صادرات خراسان رضوی

خراسان رضوی- آنالیز های بازرسی کل استان خراسان رضوی حاکی از آن بود که در مدیریت شعب بانک صادرات استان، تعداد قابل توجهی از حساب های بانکی فاقد شماره ملی نگهداری شده و این حساب ها برخلاف قانون مسدود نگشته و یا مشخص تکلیف قطعی و برطرف نقص نشده اند.

از آنجا که اقدامات قانونی لازم در مورد حساب های مورد نظر، زمینه را برای سوءاستفاده از آنها به ویژه در امر پولشویی فراهم می نماید، لذا هیات بازرسی در راستای اجرای اقدامات پیشگیرانه طی گزارش هشداری از مدیر شعب بانک مذکور در استان خواست با قید فوریت اقدامات لازم جهت مشخص تکلیف این حساب ها در چارچوب مقررات انجام دهد که بر این اساس بیش از 2.5 میلیون فقره از حساب های فاقد شماره و شناسه ملی در مدیریت مذکور مشخص تکلیف شده و شناسه شهاب در مورد آنها اخذ و عملاً از استفاده حساب های مذکور جهت جرایمی نظیر پولشویی جلوگیری شد.

اختلاس و تبانی در معاملات دولتی از سوی یکی از مدیران ارشد جهاد کشاورزی استان کرمان

کرمان- در راستای آنالیز عملکرد سازمان جهادکشاورزی استان کرمان از سوی بازرسی کل استان، هیات بازرسی با تبانی و برگزاری مزایده صوری یک قطعه زمین به مساحت 1274 مترمربع با کاربری تجاری از سوی اعضای کمیسیون معاملات سازمان مذکور روبرو شد. این زمین به مبلغ 89 میلیارد ریال به مادر همسر یکی از اعضای موثر در مزایده واگذار شده درحالی که بر اساس نظریه هیأت کارشناسان رسمی دادگستری بیش از 178 میلیارد ریال ارزش گذاری شده است.

همچنین نامبرده که یکی از مدیران ارشد سازمان جهادکشاورزی استان بوده، نسبت به برداشت وجوه سازمان به وسیله انتقال به حساب همسر خود به مبلغ بیش از 5,700 میلیون ریال از وجوه سازمان را اختلاس نموده بود و با تحقیقات انجام شده از فرد مزبور، مشارالیه صراحتاً به جرائم انتسابی اقرار کرد و بر همین اساس متهم به اتهام اختلاس وتبانی در معاملات دولتی به دادسرا معرفی گردید و قطعه زمین مورد مزایده نیز اقاله و مجدداً به سازمان جهادکشاورزی استان کرمان منتقل گشت.

آزادسازی تصرفات حریم راه های شمیرانات به ارزش 790 میلیارد ریال

تهران- پیرو بازرسی برنامه­ای بازرسی کل استان تهران از اداره­کل راهداری و حمل ونقل جاده­ای این استان حسب اقدامات و پیگیری هیات بازرسی، 113 مورد از تصرفات انجام شده در حریم راه­های شهرستان شمیرانات به ارزش 790 میلیارد ریال آزادسازی شد.

یکی از مصادیق تصرف اراضی ملی تجاوز به حریم راه ­ها بوده که در بعضی مناطق استان نظیر شهرستان شمیرانات به دلیل ارزش اراضی، این قبیل تصرفات طی سنوات اخیر گسترش یافته و وسعت بیشتری پیدا نموده است.

جلوگیری از تعطیلی شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس با اقدام بازرسی کل استان

فارس- شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس با مراجعه به بازرسی کل استان درخواست پیگیری پرداخت تسهیلات سرمایه درگردش بمنظور برطرف مسائل جاری شرکت از بانک سپه استان فارس را ارائه کرد.

این شرکت در راستای برطرف وابستگی به واردات کره حیوانی اقدام به خرید دستگاه تبدیل خامه به کره از کشور آلمان می نماید. با توجه به تعهدات ارزی شرکت در مورد دستگاه یاد شده، بانک سپه استان پرداخت تسهیلات را منوط به برطرف تعهدات ارزی شرکت در رابطه با خرید دستگاه نموده است.

به منظور حمایت از واحدهای فراوریی از محل برطرف موانع فراوری و در قالب عقود اسلامی عقد مرابحه مبلغ چهارصد میلیارد ریال در وجه صادرکنندگان فاکتور پرداخت و حجم زیادی از مسائل آن شرکت شامل پرداخت مطالبات دامداران تامین کننده شیرخام و تهیه مواد اولیه و بسته بندی محصولات و پیشگیری از تنش های اجتماعی مربوط به تعطیلی کارخانه مرتفع شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1292

به "اختلاس و تبانی در معاملات دولتی از سوی یک مدیر ارشد جهاد کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاس و تبانی در معاملات دولتی از سوی یک مدیر ارشد جهاد کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید