شروع کلاس ها از 27 شهریور، تاخیر در شروع کلاس ورودی های تازه کارشناسی ارشد

به گزارش وبلاگ علیکایی، معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: علی رغم تاخیر در انتخاب واحد دانشجویان این دانشگاه، کلاس ها از 27 شهریور ماه شروع خواهد شد.

شروع کلاس ها از 27 شهریور، تاخیر در شروع کلاس ورودی های تازه کارشناسی ارشد

دکتر محمدرضا کلباسی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: همانطور که از قبل اعلام شده بود، کلاس های دانشگاه تربیت مدرس از تاریخ 27 شهریور به صورت مجازی شروع خواهد شد.

وی در رابطه با دانشجویان نوالورود این دانشگاه ادامه داد: از آنجا که قرار است سازمان سنجش اسامی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد را در مهر ماه اعلام کند، ممکن است کلاس های دانشجویان نوالورود در اواخر مهر یا اوایل آبان ماه تشکیل گردد . ولی کلاس های دانشجویان نوالورود دکتری و دانشجویان قبلی دانشگاه تربیت مدرس ار تاریخ 27 شهریور شروع خواهد شد .

بر این اساس، معاونت آموزشی دانشگاه تربیت مدرس بیان کرد: زمان انتخاب واحد دانشجویان این دانشگاه برای نیمسال اول، که از 23 شهریور شروع شده، تا 28 شهریور ماه ادامه خواهد یافت.

کلاس های نیمسال اول سال تحصیلی نو هم از تاریخ 27 شهریور شروع می گردد و در تاریخ 16 دی ماه سرانجام می یابد.

بنا بر اعلام قبلی دانشگاه تربیت مدرس، دانشجویان در تاریخ 11 و 12 مهر ماه می توانند نسبت به حذف و تعویض دروس خود اقدام نمایند. بعلاوه، امتحانات دروس مدرسی دانشجویان این دانشگاه در تاریخ 18 الی 23 دی ماه و امتحانات دروس تخصصی 25 الی 7 بهمن ماه 1400 برگزار خواهد شد.

بنا بر اعلام دکتر سید مسعود موسوی شفائی مدیر آموزشی دانشگاه تربیت مدرس، با توجه به اینکه نتایج آزمون کارشناسی ارشد اواخر مهر ماه اعلام خواهد شد، ثبت نام نودانشجویان این دانشگاه در آبان ماه به صورت مجازی شروع می گردد.

دکتر موسوی شفائی اضافه کرد: به طور کلی با این درصد واکسیناسیون امکان بازگشایی در اول مهر بعید به نظر می رسد. زیرا قرار بود دانشجویان شهرستان ها که فهرست اسامی آنها به وزارت علوم ارائه شده در محل سکونت خودشان واکسینه شوند اما این موضوع تا به امروز انجام نشده است. علاوه بر این، با توجه به زمان بندی تزریق دوز اول و دوم واکسن، ایمنی افراد در برابر کووید-19 در آبان ماه ایجاد می گردد.

وی توضیح داد: در کل کیفیت آموزش مجازی رو به ارتقاء است؛ به حدی که تصمیم کلی این است که اگر شرایط عادی برقرار شد، آموزش ترکیبی همچنان حفظ گردد و این آموزش می تواند در کنار آموزش حضوری مثبت باشد. در مجموع تحقیق ما اندازه رضایت نسبی را نشان می داد ولی واقعیت این است که دانشجویان ما همه به اسم دانشجوی حضوری پذیرفته شدند و در شرایط کرونا بالاجبار به دانشجویان الکترونیکی تبدیل شدند که این موضوع این رضایت کامل را ایجاد نمی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1523

به "شروع کلاس ها از 27 شهریور، تاخیر در شروع کلاس ورودی های تازه کارشناسی ارشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع کلاس ها از 27 شهریور، تاخیر در شروع کلاس ورودی های تازه کارشناسی ارشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید