آزمون: الان نه، اما به زودی راهی لیگ برتر انگلیس می شوم

به گزارش وبلاگ علیکایی، خبرنگاران: مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است که اگر کارلوس کی روش به فعالیتش ادامه دهد و امکانات برای او فراهم شود، ایران می تواند از پدیده های جام جهانی 2018 روسیه شود.

آزمون: الان نه، اما به زودی راهی لیگ برتر انگلیس می شوم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مهاجم 20 ساله تیم ملی فوتبال کشورمان با عملکردی که در جام ملت ها از خود نشان داد، جزو استعدادهای برتر جام ملت ها لقب گرفت. سردار آزمون در این رقابت ها دو گل حساس برای تیم ملی به ثمر رساند. یک بار با چرخش فوق العاده مقابل قطر و یک بار هم با پرشی که روی سر مدافعان عراق داشت. او بعد از ناکامی تیم ملی می گوید که نباید انگیزه های مان را از دست بدهیم، چون فوتبال برای ایران تمام نشده است.

سردار آزمون در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص شرایط تیم باشگاهی اش و اینکه گفته می شود به روستوف می پیوندد، پیشنهاد دوباره تیم های لیگ برتر انگلیس، تیم ملی، کارلوس کی روش و ... صحبت کرده است.

خبرنگاران: تکلیف تیم باشگاهی ات به کجا رسید. صحبت از حضورت در روستوف روسیه در میان است تا دوباره شاگرد قربان بردیف شوی.

اکنون مدیر برنامه هایم در ترکیه حضور دارد و با مسئولان باشگاه روبین کازان مذاکره می کند و فکر می کنم تا 3،4 روز آینده تکلیفم مشخص خواهد شد. باید ببینم قسمتم چیست و هرکجا که قسمت باشد بازی می کنم.

خبرنگاران: چرا باز هم به پیشنهادهای خارج از لیگ روسیه پاسخ ندادی. صحبت از پیشنهاد دوباره آرسنال، لیورپول و تاتنهام بود.

فعلاً نمی خواهم به تیم های بزرگ بروم. باید کمی تجربه کسب کنم و بعد راهی چنین تیم هایی شوم. ماندن در لیگ روسیه در این مقطع کمک می کند تا با تجربه تر شوم و به همین دلیل است که مدیربرنامه هایم و مشاوری که دارم خواسته اند همچنان در روسیه به فوتبالم ادامه دهم. حضور در فوتبال انگلیس هدف اصلی خودم است و می خواهم به زودی راهی لیگ برتر انگلیس شوم اما اکنون زمان رفتن نبود.

خبرنگاران: با اینکه از بازگشت تیم ملی از جام ملت های آسیا کمی گذشته، اما هنوز هم تعریف و تمجیدها از تو ادامه دارد. این بار سایت ESPN در گزارشی نوشته بود که جزو استعدادهای برتر جام بودی.

نمی دانم در این خصوص چه چیزی باید بگویم. فقط از این تمجیدها انگیزه می گیرم و البته وظیفه ام سنگین تر می شود. از این به بعد باید تلاش و تمرینم را بیشتر کنم تا پاسخ این تعریف و تمجیدها را بدهم.

خبرنگاران: مصدومیت های تو در بازی با قطر و عراق هم کمی عجیب بود. این مصدومیت کهنه بود که در جام ملت ها سر باز کرد یا در بازی با قطر مشکل برایت به وجود آمد؟

وقتی در بازی با قطر مصدوم شدم، خیلی اذیت شدم. پزشکان تیم ملی تلاش زیادی کردند تا مصدومیتم برطرف شود و اگر کمک آنها نبود شاید باید 10 تا 15 روز بیرون می نشستم اما به پزشکان تیم ملی گفتم که می خواهم بازی کنم. آنها نیز تمام تلاش شان را کردند و خوشبختانه توانستم در بازی با امارات در ترکیب تیم ملی باشم و در بازی با عراق هم گلزنی کردم اما دوباره این مصدومیت سراغم آمد. اکنون هم مسئله ای ندارم و مصدومیتم برطرف شده است.

خبرنگاران: در جام ملت ها 2 بار پیروز به گلزنی شدی که این گل ها در بازی های حساسی هم به ثمر رسید. فکر می کنی در این مسابقات به اندازه کافی به فوتبال آسیا و دنیا معرفی شدی؟

اصلاً به فکر این چیزها نبودم و فقط به پیروزیت تیم ملی فکر می کردم. شاید نگاه ها در فوتبال آسیا و دنیا نسبت به من کمی بهتر از گذشته شده باشد اما هنوز حسرت این را می خوریم که چرا نتوانستیم یکی از فینالیست ها باشیم. اگر می توانستیم به فینال برویم، شرایط بسیار متفاوت می شد. حالا هم نباید به گذشته فکر کنیم، باید تلاش مان را بیشتر کرده تا 4 سال دیگر در جام ملت های آسیا مقام بیاوریم.

خبرنگاران: خودت نسبت به قبل و بعد از جام ملت ها چقدر تغییر کردی و فکر می کنی این مسابقات چقدر در عملکرد و پیشرفتت تأثیرگذار بوده است. کی روش هم به خاطر عملکردت در این جام بود که لقب نیستلروی را داد و عده ای هم به خاطر گلت به قطر لقب دنیس برکمپ را به تو داده بودند.

جام ملت های آسیا سطح بالایی داشت و مطمئناً باعث پیشرفت من هم شد اما یک بازیکن نباید فقط به این چیزها بسنده کند و بیشتر به فکر پیشرفت باشد. لقب هایی هم که به من داده شد باعث می شود انگیزه ام بیشتر شود و امیدوارم با تمرین بیشتر، بهتر از این شوم.

خبرنگاران: فکر می کردی در جام ملت ها و با وجود رضا قوچان نژاد مهاجم اول تیم ملی شوی و پیروز هم عمل کنی؟

تیم ملی 3 مهاجم نوک داشت که رضا قوچان نژاد، کریم انصاری فرد و من بودیم و هیچکدام مان به این فکر نمی کردیم که چه کسی مهاجم اول است. هر سه ما مثل برادر هستیم و هر کسی هم گل می زد، انگار خودمان گل زده ایم. نه فقط در پست خط حمله، بلکه در تمام پست ها شرایط همین بود و فرقی نداشت چه کسی بازی کند و گل بزند. برای تمام بازیکنان مهم پیروزیت تیم بود.

خبرنگاران: بعد از حضور تو در تیم ملی رضا قوچان نژاد تا بازی با امارات پیروز به گلزنی نشد و به نظر می رسید این موضوع او را تحت فشار قرار داده بود. بعد از گلزنی قوچان نژاد حس تو چه بود؟

من می دانستم که رضا کمی تحت فشار واقع شده است. همه می گفتند او بعد از حضور در فوتبال کویت افت کرده اما اینطور نبود. قوچان نژاد یک بازیکن حرفه ای است و به هر تیمی هم که برود افت نمی کند. وقتی او گل زد خیلی خوشحال بودم و انگار خودم گل زدم، چراکه گلزنی او باعث شد انتقادها از روی رضا برداشته شود. همینطور هم شد و قوچان نژاد در خاتمه جزو مهاجم های برتر جام ملت ها بود.

خبرنگاران: خیلی ها مقصر حذف مان از جام ملت ها را بنجامین ویلیامز، داور استرالیایی می دانند.

فوتبال است و همه در این فوتبال اشتباه می کنند. آنطور هم که آقای فغانی گفته است، ویلیامز با ما دشمنی نداشت اما می توانست کمی ملاحظه کند و پولادی را اخراج نکند. قسمت ما هم اینگونه بود که 10 نفره شده و در نهایت در ضربات پنالتی حذف شویم. ما از جام ملت ها حذف شدیم اما فوتبال برای ما تمام نشده و می توانیم در جام دنیای و جام ملت های بعدی جبران کنیم.

خبرنگاران: تیم ملی با وجود حذف مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت و از عملکردتان راضی بودند. این رضایت برای شما کافی بود؟

قطعاً هدف ما این بود که کسب مقام کنیم. برایم اهمیت زیادی داشت که بتوانیم به فینال برسیم اما متأسفانه نشد. حذف شدیم و با این وجود مردم خیلی به ما لطف داشتند که استقبال خوبی کردند. استقبال آنها به گونه ای بود که انگار ما در جام ملت ها مقام آورده ایم و از این حمایت آنها تشکر می کنم.

خبرنگاران: بعد از بازگشتت کمی هم حاشیه به وجود آمد، اینکه از کارلوس کی روش حمایت کردی تا در تیم ملی بماند و این موضوع واکنش هایی از سوی برخی بازیکنان و مربیان به همراه داشت.

نه فقط من، بلکه تمام بازیکنان تیم ملی دوست دارند که کی روش در تیم ملی بماند. این فقط نظر من نیست و تمام بازیکنان چنین نظری دارند. در ضمنً فکر می کنم همه بازیکنان از سرمربی شان دفاع می کنند و به او احترام می گذارند. پدر من مربی بوده و به من یاد داده که همیشه قدردان زحمات مربی ام باشم.

خبرنگاران: با این شرایط به نظرت کی روش در تیم ملی بماند یا مربی دیگری جایگزین او شود؟

رفتن یا ماندن کی روش به تصمیم خودش بستگی دارد. دوست داریم او در تیم ملی بماند تا باز هم به پیشرفت فوتبال مان کمک کند. مطمئناً اگر کی روش بماند و بتوانیم امکانات لازم را برای او فراهم کنیم، می توانیم حرف های زیادی برای گفتن داشته باشیم و در جام دنیای بعدی یکی از پدیده ها باشیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 436

به "آزمون: الان نه، اما به زودی راهی لیگ برتر انگلیس می شوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون: الان نه، اما به زودی راهی لیگ برتر انگلیس می شوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید