چیزی که نباید داخل زیرزمین نگه داری و انبار کنید

به گزارش وبلاگ علیکایی، با نگهداری برخی از وسایل در زیرزمین احتمال آسیب رسیدن به آن ها زیاد می گردد مثل کتاب ها و هیزم و فرش و قالیچه که بخاطر رطوبت و وجود حشرات ممکن است خراب شوند.

چیزی که نباید داخل زیرزمین نگه داری و انبار کنید

چیزهای که نباید داخل زیرزمین نگه داری و انبار کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک، زیرزمین ناتمام می تواند محل خوبی برای ذخیره بعضی اقلام باشد که همواره از آن ها استفاده نمی کنید اما قبل از این که چیزی را در زیر زمین انبار کنید، در نظر بگیرید که در فضای خنک و اغلب مرطوب می ماند. موارد مطرح شده در این بخش به خوبی در زیر زمین نخواهند ماند.

نگهداری اسباب بازی در زیرزمین:

اسباب بازی های مورد علاقه بچه ها- به خصوص حیوانات خشک شده و دیگر اسباب بازی های پشمی - را باید در فضایی به غیر از زیرزمین نگهداری کرد. کرم های گرد و غبار، حشرات دیگر و حتی موش ممکن است به اسباب بازی ها آسیب بزنند. اگر باید اسباب بازی ها را در زیرزمین انبار کنید ، مطمئن شوید که در محفظه در بسته نگه داری می شوند.

اشتباه انبار کردن کتاب ها و نگهداری آن ها در زیرزمین:

می خواهید کتاب های مورد علاقه خود را از کودکی ذخیره کنید تا روزی به بچه ها یا نوه های خود بدهید، اما نگه داری آن ها در زیرزمین ، بهترین راهکار نیست. حشراتی هستند که در محیط های تاریک، مرطوب مانند زیرزمین رشد می نمایند همچنین ساس ها روی مواد نشاسته ای مثل چسبی که کتاب را متصل می نماید ، رشد می نمایند.

اشتباه در نگهداری فرش و قالیچه در زیرزمین:

فرش و قالیچه لوله نموده خانه عظیمی برای حشرات و موش ها هستند ، به گونه ای در نظر بگیرید که آن ها را در مکانی غیر از زیرزمین نگهداری نمایند. الیاف فرش همچنین رطوبت و بو را جذب می نمایند که اگر برای مدت های طولانی باقی بماند ممکن است آن ها را خراب کند.

نگهداری و انبار کردن هیزم در زیرزمین:

ممکن است ذخیره هیزم اضافی در زیر زمین برای بازیابی آسان و وسوسه نماینده باشد ، وقتی که آماده درست کردن آتش در شومینه هستید، اما رطوبت در زیرزمین می تواند باعث پوسیدگی گردد و چوب را بیش از حد خیس کند. حداقل 20 فوت دورتر از خانه خود هیزم را نگه دارید تا تبدیل به مکانی برای آفات نگردد.

اشتباهات نگهداری وسایلی مثل مواد قابل اشتعال در زیرزمین:

ممکن است وسوسه انگیز باشد که مخزن اضافی پروپان را برای کباب و یا نفت سفید را در زیرزمین تان نگهداری کنید، اما مواد قابل اشتعال هنگام نگه داشتن در داخل، خطرناک است . این نوع مواد قابل اشتعال در صورتی که در نزدیکی آب گرمکن و یا خشک کن لباس باشند ، می تواند بسیار خطرناک باشد. به جای آن ، آن ها را بیرون آورید و در گاراژ یا انبار نگه دارید.

نگهداری بعضی اسباب در زیرزمین:

از آنجا که چوب به راحتی می تواند با کپک خراب گردد، وسایل چوبی را از زیرزمین بیرون آورید . همین طور مبلمان می توانند رطوبت و بو ها را جذب نمایند . در عوض، این موارد را در مناطق خشک خانه نگه دارید.

انبارکردن و نگهداری لباس های کهنه در زیرزمین:

لباس های قدیمی را در نظر بگیرید - چه لباس های مورد علاقه ، کت زمستانی، بعضی مکانها غیر از زیرزمین. لباس ها مستعد هجوم هستند. زمانی که در مناطق مرطوب نگهداری می شوند ، خز و چرم نیز به خوبی در زیر زمین نگهداری نمی شوند. لباس ها را در کیسه های پلاستیکی بسته بندی شده در یک ناحیه دیگر از خانه نگهداری کنید.

نگهداری وسایل الکترونیکی در زیرزمین:

اگر می خواهید دی وی دی قدیمی و یا استریو را نگه دارید، آن را در جایی غیر از زیرزمین انبار کنید. دمای بی نهایت و رطوبت می تواند موجب مسائلی در اجزای آن گردد.

اشتباه در نگهداری فایل و کاغذهای مهم درون زیرزمین:

این اوراق مهم مانند پرونده های پزشکی، پاسپورت و گواهی تولد را در زیرزمین نگه ندارید، همین طور عکس می تواند توسط آب و رطوبت اضافی در هوا آسیب ببینند. اگر احتیاج دارید بعضی از موارد کاغذی را در زیرزمین نگه دارید، آن ها را در یک محفظه پلاستیکی محکم قرار دهید.

عکس ها:

اگر آلبوم های عکس خانوادگی مورد علاقه خود را در زیرزمین نگه دارید، مدت زیادی سالم نخواهند ماند، عکس ها در محیط های مرطوب نمی مانند و در طول زمان، حتی خشکی هم آنها را شنماینده خواهد ساخت پس بهتر است که این موارد را به فرمت های اینترنتی تبدیل کنید تا تصاویری را که دارید همیشگی باشند.

ارثیه های خانوادگی:

اگر شما ارثیه های خانوادگی دارید که به آنها امید دارید، نباید را در زیر زمین قرارشان دهید، بلکه باید یک شرایط ایمن برای نگهداری آن ها پیدا کنید و بدانید که در زیر زمین هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که این اتفاق بیفتد و بدانید که آب و کپک هیچ چیز را محکم نگاه نمی دارد.

تخت خواب:

محیط های مرطوب مانند زیرزمین، مکان خوبی برای کپک و قارچ هستند، به این معنی که شما نباید تخت خوابی را در آنجا انبار کنید، مگر این که کاملاً پوشیده شده باشد وعلاوه بر این، شما احتمالاً نمی خواهید صورت و بدن خود را در مقابل چیزی که از طریق هاگ های کپک مضر مورد هجوم قرار گرفته است، قرار دهید که می تواند همه جور مسئله ای از سردرد تا مشکل تنفسی را برایتان ایجاد کند.

نگهداری دوچرخه:

قرار دادن دوچرخه در زیرزمین ممکن است که کارایی آن را ضعیف کند و وقتی به آن احتیاج دارید دیگر غیر قابل استفاده باشد، چرا که نوسانات دمایی در زیرزمین می تواند باعث از دست دادن فشار گردد و بنابراین بهتر است در صورت امکان آن را در فضای کنترل شده آب و هوایی نگه دارید.

کنسرو موادغذایی:

این قوطی ها احتیاجی به یخچال ندارند، اما به این معنا نیست که آن ها به یک محیط بدون کنترل شده آب و هوایی احتیاج دارند و طبق گزارش وزارت کشاورزی ، کنسروهایی که به طور تصادفی در زیرزمین منجمد می شوند، دارای پتانسیل ایجاد مسائل سلامتی برای افرادی هستند که آن ها را می خورند و کنسروهایی که در خارج از یخچال ذوب می شوند دیگر برای مصرف ایمن نیستند.

فلز برنج و سازه های چوبی:

در حالی که شما ممکن است بخواهید بچه هایتان کار با ابزارهای خود را متوقف نمایند و آنها را از اتاق نشیمن، به زیرزمین ببرند، باید بدانید که آنجا جای مناسب برای ذخیره آنها نیست، زیرزمین بدترین جا برای ذخیره کردن ابزارات موسیقی است و دشمن عظیم این ابزارها رطوبت است.

رطوبت باقی می ماند و حتی می تواند روی صدای دستگاه تاثیر بگذارد، آب باقی مانده در آنها می تواند به کپک تبدیل گردد و پد و پارچه در سازه های چوبی ممکن است که آغاز به پاره شدن کند.

نگهداری عطرها:

آن بوی مخصوص به خودتان ممکن است اگر آن را در زیرزمین بماند، دیگر شیرینی نداشته باشد و نوسانات دما و رطوبت می تواند بر عطر و بوی ادکلن شما تاثیر بگذارد و باعث از دست دادن ماندگاری آنها در طول زمان گردد.

گازوئیل رو هم به مواد مواد قابل اشتعال در زیرزمین اضافه کنید:

اگر زیرزمین تان شوفاژخانه است، احتمالاً ایده خوبی است که قوطی های گاز اضافی تان را جای دیگری نگه دارید و به عنوان یک قاعده کلی، هر چیزی که مانند بنزین احتراقی است باید از خطرات بالقوه آتش سوزی مانند شوفاژخانه دور بماند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1134

به "چیزی که نباید داخل زیرزمین نگه داری و انبار کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چیزی که نباید داخل زیرزمین نگه داری و انبار کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید