چگونه سهم بیشتری از گردشگری جهان را به دست آوریم؟

به گزارش وبلاگ علیکایی، ایران جزو 10 کشور برجسته باستانی٬ تاریخی و فرهنگی جهان است و جاذبه های گردشگری زیادی دارد.

چگونه سهم بیشتری از گردشگری جهان را به دست آوریم؟

بهترین تجربه سفر را به https://bestcanadatours.com تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای گردشگری بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، ما در کشوری زندگی می کنیم که با سابقه تاریخی و تمدنی غنی خود حرف های زیادی برای گفتن دارد. این کشور با ذره ذره خاکش به نوعی روایتگر تاریخ تمدن بشر است و با توجه به همین موضوع براساس ضوابط یونسکو جزو 10 کشور برجسته باستانی٬ تاریخی و فرهنگی جهان و از نظر جاذبه های طبیعی رتبه پنجم جهان را به خود اختصاص داده است.

ایران ما، این کشور 4 فصل با تاریخی انکارناپذیر در هر نقطه خود درس هایی شنیدنی برای همه مردم جهان دارد و روز 30 اردیبهشت به عنوان نمادی برای تأکید بر اهمیت بازدید از جاذبه های گردشگری ایران زمین و مرور تاریخ آن انتخاب شده است. این روز در تقویم ما با عنوان روز ایرانگردی و ایران شناسی شناخته می شود تا به ما یادآوری کند، قبل از سفر به هر نقطه جهان بهتر است کشور خودمان را به خوبی بشناسیم و با شناخت کافی از آن با زندگی گذشتگان خود آشنا شویم.

به این بهانه، سراغ یکی از کارشناسان حوزه گردشگری رفتیم تا از او بپرسیم چگونه می توان ایران را آن گونه که شایسته است به جهانیان معرفی کرد و تا به امروز تا چه اندازه در تحقق این امر پیروز بوده ایم؟

هادی عربی گل مدرس و کارشناس هتلداری و گردشگری، در مصاحبه با خبرنگار خبرنگاران، به جایگاه قابل توجه ایران در میان کشور های برجسته باستانی، تاریخی و فرهنگی جهان اشاره و بیان نمود: متأسفانه تا امروز صنعت گردشگری ما نتوانسته به جایگاه شایسته خود برسد و درآمد ارزی کشور را بالا ببرد. این در حالی است که کشور ما جاذبه های تاریخی و طبیعی بی شماری دارد که در سطح جهان کم نظیر هستند.

او اضافه نمود: امروز برخی کشور ها اگرچه گذشته تاریخی غنی ندارند، تلاش می کنند سهمی از صنعت گردشگری جهان داشته باشند.

این مدرس و کارشناس هتلداری و گردشگری اظهار کرد: به نظر من ضعف حوزه گردشگری کشورمان ناشی از کیفیت خدمات و تبلیغات است. ما در حوزه تبلیغات می توانیم با اصلاح روش های تبلیغی و ایجاد تور های مجازی به چند زبان، کشورمان را بیش از پیش به جهانیان بشناسانیم و دید آن ها نسبت به ایران را اصلاح کنیم.

عربی گل ادامه داد: اصلاح زمان تعطیلات هم یکی دیگر از راهکار های تقویت حوزه گردشگری کشورمان است. بهتر است که ما زمان تعطیلاتمان را با زمان تعطیلات بین المللی هم سو کنیم و تطبیق بدهیم تا سهم بیشتری از جهانگردی و گردشگری جهان به خود اختصاص دهیم. اصلاح خطوط حمل و نقلی نیز یکی دیگر از راهکار های معرفی مناسب و بیش از پیش ایران به جهانیان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 738

به "چگونه سهم بیشتری از گردشگری جهان را به دست آوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه سهم بیشتری از گردشگری جهان را به دست آوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید