پرداخت دیه از بیت المال برای قتلی که فاش نشد

به گزارش وبلاگ علیکایی، قضات دادگاه با درخواست پرداخت دیه از بیت المال به خانواده مردی که 6 سال قبل به قتل رسید و هیچ سرنخی از قاتلش به دست نیامد موافقت کردند.

پرداخت دیه از بیت المال برای قتلی که فاش نشد

به گزارش ، رسیدگی به این پرونده از 6 سال پیش با مراجعه زنی به اداره پلیس شروع شد. این زن مدعی بود که شوهرش برای کار از خانه خارج شده، اما دیگر بازنگشته است. او به مأموران گفت: خسرو یک وانت داشت و با آن کار می کرد. اما آخرین باری که او به قصد کار از خانه خارج شد دیگر او را ندیدم و هرچه با تلفن همراهش هم تماس گرفتم پاسخم را نداد.

پس از اظهارات همسر خسرو مأموران تحقیقات شان را شروع کردند، اما به سرنخی نرسیدند تا اینکه چند روز بعد مأموران جسد فردی را کشف کردند که به قتل رسیده بود و شباهت زیادی به فرد گمشده داشت که همسر و پدر خسرو پس از حضور در پزشکی قانونی هویت او را تأیید کردند. در گزارش قتل وی نیز آمده بود قاتل در ابتدا مقتول را شکنجه نموده و پس از زدن ضرباتی به سرش او را به قتل رسانده بود.

در ادامه رسیدگی به پرونده چند مظنون بازداشت شدند، اما پس از اثبات بی گناهی آزادشان کردند.

مأموران حتی به سراغ ضعیف ترین فرضیه ها هم رفتند و با اینکه اعضای خانواده خسرو گفته بودند که او و همسرش سیما رابطه خوبی باهم داشتند، اما مأموران بازهم زندگی خصوصی آن ها را مورد آنالیز قرار دادند و متوجه شدند خسرو و سیما 3 سال قبل ازدواج نموده اند و یک فرزند هم دارند و مسئله ای نداشته اند.

پس از گذشت 6 سال از این پرونده و بی نتیجه ماندن آن خانواده مقتول با مراجعه به دادگاه درخواست دیه از بیت المال را مطرح کردند. پدر مقتول گفت: ما هرکسی را که فکر می کردیم ممکن است در قتل پسرم نقش داشته باشد به پلیس معرفی کردیم و هرکاری برای پیدا کردن قاتل او انجام دادیم، اما متأسفانه هیچ سرنخی پیدا نشد با این حال هنوز هم همچنان درخواست مان پیگیری و شناسایی عامل قتل است، اما در این 6 سال هم خیلی سختی کشیدم. غم از دست دادن پسرم از یک طرف و هزینه نگهداری از زن و بچه اش هم از طرف دیگر کمرم را شکسته است. از این رو درخواست می کنم تا با پرداخت دیه از صندوق بیت المال موافقت کنید تا بتوانم برای نوه ام سرمایه ای درست کنم تا وقتی عظیم شد پشتوانه ای داشته باشد.

پس از درخواست پدر مقتول در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران قضات وارد شور شدند و با پرداخت دیه از بیت المال موافقت شد.

منبع: ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 679

به "پرداخت دیه از بیت المال برای قتلی که فاش نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت دیه از بیت المال برای قتلی که فاش نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید