منصور اوجی شاعر و نویسنده درگذشت

به گزارش وبلاگ علیکایی، منصور اوجی شاعر شناخته شده کشور و دارای نشان درجه یک هنری در حوزه ادبیات دیشب در 84 سالگی به دیار باقی شتافت.

منصور اوجی شاعر و نویسنده درگذشت

مرضیه اوجی شاعر و خواهر وی با تأیید این به ایبنا گفت: حدود یک سال پیش در اثر شکستگی یکی از دنده ها و پس از بهبود نسبی، برادرم دچار عارضه کبدی شد.

مرضیه اوجی اضافه کرد: ماه ها بود که با حضور پرستار از این شاعر برجسته ایران در منزل نگهداری می کردیم؛ اما متأسفانه دیشب ایشان را از دست دادیم.

منصور اوجی در حالی در هفته شیراز از دنیا رفت، که شیراز یکی از بن مایه های اصلی شعری او بود و در سال 1398 نیز مجموعه شعرهای او با عنوان کجاهای دنیا های شیراز منتشر شد. آخرین کتاب وی با عنوان یک عمر شاعری نیز برنده جایزه کتاب سال استان فارس شده است.

وی از دوستان نزدیک سیمین بهبهانی و سیمین دانشور بود که نامه نگاری های خاطره انگیزش با این دو ادیب فقید در کتابی به نام 110 نامه به دو سیمین منتشر شده است. منصور اوجی از تأثیرگذاران شعر نیمایی در ایران بوده و بیش از 30 مجموعه شعر از او راهی بازار نشر شده است.

این شاعر با اشعار کوتاه در فضای ادبی کشور شناخته شده و مجموعه کوتاه مثل آه و شعرهایی به کوتاهی عمر در این حوزه مورد توجه است.

اوجی در عرصه رباعی نیز طبع آزمایی نموده و دفتر شعر حالی است مرا را به یادگار گذاشته است.

باغ شب، خواب درخت و تنهایی زمین، شهر خسته، این سوسن است که می خواند، مرغ سحر، صدای همواره، خوشا تولد و پرواز و شعرهای مصری آثار این شاعر به شمار می فرایند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1375

به "منصور اوجی شاعر و نویسنده درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منصور اوجی شاعر و نویسنده درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید