قهرمانی خاکسار، عباسعلی و پورشیب در کاراته آسیا، علیپور و کاتای تیمی بانوان به نقره رسیدند

به گزارش وبلاگ علیکایی، در ادامه رقابت های کاراته قهرمانی آسیا در ازبکستان، طروات خاکسار،حمیده عباسعلی و ذبیح الله پورشیب به مدال طلا رسیدند و رزیتا علیپور و تیم کاتای بانوان نیز به مدال نقره دست یافتند. همچنین 4 برنز دیگر نیز از آن نمایندگان ایران شد.

قهرمانی خاکسار، عباسعلی و پورشیب در کاراته آسیا، علیپور و کاتای تیمی بانوان به نقره رسیدند

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی را از نزدیک شاهد باشد.

به گزارش خبرنگاران، در ادامه رقابت های کاراته قهرمانی آسیا 2019 در تاشکند ازبکستان، نمایندگان ایران صاحب 3 مدال طلا، 2 نقره و 4 برنز شدند.

طراوت خاکسار نخستین طلایی ایران

طراوت خاکسار در ملاقات فینال وزن 55- کیلوگرم مقابل سوینچ راخیموآ از ازبکستان 7 بر صفر به فزونی رسید و صاحب مدال طلا شد.

خاکسار در مبارزات روز گذشته ابتدا 8 بر صفر دپیکا دیمان از هند را برد، سپس با نتیجه 3 بر 2 بر مائه اسو از فیلیپین غلبه کرد.وی در ملاقات سوم 8 بر صفر آنو آریکاری از نپال را شکست داد و در نیمه نهایی نیز 6 بر 5 کوک آگونگ از اندونزی را مغلوب کرد و به ملاقات پایانی راه یافت و نخستین فینالیست تیم ایران لقب گرفت.

ذبیح الله پورشیب دومین طلایی ایران

در ملاقات پایانی وزن 84- کیلوگرم مردان، ذبیح اله پورشیب در فینال مقابل محمود ساجان از اردن نهاده شد و یک بر صفر به فزونی رسید و دومین مدال طلای تیم ایران در این رقابتها را کسب کرد.

نماینده وزن 84- کیلوگرم تیم ملی ایران پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم 4 بر 3 از سدایگور چیخمارف از قزاقستان گذشت. وی سپس 2 بر صفر هان دوتان ویتنامی را از پیش رو برداشت و در بازی نیمه نهایی پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه مقابل محمد الماجدی از کویت در هانتی برنده شد و به فینال راه یافت.

حمیده عباسعلی آخرین طلایی ایران

در فینال وزن 68+ کیلوگرم تیم ملی بانوان حمیده عباسعلی در پیکار با سوفیا براتسولاو از قزاقستان صاحب فزونی 4 بر 2 شد و طلا گرفت. حمیده عباسعلی در نخستین مبارزه خود پیروز شد، موخلاریم کاکیمجونوآ از ازبکستان را با نتیجه 8 بر صفر شکست دهد. عباسعلی در دور دوم پرشکا میتال از هند را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد. عباسعلی در ادامه این رقابت ها نماینده هنگ کنگ را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و راهی فینال شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا شد.

مدال نقره رزیتا علیپور

در فینال وزن 61- کیلوگرم بانوان شانزدهمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا ازبکستان، رزیتا علیپور در ملاقات فینال مقابل یین ژیااویان چینی پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه با رای داوران در هانتی نتیجه را واگذار کرد و نقره گرفت.

علیپور پس از استراحت در دور اول، دور دوم ابتدا یک بر صفر وان یو چویی از هنگ کنگ را برد و سپس با همین نتیجه میوکی تاکای از فیلیپین را مغلوب کرد و در نیمه نهایی پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه، با رای داوران در هانتی آیامی موریگوچی از ژاپن را برد و فینالیست شد.

کاتای تیمی بانوان نقره پوش شد/ صادقی و کاتای تیمی مردان برنز گرفتند

کاتای تیمی بانوان ایران با ترکیب الناز تقی پور، شادی جعفری زاده و نجمه قاضی زاده که به ملاقات فینال راه یافته بود به دلیل آسیب دیدگی شادی جعفری زاده در جریان تمرینات از ناحیه زانو، از حضور در ملاقات فینال و مبارزه با تیم ژاپن انصراف داد تا صاحب مدال نقره شانزدهمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا گردد.

تیم ایران دور اول با تیم های هنگ کنگ، بنگلادش، هند و ویتنام همگروه بود که با کسب امتیاز 24.34 به عنوان تیم اول راهی ملاقات فینال شد.

در کاتای انفرادی بانوان، فاطمه صادقی که روز گذشته به دور دوم صعود نموده بود امروز و در دوم مسابقات خود با کاتاروهایی از اندونزی، ویتنام و هنگ کنگ همگروه بود و توانست با کسب امتیاز 24.14 به ملاقات رده بندی راه یابد.

صادقی در ملاقات رده بندی به مصاف آدا وونگ از کره جنوبی رفت و با امتیاز 24.36 بالاتر از حریف کره ای نهاده شد و مدال برنز این بخش را از آن خود کرد.

کاتای تیمی مردان هم با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر در دوم دوم رقابت خود امروز با تیم های کویت، اندونزی و ژاپن همگروه شد و با کسب امتیاز 25 پس از تیم ژاپن به عنوان تیم دوم راهی ملاقات رده بندی شد.

این تیم برای کسب مدال برنز به مصاف تیم هنگ کنگ رفت و توانست با غلبه بر این تیم مدال برنز را بر گردن آویزد.

عسگری و گنج زاده به مدال برنز رسیدند

در وزن 75- کیلوگرم بهمن عسگری در جدول شانس مجدد، غلام عباس سعادی از پاکستان را 2 بر صفر مغلوب کرد و در ملاقات رده بندی نیز با غلبه برداستونبک اوتابالایف ازبکستانی به مدال برنز رسید.

او روز گذشته ابتدا 9 بر یک یی ژو وانگ از چین را شکست داد. سپس 6 بر یک از سد دانشکومار سلواکومار از مالزی گذشت و در نیمه نهایی 2 بر یک مغلوب کن نیشیمورا از ژاپن دارنده یک طلا و یک برنز کاراته وان های 2019 و عنوان سومی دنیا در سال 2018 شد و به گروه شانس مجدد رفت.

در وزن 84+ کیلوگرم نیز سجاد گنج زاده با فزونی 5 بر 2 مقابل نماینده قرقیزستان صاحب مدال برنز شد.

در مسابقات روز گذشته، گنج زاده ابتدا 4 بر 2 مینسو جانگ از کره جنوبی را برد سپس 3 بر صفر سامانروی آرول وران از مالزی را مغلوب کرد.وی در مبارزه سوم پرمان ایشانوف از ترکمنستان را 5 بر صفر شکست داد و در نیمه نهایی نیز مقابل طارق حمدی از عربستان نهاده شد و پس از تساوی یک بر یک در وقت قانونی مبارزه با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و به ملاقات رده بندی رفت.

ناکامی حسن نیا، روشن، بهمنیار و یاوری در رسیدن به مدال

در وزن 60 - کیلوگرم، مجید حسن نیا در اولین ملاقات 6 بر 2 راجا یانفو از هند را برد و در دومین مبارزه 5 بر یک مقابل صدرالدین سایماتوف ازبکستانی باخت و به جدول شانس مجدد رفت. او در این گروه نماینده ترکمنستان را 8 بر صفر برد اما در ملاقات رده بندی 3 بر 2 نتیجه را به حریف کویتی واگذار کرد و به مدال نرسید.

در وزن 55- کیلوگرم، رضا روشن پس از استراحت در دور اول، دور دوم یک بر صفر گاتام سائود از هند را برد و در ادامه با همین نتیجه مغلوب آندره آکتائوف از قزاقستان شد و به جدول شانس مجدد راه پیدا کرد.او در این گروه ابتدا نماینده کامبوج را 2 بر صفر برد و سپس 4 بر 2 نتیجه را به نماینده مالزی واگذار کرد و دستش از رسیدن به مدال خالی ماند.

در وزن 50- کیلوگرم، سارا بهمنیار در اولین ملاقات پس از تساوی 2 بر2 در وقت قانونی مبارزه مقابل تی هونگ دین از ویتنام برنده تاتامی شد. سپس 3 بر 2 نتیجه را به میهو میاهارا از ژاپن دارنده عنوان قهرمانی دنیا در سال 2018 واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت. در این گروه ابتدا حریفی از چین را 8 بر صفر مغلوب کرد و در ملاقات رده بندی 5 بر 4 مقابل حریف چینی باخت و به مدال نرسید.

در وزن 68- کیلوگرم، زهرا یاوری در اولین ملاقات مقابل جورجیا زفانیا از اندونزی بعد از تساوی 6 بر 6 با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و با توجه به راهیابی حریف به فینال، او هم به جدول شانس مجدد رفت.او ابتدا در حالی که از حریف ترکمنستانی 5 بر 3 عقب بود با هانسوکو شدن رقیب برنده تاتامی شد و در ملاقات رده بندی 6 بر4 مقابل حریف ژاپنی باخت و به مدال نرسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 353

به "قهرمانی خاکسار، عباسعلی و پورشیب در کاراته آسیا، علیپور و کاتای تیمی بانوان به نقره رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمانی خاکسار، عباسعلی و پورشیب در کاراته آسیا، علیپور و کاتای تیمی بانوان به نقره رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید