سنسور هوشمند اعلام واژگونی خودرو ساخته شد

به گزارش وبلاگ علیکایی، دکتر سعید صلحی وند مدیر یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در مورد سنسور هوشمند اعلام واژگونی خودرو به خبرنگاران گفت: ما پیروز شدیم در این شرکت سنسوری هوشمند که شامل نرم افزار، سخت افزار، سیستم ردیاب است را طراحی کنیم که به هنگام تصادفات و واژگونی به مراکز معین شده اطلاع دهد.

سنسور هوشمند اعلام واژگونی خودرو ساخته شد

وی با بیان اینکه این سنسور در هرجای خودرو قابل نصب است، گفت: سیستمی که طراحی نموده ایم علاوه بر ردیاب جی پی اس، به هنگام واژگونی خودرو، یک پیغام به اورژانس و پلیس ارسال می نماید.

وی با اشاره به دیگر ویژگی این سنسور گفت: همچنین به هنگام تصادفات و یا ضربه به خودرو، پیغامکی به واسطه این سنسور به صاحب خودرو و 6 نفر از اعضای خانواده و اقوام نزدیک ارسال می نماید.

به گفته صلحی وند دانش فنی این سنسور را به دست آورده ایم و در صددیم آن را تجاری سازی کنیم.

مدیرشرکت دانش بنیان با بیان اینکه چنین سیستمی در کشور طراحی و ساخته نشده است، گفت: به دلیل اینکه بعضی از تصادفات در مناطقی رخ می دهد که مشکل آنتن دهی دارد از این رو استفاده از چنین سنسوری می تواند ضروری باشد تا به هنگام حادثه مختصات جغرافیایی خودرو و محل حادثه را اطلاع دهد.

وی با اشاره به ویژگی های سنسور هوشمند اعلام واژگونی خودرو، گفت: زمانی که باتری ردیاب ضعیف شد یک پیغامک هشدار به مالک خودرو از سوی این سنسور ارسال می گردد تا شخص نسبت به تعویض باتری اقدام کند. همچنین ارسال پیغام به هنگام افت ولتاژ باتری داخلی دستگاه ردیاب از دیگر ویژگی های این سنسور محسوب می گردد.

صلحی وند تاکید نمود: ما در صدد هستیم که این محصول را به واسطه یک گروه خودروسازی، تجاری سازی کنیم که تاکنون جلساتی در این راستا داشته ایم.

وی گفت: در حال حاضر قرار است تا چند ماه آینده این سنسور را برای ارزیابی و تست به گروه خودروسازی متقاضی ببریم تا بدین واسطه به فراوری انبوه برسد.

مدیرشرکت دانش بنیان اضافه کرد: مالک خودرو هر جایی که باشد و احتیاج به یاری داشته باشد در صورت عدم دسترسی به موبایل می تواند به واسطه دکمه ای از این سنسور، پیغامکی حاوی مختصات جغرافیایی خودرو به خانواده و یا شماره های تعریف شده از قبل ارسال کند.

صلحی وند ادامه داد: ارسال پیغام هشدار واژگونی خودرو هر یک دقیقه یکبار، ارسال پیغام هشدار کم بودن شارژ سیم کارت، امکان تعریف شماره سریال خودرو و استعلام آن، دریافت موقعیت توسط پیغامک، پیغام هشدار سرعت غیرمحاز، پیغام هشدار روشن شدن بهنگام پارک به مالک، پیغام هشدار ضربه خودرو، پیغام هشدار بازشدن دربها از دیگر ویژگی های این سنسور به شمار می رود.

به گزارش وبلاگ علیکایی، سنسور هوشمند اعلام واژگونی خودرو ثبت اختراع شده است. این محصول در گردهمایی فناورانه استارت آپهای دانش بنیان صنعت خودرو که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید در معرض نمایش نهاده شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 155

به "سنسور هوشمند اعلام واژگونی خودرو ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنسور هوشمند اعلام واژگونی خودرو ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید