رویترز: آژانس نصب زنجیره دوم سانتریفیوژهای جدید در نطنز را تایید کرد

به گزارش وبلاگ علیکایی، خبرگزاری رویترز مدعی شد گزارشی را که دیده بان هسته ای سازمان ملل به کشورهای عضو ارائه داده، رویت کرده و در آن آمده است که ایران غنی سازی اورانیوم را با زنجیره دوم سانتریفیوژهای پیش رفته IR-2m در سایت نطنز آغاز کرده است.

رویترز: آژانس نصب زنجیره دوم سانتریفیوژهای جدید در نطنز را تایید کرد

به گزارش ایسنا، رویتز ادامه داد که در این گزارش به تاریخ دوشنبه(روز گذشته)، آمده است که ایران پیش از این با یک زنجیره 174 تایی از سانتریفیوژهای IR-2m در نطنز غنی سازی می کرده است و در ماه دسامبر به آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاع داد که برنامه دارد سه زنجیره از سانتریفیوژهای IR2m را در آن جا نصب کند که یکی از آن ها نصب و فعال بود.

این خبرگزاری بخش دیگری از این گزارش محرمانه را منتشر کرده و نوشت: آژانس همچنین راستی آزمایی کرده است که نصب زنجیره دوم از سه زنجیره IR-2m پیش تر اشاره شده در شرف تکمیل است و نصب زنجیره سوم آغاز شده است.

کاظم غریب آبادی کننده دائمی کشورمان در سازمان های بین المللی در وین امروز در صفحه توییترش نوشت: به لطف دانشمندان هسته ای سخت کوش مان دو زنجیره 348تایی از سانتریفیوژهای IR2m با ظرفیتی تقریبا 4 برابر (سانتریفیوژهای) IR1 اکنون با گاز UF6(اورانیوم هگزافلورید) با موفقیت در نطنز فعالیت می کنند. نصب 2 زنجیره از سانتریفیوژهای IR6 نیز در در فردو آغاز شده است. موارد بیشتری به زودی در کار خواهد بود.

غریب آبادی در ادامه نوشت: آژانس بین المللی انرژی اتمی هنوز قادر به راستی آزمایی است و این پیش برد همان طور که برنامه ریزی شده بود، به اطلاع آن رسیده است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1205

به "رویترز: آژانس نصب زنجیره دوم سانتریفیوژهای جدید در نطنز را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: آژانس نصب زنجیره دوم سانتریفیوژهای جدید در نطنز را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید