خدمت رسانی پلیس راه کشور به زائران اربعین حسینی

به گزارش وبلاگ علیکایی، رئیس پلیس راه با بیان اینکه خدمت به زائران و شیفتگان حسینی یک عبادت است، گفت: پلیس راه کشور سال جاری نیز با تمامی امکانات و تجهیزات به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی خواهد نمود.

خدمت رسانی پلیس راه کشور به زائران اربعین حسینی

پایگاه خبری پلیس: سردار تیمور حسینی، رئیس پلیس راه کشور، در همایش پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی استان ایلام اظهارکرد: اربعین حسینی(ع) یک ماموریت عظیم دینی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، انتظامی، عمرانی، ترافیکی، امنیتی، امدادی و خدماتی است و اگر تفکر جمعی و اقدام به موقع دستگاه های مختلف و همدلی و همکاری نباشد قطعاً موفقیتی حاصل نخواهد شد.

رئیس پلیس راه کشور در بخش دیگری از سخنان خود به حوزه ترافیک و عوامل دخیل در آن اشاره نمود و گفت: ما برای داشتن امنیت ترافیکی احتیاجمند ابزار و انسان های هوشمند هستیم.

وی اضافه نمود: برای فراوری هر ابزاری احتیاجمند یک سری مواد اولیه هستیم و زیربنای اولیه فراوری امنیت ترافیکی، انسان هوشمند است که بایستی کوشش کند باور و تفکر قوی داشته باشد.

حسینی یادآور شد: دومین ماده اولیه فراوری امنیت ترافیکی، راه است که باید آن را در اختیار کاربر ترافیک قرار دهیم علاوه بر آن از ایمن بودن و داشتن استانداردهای لازم نیز مطمئن شویم.

وی اضافه نمود: سومین ماده اولیه فراوری امنیت ترافیکی، وسیله نقلیه است که اولاً خودرو ایمن می تواند از حوادث بسیاری پیشگیری کند. ثانیاً در صورت تصادف از راننده و سرنشین محافظت می نماید.

حسینی توضیح داد: یکی از علل وقوع حوادث، نبود باور در بین کاربران از جمله رانندگان، سرنشین و عابر پیاده در ایفای نقش برای جلوگیری از حوادث رانندگی است.

وی در ادامه گفت: نقش راه ها در جلوگیری از کاهش تصادفات برکسی پوشیده نیست و لازمه تردد ایمن زائران اربعین، ایمن سازی و کسب استانداردهای ضروری است.

رئیس پلیس راه کشور گفت: نمی توانیم امیدوار باشیم روزی به سطحی دست یابیم که به صورت کامل خطاهای انسانی را از بین ببریم به این علت که خطای انسانی اجتناب ناپذیر است اما می توان با استفاده از خودروهای ایمن و آموزش کاربران هوشمند تا میزان بالایی از حوادث رانندگی جلوگیری کنیم.

وی به لزوم فراوری خودروهای ایمن در کشور اشاره نمود و گفت: وسیله ایمن قادر خواهد بود از راننده و سرنشین در مقابل ورود صدمات جدی جسمانی ایفای نقش کند و امروز احتیاج کشور است که همگام با دنیا به سوی فراوری خودروهای ایمن سوق یابد.

حسینی در سرانجام اظهارکرد: می توانیم ادعا کنیم که امروز این رویداد در حال اجرا نتیجه یک کوشش جمعی است ولی تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 102

به "خدمت رسانی پلیس راه کشور به زائران اربعین حسینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمت رسانی پلیس راه کشور به زائران اربعین حسینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید