خبرنگاران کمیته پیشگیری کرونا در آموزش و پرورش مازندران مستقر شد

به گزارش وبلاگ علیکایی، ساری - خبرنگاران - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از استقرار کمیته پیشگیری از بیماری کرونا در این نهاد اطلاع داد.

خبرنگاران کمیته پیشگیری کرونا در آموزش و پرورش مازندران مستقر شد

علیرضا سعدی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ علیکایی گفت: این کمیته با هدف اجرای مصوبات استان در زمینه با اقدامات پیشگیرانه از شیوع و گسترش بیماری کرونا ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: انتقال، تکلیف و پیگیری دستورالعمل های دانشگاه علوم پزشکی مازندران و وزارت بهداشت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از وظایف اصلی این کمیته است .

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به تعطیل بودن مدارس تا خاتمه هفته جاری گفت: این تعطیلی مربوط به دانش آموزان بوده و مسئولان مدارس به صورت عادی در محیط کار خود باید حاضر باشند.

سعدی پور پیگیری شرایط بهداشتی محیطی مدارس و پاکساز مدارس مازندران از هرگونه احتمال وجود ویروس را از دیگر مسئولیت های کمیته مذکور برشمرد و گفت: کمیته پیشگیری از کرونا آموزش و پرورش به صورت مستقیم با دانشگاه علوم پزشکی در ارتباط خواهد بود و آخرین دستورالعمل ها را اجرایی خواهد نمود.

وی مدیریت کمیته پیشگیری از کرونا را با معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران مطرح نمود و گفت: سید علی ساداتی به عنوان سرپرست این کمیته انتخاب شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران سلامتی دانش آموزان را اولویت دستگاه تعلیم و تربیت مطرح نمود و گفت: برای جلوگیری از انتقال ویروس، تعطیلی و در منزل بودن دانش آموزان از اهم دغدغه های ما به شمار می آید که با هماهنگی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص آن تصمیم گیری و به طور مرتب اطلاع رسانی خواهد شد.

از روز یکشنبه هفته جاری تمامی مدارس استان مازندران در پی شایعات مبنی بر شیوع ویروس کرونا در استان تعطیل شدند که تا خاتمه هفته ادامه خواهد داشت.

آموزش و پرورش مازندران دارای 536 هزار دانش آموز و حدود 38 هزار نیروی فرهنگی است که در چهار هزار و 400 مدرسه تحصیل و تدریس می نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 531

به "خبرنگاران کمیته پیشگیری کرونا در آموزش و پرورش مازندران مستقر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کمیته پیشگیری کرونا در آموزش و پرورش مازندران مستقر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید