مشخص نرخ مالیات نقل و انتقال وسایل نقلیه

به گزارش وبلاگ علیکایی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای نرخ مالیات نقل و انتقال وسایل نقلیه را معین کردند.

مشخص نرخ مالیات نقل و انتقال وسایل نقلیه

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ علیکایی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، ماده 32 لایحه مالیات بر ارزش افزوده را تصویب کردند.

بر اساس این مصوبه، نقل و انتقال انواع خودرو و موتورسیکلت، به استثناء ماشین های راهسازی، کارگاهی، معدنی، کشاورزی و شناورها، مشمول مالیات نقل و انتقال به توضیح ذیل می باشند:

فراوری داخل به میزان یک درصد (1%) و وارداتی دو درصد (2%) به مأخذ مذکور در تبصره (1) ماده (30) این قانون برای سال فراوری.

مأخذ محاسبه مالیات موضوع این ماده تا شش سال پس از سال فراوری، سالانه ده درصد (10%) همان مأخذ کاهش می یابد و برای سال های ششم به بعد، چهل درصد (40%) مأخذ یاد شده است.

تبصره 1: ثبت سند انتقال وسایل نقلیه توسط دفاتر اسناد رسمی و یا تعویض پلاک توسط نیروی انتظامی، منوط به پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده و به ترتیبی است که سازمان مقرر می نماید. مراجع مزبور در صورت تخلف از این حکم، ملزم به پرداخت دوبرابر مالیات پرداخت نشده هستند.

تبصره 2: اولین انتقال خودرو از کارخانجات سازنده و یا مونتاژکننده داخلی و یا واردکنندگان (نمایندگی های رسمی شرکت های خارجی) به خریداران و همچنین هرگونه انتقال به صورت صلح و هبه به نفع دولت مشمول پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده می گردد.

تبصره 3: نقل و انتقال انواع خودرو و موتور سیکلت با پلاک انتظامی مناطق آزاد تجاری -. صنعتی مشمول مالیات موضوع این ماده نمی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 423

به "مشخص نرخ مالیات نقل و انتقال وسایل نقلیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخص نرخ مالیات نقل و انتقال وسایل نقلیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید