امارات خریدار طلای قاچاق کنگو، عایدی که صرف گروه های تروریستی می شود

به گزارش وبلاگ علیکایی، سازمان ملل متحد می گوید میزان تولید و فروش طلا در کشور کنگو به طور منظم ثبت و گزارش نمی شود و قاچاق این فلز گران بها از این کشور آفریقایی افزایش یافته است.

امارات خریدار طلای قاچاق کنگو، عایدی که صرف گروه های تروریستی می شود

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، سازمان ملل متحد می گوید میزان تولید و فروش طلا در کشور کنگو به طور منظم ثبت و گزارش نمی شود و قاچاق این فلز گران بها از این کشور آفریقایی افزایش یافته است.

این سازمان در گزارش جدید خود می نویسد که طلا از طریق همسایگان شرقی کنگو به صورت غیرقانونی از کشور خارج و به زنجیره های جهانی قاچاق می پیوندد. افزایش میزان قاچاق طلا در کنگو موجبات تامین مالی گروه های تروریستی در منطقه آفریقا را فراهم ساخته است.

گروه متخصصان سازمان ملل متحد در کنگو در گزارش سالانه خود اعلام کرده اند که بیشتری میزان قاچاق در استان های کیو شمالی و جنوبی و همچنین ایتوری این کشور صورت گرفته است. طبق این گزارش تخمین زده می شود در سال 2019، حداقل 1.1 تن طلا از استان ایتوری کنگو استخراج شده است. این در حالی است که تنها 73 کیلوگرم به صورت رسمی از این استان به خارج از کشور صادر شده است. بر اساس این گزارش در صورتی که این میزان طلا به صورت قانونی صادر می شد، دولت کنگو می توانست به دست کم 1.88 میلیون دلار درآمد حاصل از مالیات دست یابد.

تجارت غیرقانونی طلا عموماً با همراهی گروه های تروریستی صورت می پذیرد و این گروه ها از این طریق کسب درآمد می کنند.

کارشناسان سازمان ملل متحد می گویند کنگو یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان طلای جهان در حوزه صنایع دستی است در حالی که یکی از کمترین سهم ها را در بازار جهانی به صورت رسمی در صادرات آن در اختیار دارد.

گزارش ها حاکی از آن است که این طلاها از طریق کامپالا، پایتخت اوگاندا به کشورهایی چون بروندی، روآندا، امارات متحده عربی و تانزانیا منتقل می شوند.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 787

به "امارات خریدار طلای قاچاق کنگو، عایدی که صرف گروه های تروریستی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات خریدار طلای قاچاق کنگو، عایدی که صرف گروه های تروریستی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید