استرس مسائل ناباروری را تشدید می کند، میزان موفقیت ایران در درمان ناباروری مشابه کشور های دیگر

به گزارش وبلاگ علیکایی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این موضوع که استرس مسائل ناباروری را تشدید می کند، گفت: درمان کمک باروری در ایران کامل است و همه تکنیک های نوین در کشور ما در این زمینه وجود دارد همچنین میزان موفقیت روش های کمک باروری ایران مشابه موفقیت در کشور های دیگر بوده و کمبودی در زمینه نداریم.

استرس مسائل ناباروری را تشدید می کند، میزان موفقیت ایران در درمان ناباروری مشابه کشور های دیگر

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ علیکایی، دبیرخانه سومین کنگره بین المللی چالش های بالینی در مامایی، زنان و نازایی، زهرا حیدر، متخصص زنان و فلوشیپ ناباروری صبح چهارشنبه در حاشیه برگزاری سومین کنگره بین المللی چالش های بالینی در مامایی، زنان و نازایی که تا 18 بهمن ماه در سالن ابوریحان مرکز همایش های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه خواهدداشت، درباره موضوع ناباروری گفت: ناباروری از مسائلی است که نه تنها زوج ها بلکه خانواده ها را درگیر می کند چرا که گاهی والدین زوجین به دلیل تنش عصبی فرزندان خود گرفتار مسائل ناشی از ناباروری فرزندان خود می شوند.

وی اضافه کرد: استرس مسائل ناباروری را تشدید می کند و سیر درمان را با اختلال همراه می سازد لذا زوجین نابارور برای پیشگیری از عوارض ناشی از استرس باید صبور باشند و با آرامش راه های درمان ناباروری را طی کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: در صورتی که زنان سن کمتر از 35 سال داشته باشند یک سال فرصت بارداری خود به خودی به زوجین داده می شود، ولی اگر سن زن بالای 35 سال و سن مرد بالای 40 سال باشد و یا سابقه بیماری خاصی در زوجین وجود داشته باشد باید برای درمان زودتر به پزشک مراجعه کنند و برای بارداری مشورت بگیرند.

حیدر اظهار داشت: زوجین نابارور بهتر است برای درمان مسائل خود در این زمینه به مراکز ناباروری مراجعه کرده و تحت نظر پزشکان فوق تخصص اقدامات درمانی را طی کنند و این مسئله سبب می شود که درمان سریع تر و به صورت منسجم تر انجام گیرد.

این فلوشیپ ناباروری گفت: خوشبختانه در حال حاضر درمان کمک باروری در ایران کامل است و همه تکنیک های نوین در کشور ما در این زمینه وجود دارد همچنین میزان موفقیت روش های کمک باروری ایران مشابه موفقیت در کشور های دیگر بوده و کمبودی در زمینه نداریم.

وی اظهار داشت: 10 تا 15 درصد زوجین دچار مسائل ناباروری هستند که این مسئله عوامل مختلفی را شامل می شود و می تواند مربوط به زنان یا مردان باشد که در زنان عملکرد نامناسب تخمدان و مشکل رحمی عمده دلیل ناباروری محسوب شود.

حیدر گفت: تقریبا در یک سوم موارد ناباروری علت واضح یافت نمیشود و باید از درمان های کمک باروری جهت رفع این مشکل استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 464

به "استرس مسائل ناباروری را تشدید می کند، میزان موفقیت ایران در درمان ناباروری مشابه کشور های دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرس مسائل ناباروری را تشدید می کند، میزان موفقیت ایران در درمان ناباروری مشابه کشور های دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید