چگونه با ترکیب کت بلیزر و شلوار جین استایل جذابی داشته باشیم؟

به گزارش وبلاگ علیکایی، ترکیب کت بلیزر و شلوار جین جزو استایل هایی است که اجزای آن رسمی و غیر رسمی هستند. ترکیب آن ها شیک و راحت بوده و می توان آن را برای مراسم های نیمه رسمی استفاده کرد. این ترکیب که با عنوان ترکیب کت اسپرت و شلوار جین هم شناخته می گردد جزو ترندهای استایل مردانه به شمار می رود که این امکان را فراهم می نماید که در عین داشتن استایل راحت و غیر رسمی استایل شیک و تاثیرگذاری داشته باشید.

چگونه با ترکیب کت بلیزر و شلوار جین استایل جذابی داشته باشیم؟

ترکیب جین و کت می تواند به عنوان استایل غیررسمی اداری در محل کار استفاده گردد. حتی در بعضی منطقه ها که هوای گرمی دارند هم بنابر قوانین لباس پوشیدنشان در مراسم عروسی می توان از این ترکیب استفاده کرد. البته این بدان معنا نیست که می توان از شلوار جین های مام فیت و گشاد استفاده کرد و انتظار ایجاد استایل خوب داشت.

تناسب و ساختار دو عنصر مهم و ضروری در این استایل به شمار می روند. فرقی نمی نماید که می خواهید کت آبی، طوسی، مشکی، سرمه ای، قهوه ای یا زیتونی با شلوار جین روشن یا تیره بپوشید، تنها نکته مهمی که وجود دارد این است که کت، شلوار جین، کفش و اکسسوری های مناسبی را برای تکمیل استایل خود انتخاب کنید. در ادامه در این مطلب به آنالیز نحوه ست کردن کت بلیزر و شلوار جین برای داشتن استایل شیک و زیبا پرداخته ایم.

کت بلیزر

متناسب بودن اندازه کت نکته کلیدی و بسیار مهمی است که به ویژه هنگام ست کردن کت غیر رسمی با شلوار جین باید در نظر داشته و رعایت کنید. به این منظور باید کتی که کاملا متناسب بوده را انتخاب کنید تا شلخته به نظر نرسید اما توجه داشته باشید که کت خیلی تنگ نباشد زیرا ظاهر نامناسبی با شلوار جین ایجاد می نماید.

هنگام انتخاب کت، رنگ نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید. کت های سرمه ای جزو کت هایی هستند که باید در کمد لباس همه آقایان وجود داشته باشند و می توانند با همه شلوارهای جین ست شده و ظاهر زیبایی را ایجاد نمایند. کت طوسی شیک و کلاسیک بوده و با شلوار جین تیره استایل زیبایی را ایجاد می نماید.

کت قهوه ای با شلوار جین های شسته تیره یا روشن به خوبی ست می گردد. ترکیب شلوارهای جین با رنگ های قهوه ای خاکی می توانند استایل غیررسمی تری را ایجاد کند در حالی که قهوه ای روشن مکمل خوبی برای تیشرت سفید به شمار می رود.

تناسب اندازه

مهم ترین قسمت در تناسب اندازه کت بلیزر شانه های آن است. سرشانه های کت باید دقیقا اندازه شانه ها باشند. شانه ها نباید از خط ایجاد شده از طریق کت بیرون بزنند یا خارج از خط کت قرار بگیرند. انتهای آستین ها باید در میانه پشت دست ها، بین مچ و نخستین مفصل انگشت باشد.

کت نباید خیلی تنگ باشد؛ هیچ نوع کشیدگی ای در قسمت شکم از سمت دکمه ها نباید وجود داشته باشد. به منظور جلوگیری از نامرتب به نظر رسیدن کت هایی که همراه با شلوار جین پوشیده می شوند باید در کل کمی کوتاه تر از کت های رسمی مردانه باشند.

 • چگونه کت اسپرت را در استایل مردانه ست کنید؟

شلوار جین

به صورت کلی شلوار جین هایی که به رنگ های تیره تر هستند رسمی تر بوده و شلوار جین های روشن تر بیشتر برای موقعیت های غیررسمی مناسب هستند. سعی کنید از جین های زاپ دار یا طرح دار مگر در مواقعی که بخواهید کت غیر رسمی بپوشید استفاده نکنید.

برای رسیدن به بالاترین اندازه رسمیت با شلوار جسن سعی کنید یک شلوار جین تیره با کمترین جزییات که بیش از حد تنگ و اندامی نباشد را انتخاب کنید. شلوار جین های تیره رنگ کاربردی ترین رنگ ها در ترکیب با کت هستند.

هنگامی که در ست کردن کت با شلوار جین تیره مهارت پیدا کردید می توانید از شلوار جین های کمرنگ هم بهره ببرید.

چگونه از شلوار جین در ترکیب با کت بلیزر استفاده کنیم؟

کت های رنگی مردانه

رنگ کت تاثیر بسیار زیادی بر تعداد استایل هایی که می توانید ایجاد کنید خواهد داشت. رنگ کت می تواند انتخاب هایی که در ترکیب با شلوار جین دارید را محدود کند بنابراین با دقت بسیار زیادی آن را انتخاب کنید.

امروزه تنوع بسیار زیادی در رنگ کت ها وجود دارد اما رنگ های کلاسیکی وجود دارند که در ترکیب با شلوار جین استایل های بسیار شیکی ایجاد می نمایند. کت های طوسی، سرمه ای، مشکی و قهوه ای لباس هایی هستند که هیچگاه دمده نشده و می توانند برای ایجاد استایل کلاسیک و خلاقانه با شلوار جین ترکیب شوند.

کت سرمه ای

کت های سرمه ای هم بسیار کاربردی بوده و هیچگاه دمده نمی شوند. با وجود اینکه شلوار جین تیره اغلب برای موقعیت های بسیار رسمی استفاده می گردد اما می توان همچنان با پوشیدن رنگ های روشن تر استایل شیکی داشت.

در صورتی که در پی ست کردن کت سرمه ای با شلوار جین تیره هستید سعی کنید از رنگ های غنی کلاسیک جین مانند زرشکی یا سبز تیره بهره ببرید. بعلاوه می توانید زیر کت سرمه ای یک بافت پوشیده و آن را با شلوار جین رنگ روشن ترکیب کنید تا استایل قدیمی و کلاسیکی داشته باشید.

کت طوسی

رنگ طوسی می تواند به صورت ساده یا به هر نحوی که برایتان مجذوب کننده است برای کت استفاده گردد. کت طوسی روشن ساده راه راه یک انتخاب بسیار رسمی است که می توانید آن را با یک کفش چرم، پیراهن دکمه دار و شلوار جین تیره ست نموده و ظاهر بسیار شیکی داشته باشید. کت هایی که به رنگ های ذغالی هستند حتی رسمی تر هم محسوب می شوند.

از سوی دیگر کت های طوسی در طرح ها و جنس های بسیار متنوعی وجود دارند که می توانند حضور کت در استایل را تغییر دهند. کت های طوسی پشمی برای استایل های پاییزی در ترکیب با سویشرت و بوت بسیار مناسب هستند. کت های طوسی شطرنجی و چهارخانه برای افزودن مجذوب کنندهیت بیشتر به استایل استفاده می شوند و سعی کنید آن ها را به همراه شلوار جین تیره و کراوات بافت بپوشید.

کت مشکی

با وجود اینکه بسیاری از مردم فکر می نمایند مشکی کاربردی ترین رنگ است اما ست کردن کت مشکی با سایر رنگ ها به مهارت بسیار زیادی احتیاج دارد.

شلوار جین مشکی و کت مشکی به همراه لباس های ساده ای مانند پیراهن های سفید، طوسی یا آکسفورد آبی استایل مدرن مجذوب کنندهی را ایجاد می نمایند. سعی کنید یک جفت بوت چلسی را با شلوار جین اندامی مشکی و عینک آفتابی به همراه کت مشکی ست نموده و استایل بسیار مجذوب کنندهی را ایجاد کنید.

کت قهوه ای

کت های قهوه ای می توانند در استایل های مختلفی با شلوار جین استفاده شوند. کت های روشن تر قهوه ای که بیشتر به رنگ خاکی نزدیک هستند کمی رسمی تر به شمار می روند بنابراین سعی کنید آن ها را با شلوار جین تیره و پیراهن بپوشید تا استایل مرتبی داشته باشید.

کت های شتری رنگ هم طیف منحصربه فردی از قهوه ای هستند که در ترکیب با شلوار جین استایل تاثیرگذاری را ایجاد می نمایند. کت های تیره تر طیف قهوه ای می توانند رسمی یا غیررسمی باشند. بسیاری از طیف های قهوه ای به خوبی با رنگ های مختلف آبی و سایر رنگ های کلاسیک مانند سرمه ای یا سبز زیتونی ست می شوند. به علت کاربردی بودن کت های قهوه ای می توانید آن ها را با شلوار جین های تیره یا روشن ست کنید.

 • 5 مدل کفش که ترکیب مجذوب کنندهی با شلوار کتان ایجاد می نمایند

ترکیب شلوار جین و کت بلیزر

با توجه به اینکه رنگ های بی شماری از کت ها و شلوارهای جین وجود دارد به نظر می رسد ترکیب کردن کت و شلوار جین کاری طاقت فرسا باشد. اما برای این کار در ابتدا آنالیز کنید که چه چیزهایی در کمد لباس خود دارید. به محض اینکه مطمئن شدید لباس هایتان متناسب هستند و رنگ هایشان با هم تناسب دارند می توانید استایل های بسیار زیادی را با کت و شلوار جین ایجاد کنید.

ترکیب کت بلیزر و شلوار جین مشکی

ترکیب یک جفت شلوار جین اندامی مشکی و کت می تواند استایل شیک و مدرنی را ایجاد کند. این استایل می تواند با اضافه کردن جزئیات کمی غیررسمی تر شده اما همچنان منحصربه فرد بماند. یک تیشرت راه راه را با شلوار جین اندامی مشکی و کت اندامی مشکی ترکیب کنید. با پوشیدن بوت می توانید حجم بیشتری را به قسمت پایین بدن خود اضافه کنید.

شلوار جین های اندامی باید با کت بلیزر چاک دار که یقه های کوچکی دارد پوشیده گردد تا برش شلوار جین برجسته تر گردد. بعلاوه برای ایجاد تنوع می توان کت بلیزر اندامی سرمه ای یا طوسی را با شلوار جین مشکی پوشید.

ترکیب کت بلیزر و شلوار جین آبی

ترکیب شلوار جین های کلاسیک آبی با کت بلیزر استایلی است که هیچگاه دمده نمی گردد و موقعیت های بی شماری می توان از آن استفاده کرد. هیچگاه کت های سرمه ای را با شلوار جین تیره ترکیب نکنید زیرا رنگ آن ها با هم تداخل پیدا می نماید. البته می توانید شلوار جین تیره را با رنگ های دیگر مانند قهوه ای روشن، سبز یا حتی آبی ترکیب کنید.

از پارچه های غیرمعمول مانند سیرساکر یا پارچه های طرح دار مانند طرح های چهارخانه برای زنده تر کردن استایل خود بهره ببرید. شلوار جین های رنگ روشن استایل های غیررسمی و مدرن ایجاد می نمایند و ترکیب آن ها با کت بلیزر قهوه ای روشن و پیراهن سفید یک استایل تابستانی فوق العاده است.

ترکیب کت بلیزر و شلوار جین طوسی

شلوار جین های طوسی یک لباس خنثی هستند که به خوبی با کت های بلیزر سرمه ای یا لباس های دیگر ست می شوند. بعضی شلوار جین های طوسی نوعی از مشکی به شمار می روند. می توانید مدل مدرن شلوار جین را با مدل مدرن و تازه کت بلیزر ست کنید. در این مورد در پی کت بلیزری باشید که یقه باریکی داشته و اندازه آن متناسب باشد.

 • چگونه جین آبی روشن را در هر فصل و با هر استایلی ست کنید؟

چگونه کت غیررسمی را با شلوار جین ست کنیم؟

با وجود آن که کت های بلیزر به صورت سنتی جزو لباس های نیمه رسمی و رسمی محسوب می شدند اما امروز بیش از پیش برای ایجاد استایل های غیررسمی شیک به کار می روند. برای پوشیدن کت بلیزر غیررسمی با شلوار جین در ابتدا یک کت غیررسمی راحت را انتخاب کنید.

در پی کت هایی باشید که کمتر ساختارمند بوده، پد شانه نداشته باشند یا استایل غیررسمی ای با پارچه ساده داشته باشند. سپس کت خود را با شلوار جین غیررسمی و کفشی مانند کفش لوفر یا حتی تیشرت و کفش کتانی ست کنید.

ترکیب کت کت و شلوار و شلوار جین

کت های کت و شلوار در مقایسه با کت بلیزر به این صورت هستند که برای ترکیب شدن با شلوار خودشان دوخته شده اند و کت تک نیستند. علاوه بر این ساختارمندتر بوده و اغلب از پارچه ظریف تری تهیه می شوند. به علت اینکه کت و شلوارها لباس های رسمی ای هستند ، ست کردن کت کت و شلوار با شلوار جین کار دشواری است.

به این منظور سعی کنید از جزییات بیشتری در کنار شلوار جین بهره ببرید. به عنوان مثال پیراهن های یقه پهن، پوشت، کفش های کلاسیک چرم آکسفورد یا لوفر گزینه های مناسبی هستند. برای متعادل ساختن ساختار کت رسمی متناسب بودن همه چیز لازم است.

ترکیب کت بلیزر و شلوار جین اسکینی

هنگام انتخاب شلوار جین های اسکینی باید لباسی که می خواهید با آن ست کنید را انتخاب کنید. در این حالت سعی کنید از انتخاب کت های گشاد یا هر لباسی که شانه های پهن دارد اجتناب کنید. این کار استایل را متوازن نگه داشته و باعث می گردد تیپ متناسبی داشته باشید. بنابراین در پی کت هایی باشید که یقه نازک داشته و تک دکمه باشند. رنگ مشکی یک انتخاب استاندارد برای شلوار جین های اسکینی است اما می توانید رنگ های آبی روشن و طوسی را هم انتخاب کنید.

 • چگونه با شلوار پارچه ای مردانه استایل مدرن و شیکی داشته باشید؟

کفش های مناسب برای ترکیب کت بلیزر و شلوار جین

هنگام تصمیم گیری برای انتخاب کفش مناسب برای پوشیدن به همراه ترکیب کت بلیزر و شلوار جین انتخاب های بسیاری شامل کفش کتانی، آکسفورد، بوت، لوفر و بروژ وجود دارند. کفش های لوفر انتخاب های مناسبی هستند که مناسب استایل های ساده شیک به شمار می روند.

کفش های بروژ کمی رسمی تر و شیک تر بوده و ظاهری لایه ای در رنگ های قهوه ای یا سرمه ای دارند. کفش های آکسفورد گزینه ای کلاسیک محسوب می شوند که ظاهر رسمی تری را به وجود می آورند. کفش های کتانی کوتاه می توانند با بیشتر استایل های غیررسمی مانند استایل هایی که شامل شلوار جین اسکینی هستند پوشیده شوند.

برای استایل های پاییزی از بوت های چرم رسمی می توانید بهره ببرید. برای استایل هایی که رسمیت کمتری دارند از یک جفت بوت چلسی کرم رنگ جیر یا چرم مشکی بهره بگیرید.

از چه اکسسوری هایی به همراه ترکیب کت و شلوار جین استفاده کنیم؟

باید از طریق اکسسوری ها تم استایل خود را برجسته تر کنید. در صورتی که استایل تمام مشکی با شلوار جین اسکینی دارید از جواهرات نقره یا استیل برای برجسته سازی زیبایی استایل خود بهره بگیرید. در صورتی که از لباس های خاکی رنگ استفاده نموده اید به فکر استفاده از یک دستبند یا کمربند چرم باشید. برای استایل های رسمی تر هم از پوشت بهره ببرید.

ترکیب شلوار جین های تیره با کت بلیزر

شلوار جین های تیره کاربردی تر هستند. این بدان معنا است که ترکیب شلوار جین آبی تیره یا مشکی با کت بلیزر یک استایل ترند و مدرن را ایجاد می نماید. برای ایجاد استایل های رسمی تر از ترکیب کت های قهوه ای روشن یا طوسی به همراه شلوار جین تیره یا ترکیب کت بلیزر قهوه ای با کفش چرمی یا بوت چرمی بهره ببرید. علاوه بر این می توانید کت سبز زیتونی را هم برای ایجاد استایل های مدرن با رنگ های کلاسیک تر به کار بگیرید.

ترکیب شلوار جین های روشن با کت بلیزر

ترکیب کردن کت های بلیزر با شلوار جین های روشن ایده دیگری است که در صورتی که تمایل به ایجاد تنوع در کمد لباس خود دارید ارزش امتحان کردن را دارد. اگر انتخابتان شلوار جین های رنگ روشن است، کت های تیره تر را انتخاب کنید تا استایل تان پالت رنگی مجذوب کننده تری را ایجاد کند. سعی کنید جین های کمرنگ تر را با کت های غیررسمی تر مانند کت های قهوه ای طرح دار یا آبی روشن بپوشید.

بعلاوه به صورت مشابه شلوار جین های روشن همواره با رنگ آبی تیره، سرمه ای و مشکی استایل شیکی را ایجاد می نمایند. بعلاوه این برترین زمان برای پوشیدن کت بلیزر براق سرمه ای است که نمی توان آن را با شلوار جین آبی تیره پوشید.

چگونه شلوار جین را با کت بلیزر ست کنیم؟

 • یک کت با کیفیت بلیزر و شلوار جینی که با فرم بدن و استایل تان متناسب است را خریداری کنید.
 • ساختار کت را با استایل شلوار جین ست کنید.
 • شلوار جین های تیره رسمی تر هستند اما شلوار جین های روشن تر رسمیت کم تری دارند.
 • کفش و اکسسوری های مناسبی انتخاب نموده و با استایل خود ست کنید.
 • شلوار جین های اسلیم فیت با کت های بلیزر تیره به خوبی ست شده و استایل اسمارت کژوال ایجاد می نمایند.
 • برای داشتن استایل غیررسمی تر در پی ترکیب رنگ های روشن تر و برای داشتن استایل های رسمی تر و حرفه ای تر در پی ترکیب رنگ های تیره تر باشید.
 • شلوار جین و کت بلیزر را با تیشرت و کفش سفید بپوشید و استایل مجذوب کننده مدرنی برای خود ایجاد کنید.
 • برای داشتن استایل نیمه رسمی به ترکیب کت بلیزر و شلوار جین، یک پیراهن رسمی دکمه دار را با کفش بروژ یا لوفر را هم اضافه کنید.

منبع: Top Trends Guide

منبع: دیجی استایل
انتشار: 2 مهر 1401 بروزرسانی: 2 مهر 1401 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1869

به "چگونه با ترکیب کت بلیزر و شلوار جین استایل جذابی داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با ترکیب کت بلیزر و شلوار جین استایل جذابی داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید