چرا نباید با جوراب بخوابیم؟

به گزارش وبلاگ علیکایی، شاید شما هم در گروه افرادی قرار داشته باشید که والدینشان مدام به آن ها تذکر می دهند با جوراب نخوابید، اما اهمیت به مواردی که منطقی پشت آن نیست برای افراد جوان سخت به نظر می رسد.

چرا نباید با جوراب بخوابیم؟

در اینجا ما برای شما چند علت منطقی ذکر می کنیم که چرا خوابیدن با جوراب عادت خوبی نیست.

خوابیدن با جوراب گردش خون را کاهش می دهد

در حالی که بعضی تحقیقات اذعان می دارند خوابیدن با جوراب روشن با بهبود گردش خون همراه است، اما در بعضی موارد این اثربخشی برعکس می گردد. استفاده از جوراب های تنگ هنگام خواب جریان خون را کاهش می دهد. اگر احساس سرما در پاهایتان می کنید بهتر است از جوراب هایی با مقدار مناسب پاهایتان و با کیفیت عالی بهره ببرید.

خوابیدن با جوراب خطر ابتلا به عفونت پوست را افزایش می دهد

استفاده از جوراب هایی با جنس نایلون و مواد دیگر که دوستدار پوست نیستند می تواند باعث عفونت پوست گردد پس بهتر است جوراب های نخی را انتخاب کنید.

خوابیدن با جوراب دمای بدن را افزایش می دهد

پوشیدن جوراب هنگام خواب باعث گرم شدن بیش از حد بدن می گردد به ویژه اگر جوراب هایی بپوشید که از پارچه غیر قابل تنفس ساخته شده باشند احتمال می رود حتی موقع خواب دمای بدن افزایش یابد.

خوابیدن با جوراب به شما اجازه نمی دهد آرام بخوابید

پوشیدن جوراب های تنگ باعث بروز احساس ناراحتی در شما و مانع خواب راحت می گردد، بنابراین بهتر است قبل از خواب جوراب نپوشید.

ارتباط خوابیدن با جوراب و بهداشت ضعیف

استفاده از جوراب هنگام خواب می تواند خطر بهداشت نادرست را افزایش دهد. اگر جوراب های شما تمیز و باکیفیت نباشند احتمال عفونت و بو را افزایش می دهند، بنابراین جوراب هایی را انتخاب کنید که از پنبه یا بامبو فراوری شده باشند و قبل از خواب جوراب تمیز بپوشید.

نکته مهم

مطالعاتی وجود دارد که ایده خوابیدن با جوراب را ترویج می دهند. اگر چنین کاری را انتخاب کردید دقت کنید جوراب های شما خیلی تنگ نباشند و عین تمیز بودن از پارچه باکیفیت فراوری شده باشند.

منبع: گردشبان
انتشار: 4 تیر 1403 بروزرسانی: 4 تیر 1403 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 2042

به "چرا نباید با جوراب بخوابیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نباید با جوراب بخوابیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید