کویت، پیش بینی سیاست خارجی در دوران امیر جدید، نامزدهای احتمالی ولیعهدی چه کسانی هستند؟

به گزارش وبلاگ علیکایی، شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح در پی درگذشت شیخ صباح الاحمد الصباح به عنوان امیر جدید کویت معین شد و اکنون نگاه ها به ولیعهد جدیدی که قرار است انتخاب شود، دوخته شده است.

کویت، پیش بینی سیاست خارجی در دوران امیر جدید، نامزدهای احتمالی ولیعهدی چه کسانی هستند؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شیخ نواف الاحمد الصباح به عنوان شانزدهمین امیر کویت به جای شیخ صباح الاحمد الصباح برادر ناتنی اش که روز سه شنبه در بیمارستانی در آمریکا بر اثر بیماری و در سن 91 سالگی درگذشت، سوگند یاد کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در این چارچوب، دیپلماتها احتمال دادند که کویت در سایه حکومت شیخ نواف الاحمد الصباح امیر جدید از طریق حفظ روابط حسنه با کشورهای همجوار به ثبات خود ادامه دهد.

دو منبع نزدیک به خاندان حاکم و یک دیپلمات در کویت احتمال داده اند که سیاست خارجی کویت هم بدون تغییر ادامه یابد.

شیخ نواف از سال 2006 به عنوان ولیعهد فعالیت خود را در سایه امیری شیخ صباح الاحمد آغاز کرد، وی در سال 1990 میلادی و هنگام تجاوز ارتش بعثی صدامی وزیر دفاع بود، تصدی وزارت کشور هم از دیگر سوابق کاری امیر جدید کویت است.

امیر جدید کویت را به عنوان بنیانگذار گارد ملی این کشور و به عنوان فردی که برای پایه ریزی همکاری امنیتی با کشورهای عربی تلاش کرده است، می شناسند.

خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلماتها و تحلیلگران پیش بینی کرده است که امیر جدید بخش زیادی از امور حکومتی را به ولیعهد خود منتقل کند که از طریق توافق خاندان حاکم انتخاب خواهد شد.

منابع نزدیک به خاندان حاکم در کویت و دیپلماتها می گویند کهشیخ ناصر صباح الاحمد الصباح 72 ساله بزرگترین فرزند امیر فقید کویت یکی از معدود نامزدهای احتاقتصادی و البته به شکل غیر رسمی برای تصدی ولیعهدی به شمار می رود.

تمرکز شیخ ناصر صباح الاحمد بر فعالیتهای اقتصادی و سرمایه گذاری است، وی سال 2017 به عنوان وزیر دفاع وارد صفوف عالی دولت شد، اما سال گذشته میلادی پس از استعفای دولت که در نتیجه اختلاف با مجلس منتخب صورت گرفت، پست خود را از دست داد.

بر اساس گزارش رویترز، شیخ ناصر محمد الصباح نخست وزیر سابق برادرزاده امیر فقید کویت هم از نامزدهای احتاقتصادی تصدی ولیعهدی امیر جدید اعلام شده است.

البته احتمال پیوستن شیخ مشعل الاحمد الجابر الصباح معاون رئیس گارد ملی کویت به لیست نامزدهای احتاقتصادی تصدی ولیعهدی کویت وجود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 971

به "کویت، پیش بینی سیاست خارجی در دوران امیر جدید، نامزدهای احتمالی ولیعهدی چه کسانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کویت، پیش بینی سیاست خارجی در دوران امیر جدید، نامزدهای احتمالی ولیعهدی چه کسانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید